lejdy
23.08.11,13:38
Ahojte poradaci,chcem vas poprosit o rady a tipy ohladom dedicstva.Ide vlastne o mojho manzela ktory si nevie rady.Ma este sestru,ktorej matka dala darovacou zmluvou byt,ktory mala po svojej mame.Potajme za chrbtom a tvarili sa ze nic sa nedeje,ze stale nevedia co bude s bytom,pritom uz bol napisany na nu a muz nevie preco sa tak rozhodli ked on ma manzelku a dcerku a platime hypoteku za 1 izbak,cize vacsi byt by sa nam zisiel a jej mladej,bez zavazkov dali....Ona fetovala,s kazdym chrapala,neskoncila skolu a on je pravy opak,slusny,pracovity a rodicom nikdy nic zle nepovedal.Od kedy sa to dozvedel,ma zdravotne problemy s neurologickou sustavou a navstevuje lekara,vraj jeho telo dostalo strasny sok.Toto necakal,predstavoval si to tak,ze sa to medzi nich spravodlivo podeli,ale jeho matka sa nakoniec rozhodla inac.A mlada a ani oni nemaju ziadny zaujem ho vyplatit.A to este chcu navstevy ako keby sa nic nedialo.Chcem sa teda opytat,da sa s tym este nieco robit?Moze jeho matka si vziat ten byt naspat na seba?Je jeho sestra povinna ho vyplatit?Alebo ake su moznosti a riesenia?Byt potrebujeme vacsi,mala ide buduci rok do skoly a iste to mnohi poznate ake je to tlacit sa traja v jednej izbe.Dakujem za kazdu radu.
buchač
23.08.11,11:52
....nebudú sa Tikomentáre páčiť ...ej veru ,nebudú

Ahojte poradaci,chcem vas poprosit o rady a tipy ohladom dedicstva.Ide vlastne o mojho manzela ktory si nevie rady.Ma este sestru,ktorej matka dala darovacou zmluvou byt,ktory mala po svojej mame.
Jej majetok bol ...mohla robiť , čo len chcela ...
Potajme za chrbtom a tvarili sa ze nic sa nedeje,ze stale nevedia co bude s bytom,pritom uz bol napisany na nu a muz nevie preco sa tak rozhodli ked on ma manzelku a dcerku a platime hypoteku za 1 izbak,cize vacsi byt by sa nam zisiel
Nie je dôvod , aby manžel dostal - teda právny - a morálka občas zaspí ...:confused:
a jej mladej,bez zavazkov dali....Ona fetovala,s kazdym chrapala,neskoncila skolu a on je pravy opak,slusny,pracovity a rodicom nikdy nic zle nepovedal.
Aj keby to bolo naopak , nič sa nezmení ...
Od kedy sa to dozvedel,ma zdravotne problemy s neurologickou sustavou a navstevuje lekara,vraj jeho telo dostalo strasny sok.Toto necakal,predstavoval si to tak,ze sa to medzi nich spravodlivo podeli,ale jeho matka sa nakoniec rozhodla inac.
Ako vravím ...to sú tie vzťahy ..
A mlada a ani oni nemaju ziadny zaujem ho vyplatit.
NEMUSÍ ....!!!!!!
A to este chcu navstevy ako keby sa nic nedialo.Chcem sa teda opytat,da sa s tym este nieco robit?Moze jeho matka si vziat ten byt naspat na seba?
Môže ...
Je jeho sestra povinna ho vyplatit?
Nie ...
Alebo ake su moznosti a riesenia?
Asi žiadne v medziach zákona ....len sa nejako dohodnúť ...
Byt potrebujeme vacsi,mala ide buduci rok do skoly a iste to mnohi poznate ake je to tlacit sa traja v jednej izbe.
Ach jo ....
Dakujem za kazdu radu.

....
marjankaj
23.08.11,12:00
....nebudú sa Tikomentáre páčiť ...ej veru ,nebudú


....

No také čierne to zase byť nemusí.:eek:
Teda nejde o "svoj" podiel z bytu, keďže ten byt patrí sestre, ale k tomu bytu sa môže dostať aj legálne. Stačí aby zomrela matka a neskôr sestra. Potom zdedí byt svojej sestry(nie svoj) iba za notársky poplatok:rolleyes: Za predpokladu že so sestrou nikto nežil v spoločnej domácnosti. Teda sa treba poponáhľať.:eek::confused::mee:




§ 475

(1) Ak nededí manžel ani žiadny z rodičov, dedia v tretej skupine rovnakým dielom poručiteľovi súrodenci a tí, ktorí žili s poručiteľom najmenej po dobu jedného roku pred jeho smrťou v spoločnej domácnosti a ktorí sa z toho dôvodu starali o spoločnú domácnosť alebo boli odkázaní výživou na poručiteľa.
lejdy
23.08.11,12:01
Dakujem,cize mame smolu :( Teraz som jednej diskusii citala nejaku radu,ze sa to da riesit sudne,co sa mi ale nechce verit...
buchač
23.08.11,12:04
No také čierne to zase byť nemusí.:eek:
Teda nejde o "svoj" podiel z bytu, keďže ten byt patrí sestre, ale k tomu bytu sa môže dostať aj legálne. Stačí aby zomrela matka a neskôr sestra. Potom zdedí byt svojej sestry(nie svoj) iba za notársky poplatok:rolleyes: Za predpokladu že so sestrou nikto nežil v spoločnej domácnosti. Teda sa treba poponáhľať.:eek::confused::mee:

mimotemy

.....zabitý som bol teraz ..........;):rolleyes::---:D:D:D:D:D
rudopp
23.08.11,12:05
Dakujem,cize mame smolu :( Teraz som jednej diskusii citala nejaku radu,ze sa to da riesit sudne,co sa mi ale nechce verit...

