evita25
23.08.11,10:50
Chcela by som sa poradit, ci je mozne v priebehu 2 rokov zmenit miesto prevazdkovania chranenej dielne. Poziadala som UPSVaR o dotaciu ako ZTP a mam uz zajednany aj priestor, ktory by som vsak chcela casom vymenit za vacsi. Je to mozne, ak dostanem na to dotaciu od UPSVaR?
Dakujem za radu.
gnikat
23.08.11,09:02
chcela by som sa opytat, na co konkretne, ako na aky druh podnikatelskej cinnosti ste si brala dotaciu ako ZTP, v ramci tej chranenej dielne
evita25
23.08.11,09:14
Predmetom podnikania su maserske sluzby. Este aby som to vysvetlila, ide o to, ze na priestory, v ktorych chcem masazny salon prevadzkovat, je vyhlasena verejna obchodna sutaz, do ktorej sa ja kym nemam zivnost nemozem prihlasit. Na druhej strane vsak na UPSVaR musim k podnikatelskemu zameru dolozit zmluvu o najme, kde budem cinnost vykonavat. Kedze jedno vylucuje druhe, neostava mi nic ine, len si docasne prenajat iny priestor a neskor ked uz budem mat zivnost, zmenit miesto, len ozaj neviem, ci je to mozne z hladiska prispevku.
gnikat
23.08.11,09:24
ja len preto sa pytam, lebo manzel tiez by chcel poziadat o dotaciu, o tu vacsiu sumu, chce podnikat v oblasti vypoctovej techniky, ako sprava serverov a podobne, podnikat bude v domacich prestoroch kde si aj chce zriadit tu chranenu dielnu, len ide o to, ze potrebuje pokupit urcite veci ktore vlasstne suvisia s jeho postihnutim, mal krvacanie do mozgu, je ok, ale ma bolesti hlavy, trpnutie ruk a ine veci, a nevieme co vsetko si moze vzhladom na jeho diagnozu pokupit, kto by mi to vedel poradit, neviete nieco blizsie? dakujem
evita25
23.08.11,09:39
Ja som tiez ziadala tu vyssiu sumu, uz mam aj schvaleny podnikatelsky zamer. V podstate vsetko, co vas manzel preukaze, ze s jeho podnikanim suvisi a dokaze to pred komisiou obhajit, si moze z prispevku kupit. Ale hmotne veci len do vysky 1700eur, nehmotne do 2400eur. Tiez je mozne zahrnut tam aj odvody do ZP a SP, najomne.
gnikat
23.08.11,09:49
ano, toto vieme, moze si z toho nakupit veci ako pocitac, zariadenie do kancelarie , servery a podobne, aj odvody, ale bolo nam povedane ze aspon 2500 eur z toho musi pouzit na to, aby si pokupil veci, ktore on na svoju vlastne diagnozu, kvoli ktorej vlastne berie tu vasciu sumu , musi pouzit ako napriklad masazne kreslo ze si moze kupit pohodvku do izby, lampu silnejsie svetlo kvoli tomu ze ma problemy aj s ocami atake veci, ze za tu celu sumu co dostane dotaciu nemoze vsetko pouzit len na kupu pocitacovych veci,ako to vlastne je, nikto nam to presne nevie povedat, preto zhanam info od niekoho kto to mal
evita25
23.08.11,10:19
Kazdy urad prace, resp. komisia, ktora PZ posudzuje, ma trosku ine kriteria, ale v zasade si myslim, ze moze aj celu sumu pouzit na veci tykajuce sa vylucne podnikania, ved ak bude podnikat doma, vsetko co potrebuje pre svoj zdravotny stav, tam uz moze mat, preto je nelogicke, aby peniaze vynakladal zbytocne na nieco, co nepotrebuje. Ja som tiez rozpisala celu dotaciu na vybavenie, ktore potrebujem k podnikaniu a nie k mojmu zdravotnemu stavu.
Este by som chcela poprosit niekoho, kto by vedel odpovedat na moju prvotnu otazku, teda ci je mozne v priebehu tych dvoch rokov, na ktore sa dotacia vztahuje, zmenit miesto prevadzky chranenej dielne.
Dakujem