dragonfly
23.08.11,16:02
Dobrý deň, rada by som našla niekoho kto absolvoval základnú štátnicu z talianskeho jazyka, budem rada za všetky informácie, pokiaľ niekto robil štátnicu v Žiline v jazykovej škole, bude to super :)
Rada by som túto štátnicu absolvovala, neviem si ale úplne zhodnotiť svoju úroveň, a tak by ma zaujímal konkrétnejší obsah tejto skúšky. Ide mi hlavne o písomnú časť, okruhy na ústnu časť sú na nete a na tie sa myslím dokážem pripraviť, ale aj z toho ma zaujímajú Vaše postrehy.
Obsah skúšky poznám, to na internete školy je, budem rada ak mi niekto napíše s čím konkrétne sa stretol, aká bola téma eseje, čítania - čo všetko to zahŕňalo, téma prekladu do taliančiny, náročnosť častí. Prirovnali by ste náročnosť k maturite?
Za všetky postrehy a rady vopred ďakujem. Rady by som sa pripravila a išla na skúšku bez prípravy v jazykovke - nemala by som na to čas navšetevovať hodiny. Učím sa sama a ešte mám doučovanie podľa toho ako mi to časovo vychádza. Mala som taliančinu dva roky na VŠ, to boli skôr základy. Mám učebnicu Manuale di italiano contemporaneo.
dragonfly
24.08.11,10:40
prípadne ak ste niekto robili základnú štátnicu z iného jazyka napr. angličtiny aj to by mi pomohlo. ja mám všeobecnú z angličtiny, tak by som si tú úroveň snať vedela porovnať. ďakujem