To až keby zomrela mama, mohol by cez súd žiadať, aby sa byt (dar nie obvyklej hodnoty) započítal do sestrinho dedičského podielu.
kn-alka
23.08.11,12:06
Tvoja matka si so svojím majetkom môže robiť čo len chce, darovať ho komu len chce. Nič nenarobíš.... teda pokiaľ je zdravotne a duševne v poriadku. Uznať ju nesvojprávnou asi nepôjde.
arizona
23.08.11,12:06
...
Byt potrebujeme vacsi,mala ide buduci rok do skoly a iste to mnohi poznate ake je to tlacit sa traja v jednej izbe.Dakujem za kazdu radu.

:eek::rolleyes::confused:

- Preco si myslis, ze svokra Vam je povinna sa postarat o vacsi byt?
- Preco nepoziadas svojich rodicov, nech tebe podaruju svoj?
- Preco hovoris o dedicstve, ked svokra este zije?

Zatial ten byt je jej majetok, s ktorym si moze robit co chce,takze slovo "dedicstvo" si pouzila bezdovodne

-Sestra nemusi vyplacat z daru nic.

Zmierte sa s tym, ze nie ste ani prvi,ani posledni.Rovnakych pripadov su denne tisice... do vztahov v rodine nik cudzi nevidi, takze nemoze robit ani sudcu,preco sa to tak stalo .
rudopp
23.08.11,12:10
Ahojte poradaci,chcem vas poprosit o rady a tipy ohladom dedicstva.Ide vlastne o mojho manzela ktory si nevie rady.Ma este sestru,ktorej matka dala darovacou zmluvou byt,ktory mala po svojej mame.Potajme za chrbtom a tvarili sa ze nic sa nedeje,ze stale nevedia co bude s bytom,pritom uz bol napisany na nu a muz nevie preco sa tak rozhodli ked on ma manzelku a dcerku a platime hypoteku za 1 izbak,cize vacsi byt by sa nam zisiel a jej mladej,bez zavazkov dali....Ona fetovala,s kazdym chrapala,neskoncila skolu a on je pravy opak,slusny,pracovity a rodicom nikdy nic zle nepovedal.Od kedy sa to dozvedel,ma zdravotne problemy s neurologickou sustavou a navstevuje lekara,vraj jeho telo dostalo strasny sok.Toto necakal,predstavoval si to tak,ze sa to medzi nich spravodlivo podeli,ale jeho matka sa nakoniec rozhodla inac.A mlada a ani oni nemaju ziadny zaujem ho vyplatit.A to este chcu navstevy ako keby sa nic nedialo.Chcem sa teda opytat,da sa s tym este nieco robit?Moze jeho matka si vziat ten byt naspat na seba?Je jeho sestra povinna ho vyplatit?Alebo ake su moznosti a riesenia?Byt potrebujeme vacsi,mala ide buduci rok do skoly a iste to mnohi poznate ake je to tlacit sa traja v jednej izbe.Dakujem za kazdu radu.

Kto sú to oni ? (matka a otec ? /matka a dcéra - ale to by boli ony).

Matka by síce mohla :
Domáhať sa vrátenia daru zo zákonom vymenovaných (nie je ich veľa) dôvodov.

Len či chce?
lejdy
23.08.11,12:14
ano s tym dedicstvom som sa zle vyjadrila sorry....svokra nie je psychicky v poriadku,potvrdili to viaceri v rodine.a moji rodicia maju len jeden byt a v nom byvaju,cize nemoze nam ho dat.svokra ten dostala po jej matke.babka ho chcela dat nam,kvoli malej ale svokra robila na nu natlaky ze nam netreba,pritom sme vtedy byvali aj s malou u mojich rodicov.viem,ze niesme prví ani poslední ale cloveka tomrzi,zvlast ked im nic neurobil....
lejdy
23.08.11,12:16
Tych "oni" som myslela matka a otec,otec teda moj svokor a on nie je vraj nadseny tym co urobila,ale on je taky chudak ze skace ako ona piska,aj ked tym strati syna a vnucku...
marjankaj
23.08.11,12:36
mimotemy

.....zabitý som bol teraz ..........;):rolleyes::---:D:D:D:D:D

To nebol návod na zabitie. Takto sa to dá legálne dosiahnuť želaný účinok. Otázka je, či aj "okolnosti" budú legálne.:rolleyes::---

Veď náhody sa stávajú.
buchač
23.08.11,12:42
Bože môj ....veď to už pochop ....

..že

ano s tym dedicstvom som sa zle vyjadrila sorry....svokra nie je psychicky v poriadku,potvrdili to viaceri v rodine.a moji rodicia maju len jeden byt a v nom byvaju,cize nemoze nam ho dat.svokra ten dostala po jej matke.babka ho chcela dat nam,kvoli malej ale svokra robila na nu natlaky ze nam netreba,pritom sme vtedy byvali aj s malou u mojich rodicov.viem,ze niesme prví ani poslední ale cloveka tomrzi,zvlast ked im nic neurobil....


Tych "oni" som myslela matka a otec,otec teda moj svokor a on nie je vraj nadseny tym co urobila,ale on je taky chudak ze skace ako ona piska,aj ked tym strati syna a vnucku...

