Iwee
23.08.11,11:50
Dobrý deň.
Chcela by som prenajať jednej s.r.o. izbu v byte na sídlo spoločnosti. Akú nájomnú zmluvu treba vyhotoviť? Na nebytové kancelárske priestory? Môžem vyhotoviť takúto zmluvu, aj keď sa jedná o bytový priestor?
Ďakujem za každú radu.
Iwee
23.08.11,15:13
Ďakujem za odpoveď. Takže na tom súhlase majiteľa by malo figurovať aj to, že odplata bude 60 eur na mesiac?
riccado
24.08.11,08:59
ak ides aj realne tu jednu miestnost tej s.r.o. prenajat, je vhodnejsie uzatvorit najomnu zmluvu, kde budu jasne specifikovane prava a povinnosti oboch zmluvnych stran.

jednostranny pravny ukon - suhlas vlastnika, ti moze sposobit do buducnosti akurat tak slusne komplikacie...
Zita5
24.08.11,11:21
ak ides aj realne tu jednu miestnost tej s.r.o. prenajat, je vhodnejsie uzatvorit najomnu zmluvu, kde budu jasne specifikovane prava a povinnosti oboch zmluvnych stran.

jednostranny pravny ukon - suhlas vlastnika, ti moze sposobit do buducnosti akurat tak slusne komplikacie...
pre Economic
Príspevok od riccardo chápem ako dobre mienenú radu, o ktorej zadávateľ otázky možno ani nevie .
avalik
24.08.11,11:30
Economic Dnes, 02:23 PM
Zadávateľ sa nevedel vysporiadať s otázkou prenájmu nebytových priestorov alebo bytových priestorov. Aký tip zmluvy má vyhotoviť. Toto by právnik predsa mal vedieť, pokiaľ chce naozaj poradiť.

zadavatel chce prenajat izbu v byte - cize ide o bytovy priestor - nepise nic o tom, ze by ta izba bola vynata z bytoveho fondu a platil za nu dane ako za nebytovy priestor.
zadavatel pise, ze to chce prenajat na sidlo firmy - otazka je, bude tam ta firma aj fyzicky? alebo ide len o schranku?
riccado
24.08.11,11:41
ak som vo svojom prispevku uviedol "najomnu zmluvu", je zrejme ze sa jedna o uzatvorenie najomnej zmluvy podla OZ a nie zmluvy o najme nebytovych priestorov podla osobitneho predpisu, takze mam za to, ze moja odpoved bola dostatocne presna na to, aby zodpovedala zadavatelovu otazku...