...aj keby neviem kto tvrdil , že je taká alebo onaká ...vždy len lekár má pravdu ...
Keby aj mala potvrdenú nejakú psychickú chorobu ( každý sme svojím spôsobom idiot ) , to ešte neznamená , že je nesvojprávna....berie lieky ???...keby aj , no a čo ?!?!?!?!?!

Že svokor nie je nadšený ????....bodaj by aj bol ........no nie on bol majiteľ (spolumajiteľ ) onoho bytu ...lebo z uvedeného mi vyplýva , že len svokra s ním narábala ...
buchač
23.08.11,12:44
To nebol návod na zabitie. Takto sa to dá legálne dosiahnuť želaný účinok. Otázka je, či aj "okolnosti" budú legálne.:rolleyes::---

Veď náhody sa stávajú.
mimotemy

...he...;):rolleyes::---:D


http://free.zoznam.sk/video/Ako-sa-budi-svokra-:))-
draik
23.08.11,12:48
Nechápem, odkiaľ ľudia berú ako samozrejmosť, že musia dostať majetok od rodičov. Je na každom vlastníkovi, ako sa rozhodne so svojimi vecami naložiť. Môže sa to niekomu zdať nespravodlivé, ale stále je to len rozhodnutie vlastníka - je potrebné sa spýtať jeho, čo ho viedlo k takému postupu.
lejdy
23.08.11,12:49
ved uz mi je to jasne dik za odpoved,len uz to trva takmer rok a nemohla som sa na to pozerat ako je na tom manzel zdrav. zle,bere antidepresiva kvoli nim...stale mu hovorim,nech kasle na to,ze je to zbytocne ale nejako to nepomaha.ja sa v zakonoch vobec nevyznam preto som sem pisala ale uz mi je to vsetko jasne,neostava nam nic ine ako sa postarat sami o seba ako vela inych ludi...
lejdy
23.08.11,12:51
jasne ze to rozhodnutie bolo len na nej,kedze to bol jej majetok,aj ked to dala tej "horsej osobe" bola to jej vec,ja viem len muz to nechape...
rudopp
23.08.11,12:54
Bože môj ....veď to už pochop ....

..že




...aj keby neviem kto tvrdil , že je taká alebo onaká ...vždy len lekár má pravdu ...
Keby aj mala potvrdenú nejakú psychickú chorobu ( každý sme svojím spôsobom idiot ) , to ešte neznamená , že je nesvojprávna....berie lieky ???...keby aj , no a čo ?!?!?!?!?!

Že svokor nie je nadšený ????....bodaj by aj bol ........no nie on bol majiteľ (spolumajiteľ ) onoho bytu ...lebo z uvedeného mi vyplýva , že len svokra s ním narábala ...

Aký úprimný :D:D.
rudopp
23.08.11,12:56
jasne ze to rozhodnutie bolo len na nej,kedze to bol jej majetok,aj ked to dala tej "horsej osobe" bola to jej vec,ja viem len muz to nechape...

Asi bude musieť niekoho šktnúť zo zoznamu " tí, ktorým môžem veriť"
Gina Er
23.08.11,12:57
jasne ze to rozhodnutie bolo len na nej,kedze to bol jej majetok,aj ked to dala tej "horsej osobe" bola to jej vec,ja viem len muz to nechape...
ani ja to nechápem,tiež by ma to riadne šokovalo,keby sa také niečo stalo u nás....v záujme nezhoršovať si zdravotný stav by som sa na nich vykašľala ...a nechodila k nim....:(
lejdy
23.08.11,13:03
viem len to,ze ked ten byt mala babka-svokrina mama dat nam,tak jeho sestra sa zacala matke "vyhrazat" ze ked byt budeme mat my,tak sa necha nabuchat od niekoho,ze potom uvidi.Pritom moj muz chcel sestru vyplatit aj keby mu ho babka dala,chcel si vziat nejake uvery a vyplatit ju aj keby bol byt iba na neho,vraj aby boli dobre rodinne vztahy behom troch rokov nez skonci skolu.svokra sa asi zlakla aby jej dcerka neurobila s tym "nabuchanim" hanbu,tak to dala jej.podla mna divny dovod...
marjankaj
23.08.11,13:04
Aký úprimný :D:D.

Že by trafená hus?:---:D:rolleyes:
avalik
23.08.11,13:07
ved uz mi je to jasne dik za odpoved,len uz to trva takmer rok a nemohla som sa na to pozerat ako je na tom manzel zdrav. zle,bere antidepresiva kvoli nim...stale mu hovorim,nech kasle na to,ze je to zbytocne ale nejako to nepomaha.ja sa v zakonoch vobec nevyznam preto som sem pisala ale uz mi je to vsetko jasne,neostava nam nic ine ako sa postarat sami o seba ako vela inych ludi...

pozri, svokra ten byt mohla predat a peniaze minut na cestovanie, plasticke operacie, .... - rozhodla sa ale podporit svoju dceru, ktora bola v maleri a dufa, ze bude viest usporiadany zivot. zostava len dufat, ze to tak aj bude.
ja si skor myslim, ze tvoj manzel je nespokojny s viacerymi vecami a tato je len hranicna. v podstate ste na tom dobre - ste zdravi, mozete pracovat a mate svoje byvanie - aj ked "len" jednoizbovy byt.
buchač
23.08.11,13:10
Aký úprimný :D:D.


(každý sme svojím spôsobom idiot )
...niekedy...či ...???


Čiže aj ja , netvrdím opak ....ale aj o iných sa to dá povedať ...;)
lejdy
23.08.11,13:11
jej dcera sa nenechala nabuchat to sa len vyhrazala.a ano,je to fajn mat byt,ale nie je fajn platit hypoteku aj ked jasne ze niesme jediní,ale o jednu izbicku viac by bolo super,aby sa mala dcerka kde ucit :) a mlada si sama naziva v 3 izbaciku,ale nejak bolo nejak bude :)
Ice dive
23.08.11,13:17
jej dcera sa nenechala nabuchat to sa len vyhrazala.a ano,je to fajn mat byt,ale nie je fajn platit hypoteku aj ked jasne ze niesme jediní,ale o jednu izbicku viac by bolo super,aby sa mala dcerka kde ucit :) a mlada si sama naziva v 3 izbaciku,ale nejak bolo nejak bude :)
holt život je už raz taký - nespravodlivý...
lejdy
23.08.11,13:24
prave som sa dozvedela,ze jeho sestra ho chcela na zaciatok vyplatit sumou 35 tis,ale matka jej to zakazala,tak teraz uz to vobec nechapem...o co jej ide?co chce tym dokazat?ved by mala by rada,ze surodenci si chcu urovnat vztahy.ona asi nechce aby z toho nieco mal aj on,ved je takisto jej syn...
rudopp
23.08.11,13:30
jej dcera sa nenechala nabuchat to sa len vyhrazala.a ano,je to fajn mat byt,ale nie je fajn platit hypoteku aj ked jasne ze niesme jediní,ale o jednu izbicku viac by bolo super,aby sa mala dcerka kde ucit :) a mlada si sama naziva v 3 izbaciku,ale nejak bolo nejak bude :)

Nužžž

Kto iný (ak nie niekto blízky) ti ukáže, že život nie je úplne jednoduchý
Katy a R
23.08.11,13:36
mňa zaráža už názov témy .. že "svoj podiel z bytu":eek: aký svoj podiel:confused:
Byt je matkin ... urobila ako uznala za vhodné! Že prečo tak spravila :confused::mee:... to už je iná otázka - ale okolie určite vie, alebo aspoň tuší prečo:confused:.. to sú tie rodinné vzťahy. Ale v tomto ti ťažko niekto poradí. :mee: nepoznáme situáciu..
marjankaj
23.08.11,13:42
mňa zaráža už názov témy .. že "svoj podiel z bytu":eek: aký svoj podiel:confused:
Byt je matkin ... urobila ako uznala za vhodné! Že prečo tak spravila :confused::mee:... to už je iná otázka - ale okolie určite vie, alebo aspoň tuší prečo:confused:.. to sú tie rodinné vzťahy. Ale v tomto ti ťažko niekto poradí. :mee: nepoznáme situáciu..

To je podobné ako:

Ako získam svoju výplatu?
ako získam svoje auto?
Ako získam svoju večeru?

Od koho? Odo mňa?
lejdy
23.08.11,13:45
Katy muz si myslel,ze ma aj on narok,ze sa zachovaju fer...od okolia viem,ako sa matke vyhrazala,ako som uz vyssie pisala.stale plakala,ze byt chce len ona,ze ju nasa mala nezaujima,ze jej je jedno co s nou bude a kde bude byvat,ze len ona chce a svokra sa nechala ovplyvnit jej narekmi.toto viem od jej dobreho kamarata.muz od nich nikdy ten byt nepytal,neriesil,povedal ze nie je z tych co bude žobrat byt od matky kedze je to jej majetok,ona žobrala a dostala...tak svokra ma co chcela,ako povedal muz-uz maju len jedno dieta....
Tweety
23.08.11,13:47
holt život je už raz taký - nespravodlivý...
Si si istý? Nespravodlivý, spravodlivý, to sú relatívne pojmy, čo je spravodlivé pre jedného, nie je spravodlivé pre druhého a opačne. :)
Tweety
23.08.11,13:52
Katy muz si myslel,ze ma aj on narok,ze sa zachovaju fer...od okolia viem,ako sa matke vyhrazala,ako som uz vyssie pisala.stale plakala,ze byt chce len ona,ze ju nasa mala nezaujima,ze jej je jedno co s nou bude a kde bude byvat,ze len ona chce a svokra sa nechala ovplyvnit jej narekmi.toto viem od jej dobreho kamarata.muz od nich nikdy ten byt nepytal,neriesil,povedal ze nie je z tych co bude žobrat byt od matky kedze je to jej majetok,ona žobrala a dostala...tak svokra ma co chcela,ako povedal muz-uz maju len jedno dieta....
Nechcel žobrať, a prečo by aj mal? Teraz pociťuje krivdu, prečo nedopraje sestre, tá možno maminu pomoc potrebovala oveľa viac, ako on. Matka mala na takéto rozhodnutie právo(hoci mohla pri tom pozerať aj na druhé dieťa, veď aj to je jej) . Výčitky tu už nepomôžu.
lejdy
23.08.11,13:58
no neviem ci tu pomoc potrebovala,asi ani nie,ved nemala a ani nema rodinu,mala zenateho milenca a chcela chodit s nim tam.proste podla mna ked je normalna rodina a vztahy funguju ako maju ma sa delit ferovo,nie ze jeden vsetko a druhy nic a druhy ma hypo na 30 rokov male dieta a mesiac co mesiac si odtrhat od huby,zas sa nemame financne super,da sa povedat ze zijeme len tak tak.ona len proste chcela vypadnut z domu,pritom si neuvedomila ze ako studentka ten byt nema z coho platit.tymto sa ale naburali vztahy,muz ako povedal-nepozna rodinu.keby im nejako ublizil tak to chapem ale on bol ukazkovy syn,uplny opak dcery.
lejdy
23.08.11,14:01
Nechcel žobrať, a prečo by aj mal? Teraz pociťuje krivdu, prečo nedopraje sestre, tá možno maminu pomoc potrebovala oveľa viac, ako on. Matka mala na takéto rozhodnutie právo(hoci mohla pri tom pozerať aj na druhé dieťa, veď aj to je jej) . Výčitky tu už nepomôžu.
a co je to matku,ze da byt dcere,ktora sa jej vyhraza....
avalik
23.08.11,14:07
a co je to matku,ze da byt dcere,ktora sa jej vyhraza....

vyssie pises ze "to vies od okolia" ... myslim si, ze by si sa do tejto veci nemala miesat, lebo nakoniec si to tvoj manzel so svojou mamou a sestrou vysvetlia a ty budes ta zla, co do toho rype
Tweety
23.08.11,14:08
vyssie pises ze "to vies od okolia" ... myslim si, ze by si sa do tejto veci nemala miesat, lebo nakoniec si to tvoj manzel so svojou mamou a sestrou vysvetlia a ty budes ta zla, co do toho rype
Presne tak, vieš, tak sa hovorí, reči sa hovoria a chlieb sa je.:)
lejdy
23.08.11,14:12
vyssie pises ze "to vies od okolia" ... myslim si, ze by si sa do tejto veci nemala miesat, lebo nakoniec si to tvoj manzel so svojou mamou a sestrou vysvetlia a ty budes ta zla, co do toho rype
ved jasne,nestaram sa a ani nechcem,lebo presne tak to je,ze by som bola ja ta zla....len raz sme stretli jedneho jeho sestry kamarata a ten nam to povedal.oni si to uz nevysvetlia,bol nedavno u nich kvoli tomu a sa pohadali tak odisiel,vraj ked ho odstrcili nema s nimi o com,cize vlastne uz je to da sa povedat aj vyriesene...
lejdy
23.08.11,14:14
vyssie pises ze "to vies od okolia" ... myslim si, ze by si sa do tejto veci nemala miesat, lebo nakoniec si to tvoj manzel so svojou mamou a sestrou vysvetlia a ty budes ta zla, co do toho rype
a to ze ked sa jeho sestra vyhrazala matke,bol pritom aj on,ked sa asi pred 3 rokmi riesil ten byt,to ona pred nim hovorila,ze ked dostane aj on,tak uvidi ze sa necha nabuchat od niekoho a bude mat matka hanbu...cize toto nie od okolia
Tweety
23.08.11,14:16
a to ze ked sa jeho sestra vyhrazala matke,bol pritom aj on,ked sa asi pred 3 rokmi riesil ten byt,to ona pred nim hovorila,ze ked dostane aj on,tak uvidi ze sa necha nabuchat od niekoho a bude mat matka hanbu...cize toto nie od okolia
A prečo to vtedy neriešili spolu všetci traja? Veď bola akurátna chvíľa, terazky je už, ako sa hovorí, po funuse.
Dáša_
23.08.11,14:19
Vieš, ja mám pocit, že najviac by si momentalne manželovi pomohla tým, že by si mu povedala: " Kašli na to - nič sme nedostali, ale ani nebudeme musieť byť nikomu vďační. Budeme mať iba to, na čo sami dokážeme zarobiť...."
Lebo akékoľvek rozoberanie situácie nikomu a ničomu nepomôže. Nič sa nevyrieši a manželovi sa neustálym "živením problému" môže iba zdravotne pohoršiť. A to nestojí za to.
lejdy
23.08.11,14:23
A prečo to vtedy neriešili spolu všetci traja? Veď bola akurátna chvíľa, terazky je už, ako sa hovorí, po funuse.
tam bol on,matka a jeho sestra.ona im povedala ze nech sa dohodnu medzi sebou ako to bude,a sestra ona nechcela aby z toho mal nieco aj on,chcela len sama,tak sa vyhrazala s tym otehotnenim.svokra bola stale ticho a pozerala ako sa hadaju.a nakoniec povedala ze neda nikomu nic,pritom mohla ona hned rozhodnut,napr ze sa to preda a podeli a ona nic,byt len tak 3 roky zbytocne stal a platil sa a az teraz po troch rokoch zrazu len tak bez toho aby sa znovu vsetci stretli a dohodli to dala jej....lebo jej vyplakavala ako chce odist z domu,aj to je podla mna divny dovod dat jej to kvoli tomu.samej by jej na zaciatok stacil aj mensi byt...
Tweety
23.08.11,14:25
tam bol on,matka a jeho sestra.ona im povedala ze nech sa dohodnu medzi sebou ako to bude,a sestra ona nechcela aby z toho mal nieco aj on,chcela len sama,tak sa vyhrazala s tym otehotnenim.svokra bola stale ticho a pozerala ako sa hadaju.a nakoniec povedala ze neda nikomu nic,pritom mohla ona hned rozhodnut,napr ze sa to preda a podeli a ona nic,byt len tak 3 roky zbytocne stal a platil sa a az teraz po troch rokoch zrazu len tak bez toho aby sa znovu vsetci stretli a dohodli to dala jej....lebo jej vyplakavala ako chce odist z domu,aj to je podla mna divny dovod dat jej to kvoli tomu.samej by jej na zaciatok stacil aj mensi byt...
Stále mi nie je jasné, o čo vám ide. Vy neurobíte s tým už nič, jedine matka by mohla požiadať o vrátenie daru.
lejdy
23.08.11,14:25
Vieš, ja mám pocit, že najviac by si momentalne manželovi pomohla tým, že by si mu povedala: " Kašli na to - nič sme nedostali, ale ani nebudeme musieť byť nikomu vďační. Budeme mať iba to, na čo sami dokážeme zarobiť...."
Lebo akékoľvek rozoberanie situácie nikomu a ničomu nepomôže. Nič sa nevyrieši a manželovi sa neustálym "živením problému" môže iba zdravotne pohoršiť. A to nestojí za to.
Presne to som mu povedala,kaslat na to,vystacime si sami-ako doteraz.povedala som mu ze ma mna a aj moju rodinu,na ktoru sa moze obratit.ved kolko rodin sa rozbije presne kvoli takymto veciach,cize niesme jediny,aj ked je jasne ze ho to trapi,hlavne ked ma ist mala do skoly a nema svoju izbicku....2 izbak si bohuzial nemozeme dovolit...
Kvaka
23.08.11,14:27
...lebo jej vyplakavala ako chce odist z domu,aj to je podla mna divny dovod dat jej to kvoli tomu.samej by jej na zaciatok stacil aj mensi byt...
Navrhnite manželovej sestre zámenu bytov, každý tak bude mať po babke približne rovnako. Aj vlk bude sýty aj baran celý.
rudopp
23.08.11,14:29
Navrhnite manželovej sestre zámenu bytov, každý tak bude mať po babke približne rovnako. Aj vlk bude sýty aj baran celý.

Už ako keby bolo :---:---:---.
lejdy
23.08.11,14:29
Stále mi nie je jasné, o čo vám ide. Vy neurobíte s tým už nič, jedine matka by mohla požiadať o vrátenie daru.
jemu ide hlavne o princip a ferovost,mohli mu aspon povedat ze byt ide jej preto a preto...a aby sa urovnali vztahy v rodine,co uz je ale nerealne.cize vlastne teraz uz nejde o nic,kedze sa s tym nic neda robit a pochybujem ze svokra si to da naspat na seba,radsej pride o syna a vnucku ako to zobrat spat na seba a podelit.ale dik za rady
Tweety
23.08.11,14:31
jemu ide hlavne o princip a ferovost,mohli mu aspon povedat ze byt ide jej preto a preto...a aby sa urovnali vztahy v rodine,co uz je ale nerealne.cize vlastne teraz uz nejde o nic,kedze sa s tym nic neda robit a pochybujem ze svokra si to da naspat na seba,radsej pride o syna a vnucku ako to zobrat spat na seba a podelit.ale dik za rady
Vieš, hovorí sa aj tak, keď neide o život, neide o nič, zmierte sa so skutočnosťou,( v živote sú aj horšie veci) a čas ukáže, čo bude ďalej. Možno ho sestra nebude vládať uhrádzať a ponúkne vám ho na odpredaj, alebo výmenu. :)
avalik
23.08.11,14:39
jemu ide hlavne o princip a ferovost,mohli mu aspon povedat ze byt ide jej preto a preto...a aby sa urovnali vztahy v rodine,co uz je ale nerealne.cize vlastne teraz uz nejde o nic,kedze sa s tym nic neda robit a pochybujem ze svokra si to da naspat na seba,radsej pride o syna a vnucku ako to zobrat spat na seba a podelit.ale dik za rady

svokra urobila rozhodnutie, vy ho musite respektovat.
vy mate momentalne kde byvat, svagrina teraz tiez - mozno svokra chce mat doma klud. hrat sa teraz na urazenych stylom "radsej pride o syna a vnucku" nie je podla mna vhodne. co ak svokrovci v buducnosti chcu svoj terajsi byt odkazat vasej dcere? vasim trucovitym spravanim by sa to mohlo zmenit.
lejdy
23.08.11,14:46
svokra urobila rozhodnutie, vy ho musite respektovat.
vy mate momentalne kde byvat, svagrina teraz tiez - mozno svokra chce mat doma klud. hrat sa teraz na urazenych stylom "radsej pride o syna a vnucku" nie je podla mna vhodne. co ak svokrovci v buducnosti chcu svoj terajsi byt odkazat vasej dcere? vasim trucovitym spravanim by sa to mohlo zmenit.
to ako sa muz rozhodne,ci tam pojde alebo nie,je na nom,ja sa do toho nemozem starat.ale uz ked,svokra to mohla tak ci tak predat a podelit medzi ich,ved prave teraz to ich vnucka najviac potrebuje-mat detsku izbicku. a svokra nechcela aby jej dcera odisla,chcela ju mat stale doma taky mamickin maznacik
Tweety
23.08.11,14:50
to ako sa muz rozhodne,ci tam pojde alebo nie,je na nom,ja sa do toho nemozem starat.ale uz ked,svokra to mohla tak ci tak predat a podelit medzi ich,ved prave teraz to ich vnucka najviac potrebuje-mat detsku izbicku. a svokra nechcela aby jej dcera odisla,chcela ju mat stale doma taky mamickin maznacik
Asi vedela, prečo sa tak rozhodla, ak je už staršia, určite počíta aj s tým, že sa o ňu postará.
avalik
23.08.11,14:51
to ako sa muz rozhodne,ci tam pojde alebo nie,je na nom,ja sa do toho nemozem starat.ale uz ked,svokra to mohla tak ci tak predat a podelit medzi ich,ved prave teraz to ich vnucka najviac potrebuje-mat detsku izbicku. a svokra nechcela aby jej dcera odisla,chcela ju mat stale doma taky mamickin maznacik

vnucka potrebuje mat hlavne doma klud - a je jedno ci je to v jednoizbovom byte alebo palaci
lejdy
23.08.11,14:54
Asi vedela, prečo sa tak rozhodla, ak je už staršia, určite počíta aj s tým, že sa o ňu postará.
je o 5 rokov mladsia od muza,ma 24 a je nezodpovedna a svokra to vie,sak v 14 na potrate to uz je co povedat o vychove ale to svokra nevidi...
Tweety
23.08.11,14:54
je o 5 rokov mladsia od muza,ma 24 a je nezodpovedna a svokra to vie,sak v 14 na potrate to uz je co povedat o vychove ale to svokra nevidi...
Ja som tým staršia, myslela svokru.:)
Tweety
23.08.11,14:56
je o 5 rokov mladsia od muza,ma 24 a je nezodpovedna a svokra to vie,sak v 14 na potrate to uz je co povedat o vychove ale to svokra nevidi...
Prečo to nepovieš priamo všetko svokre? keď to zrejme to nevieš prelúsknúť, ona to môže poriešiť, my tu len môžeme pridať svoj subj. názor na vec.
lejdy
23.08.11,14:56
vnucka potrebuje mat hlavne doma klud - a je jedno ci je to v jednoizbovom byte alebo palaci
keby ten klud bol...muz pride z prace nervozny,len nadava,vsade hracky,potrebuje pracovat a mala nemoze nic,kto na tom tak nie je,nepochopi,mala sa nema kde hrat...
marjankaj
23.08.11,14:57
je o 5 rokov mladsia od muza,ma 24 a je nezodpovedna a svokra to vie,sak v 14 na potrate to uz je co povedat o vychove ale to svokra nevidi...


A ty tu čo stále riešiš cudzie záležitosti? Nemáš dosť svojich starostí?
Tweety
23.08.11,14:58
keby ten klud bol...muz pride z prace nervozny,len nadava,vsade hracky,potrebuje pracovat a mala nemoze nic,kto na tom tak nie je,nepochopi,mala sa nema kde hrat...
Tak nech to rieši priamo u zdroja(u matky) keď sa mu to krivdí, a nie takto ty tu u nás, takto nič nevyriešiš:).
lejdy
23.08.11,15:00
Prečo to nepovieš priamo všetko svokre? keď to zrejme to nevieš prelúsknúť, ona to môže poriešiť, my tu len môžeme pridať svoj subj. názor na vec.
ako nevesta si to nedovolim jej nieco povedat,neviem ako by to vzala odomna,svokry su niekedy nevyspytatelne a nechcem zhorsit situaciu :confused: to by mal asi moj poriesit ako ich syn...ja by som to aj preluskla,len ma stve ze tie muzove zdravotne problemy sa uz tahaju od zaciatku roku a vsetko je sposobene tym vsetkym.to potvrdil lekar...
avalik
23.08.11,15:00
je o 5 rokov mladsia od muza,ma 24 a je nezodpovedna a svokra to vie,sak v 14 na potrate to uz je co povedat o vychove ale to svokra nevidi...

myslim si, ze svokra ma urcite vycitky svedomia a svagrina tiez (aj ked sa mozno tvari ze to ma v pazi) ... zit zivot za svoje deti nemozeme, mozme im pomahat ak nam to umoznia ;)
lejdy
23.08.11,15:02
A ty tu čo stále riešiš cudzie záležitosti? Nemáš dosť svojich starostí?
ake cudzie?ved som jeho zena cize je to aj moja rodina,tyka sa to aj mna a mojej dcery nie?!a moj muz sa trapi,kvoli tomu tak som chcela poradit od skusenych ci sa da s tym nieco robit,boze
Tweety
23.08.11,15:04
ake cudzie?ved som jeho zena cize je to aj moja rodina,tyka sa to aj mna a mojej dcery nie?!a moj muz sa trapi,kvoli tomu tak som chcela poradit od skusenych ci sa da s tym nieco robit,boze
Ale ide o jeho matku, to si musí vyriešiť on sám. :) Určite sa on rovnako nebude starať do toho, čo darujú, alebo nedarujú, tvoji rodičia Tebe.:)
lejdy
23.08.11,15:05
Tak nech to rieši priamo u zdroja(u matky) keď sa mu to krivdí, a nie takto ty tu u nás, takto nič nevyriešiš:).
tak to aj urobi,uz nebudem otravovat tu :)len som chcela vediet ci sa da este s tym bytom nieco robit,tot vse,uz mam vsetky potrebne info,dik :)
lejdy
23.08.11,15:06
Ale ide o jeho matku, to si musí vyriešiť on sám. :) Určite sa on rovnako nebude starať do toho, čo darujú, alebo nedarujú, tvoji rodičia Tebe.:)
to teda bude ako ho poznam :D
lejdy
23.08.11,15:08
ok,tak uz koncim s temou,dakujem za vsetky rady a nazory,snad sa to nejako poriesi,prajem vsetkym pekny zvysok dna :)
Kvaka
23.08.11,15:08
tak to aj urobi,uz nebudem otravovat tu :)len som chcela vediet ci sa da este s tym bytom nieco robit,tot vse,uz mam vsetky potrebne info,dik :)
Dá sa riešiť, už som ti napísala, navrhnite sestre vzájomnú výmenu bytov, záložné právo z hypotéky na 1 izbový byt sa dá previesť na ten väčší byt, len treba chcieť aj situáciu nejako riešiť, nielen sa sťažovať.
avalik
23.08.11,15:08
keby ten klud bol...muz pride z prace nervozny,len nadava,vsade hracky,potrebuje pracovat a mala nemoze nic,kto na tom tak nie je,nepochopi,mala sa nema kde hrat...

myslis, ze by prisiel vysmiaty ak by ste mali vacsi byt? ... holt v praci ma "tlaky". co ked ma obavu o udrzanie si prace? :confused: ... kazdy mame svoj sposob ventilovania problemov.
ak mas onho obavy (ako pises) zariad to tak, ze v case ked prichadza domov hracky budu schovane a s dcerou budes robit ine aktivity.
marjankaj
23.08.11,15:08
ake cudzie?ved som jeho zena cize je to aj moja rodina,tyka sa to aj mna a mojej dcery nie?!a moj muz sa trapi,kvoli tomu tak som chcela poradit od skusenych ci sa da s tym nieco robit,boze

Starajte sa o seba a svoju dcéru, aby ste mali kde bývať a žiť. A nie o svokru, čo má komu darovať a kedy. A ani o švagrinú akým životom žila alebo žije. Ak sa vám nepáči, tak s nimi ukončite všetky kontakty, a starajte sa iba o seba.
marjankaj
23.08.11,15:10
to teda bude ako ho poznam :D

Tak aby sme sa tešili na druhý diel.:confused:
lejdy
23.08.11,15:12
myslis, ze by prisiel vysmiaty ak by ste mali vacsi byt? ... holt v praci ma "tlaky". co ked ma obavu o udrzanie si prace? :confused: ... kazdy mame svoj sposob ventilovania problemov.
ak mas onho obavy (ako pises) zariad to tak, ze v case ked prichadza domov hracky budu schovane a s dcerou budes robit ine aktivity.
ano,vraj mu ide o vacsi byt...ze sa chce aspon na chvilu zavriet a mat klud a pracovat,alebo len tak si riesit svoje veci,ako napr. pozriet v tv dokumenty alebo co ho bavi.my nechceme extra velky byt,len ta jedna izbicka by pomohla.pa
marjankaj
23.08.11,15:14
ano,vraj mu ide o vacsi byt...ze sa chce aspon na chvilu zavriet a mat klud a pracovat,alebo len tak si riesit svoje veci,ako napr. pozriet v tv dokumenty alebo co ho bavi.my nechceme extra velky byt,len ta jedna izbicka by pomohla.pa

Tak si dajte inzerát.
lejdy
23.08.11,15:16
Tak aby sme sa tešili na druhý diel.:confused:
nie nebude druhy diel :D lahko sa povie nestarat sa do ich zivota,ale ked on to nevie prelusknut,pomaly je kvoli tomu zrely na psychologa :rolleyes: ok koncim,pekny den
lejdy
23.08.11,15:18
Tak si dajte inzerát.
uz mame 5 mesiacov a nedari sa predat,chceme ist potom do podnajmu,lebo hypo na 2 izbak neviem ci by sme zvladli.
avalik
23.08.11,15:19
ano,vraj mu ide o vacsi byt...ze sa chce aspon na chvilu zavriet a mat klud a pracovat,alebo len tak si riesit svoje veci,ako napr. pozriet v tv dokumenty alebo co ho bavi.my nechceme extra velky byt,len ta jedna izbicka by pomohla.pa

prepac, teraz budem ostra - naco si zakladal rodinu, ked nemal vyriesene byvanie podla svojich predstav?

toto nebolo na teba ale na tvojho manzela. ja ti zelam aby aby ste boli zdravi a stastni!;)
Tweety
23.08.11,15:20
uz mame 5 mesiacov a nedari sa predat,chceme ist potom do podnajmu,lebo hypo na 2 izbak neviem ci by sme zvladli.
Aj podnájom treba platiť, takže radšej by som volila úver, tak budete mať aspoň byt, nie ako platiť podnájom, kde to nie je vaše.
marjankaj
23.08.11,15:22
nie nebude druhy diel :D lahko sa povie nestarat sa do ich zivota,ale ked on to nevie prelusknut,pomaly je kvoli tomu zrely na psychologa :rolleyes: ok koncim,pekny den

V Somálsku majú deti oveľa horšie podmienky. To ho netrápi?:confused:
lejdy
23.08.11,15:23
prepac, teraz budem ostra - naco si zakladal rodinu, ked nemal vyriesene byvanie podla svojich predstav?

toto nebolo na teba ale na tvojho manzela. ja ti zelam aby aby ste boli zdravi a stastni!;)
ja som mala problemy v minulosti so zenskymi vecami,tak rodinka musela byt co najskor,inac by som sa mozno nikdy nedockala,tak sme to museli poriesit co najskor :) a svokra mala v plane ten byt predat a podelit,tak sme boli v tom ze nieco z toho bude,teda aj malo byt,az pokial nezauradovala jej dcera.tak uz fakt padam :)