evkafoltin
23.08.11,18:14
Dobry den,

chcela by som sa opytat ako je to s registracnou pokladnou? Mam prevadzku, kde vacsinou poskytujeme sluzby, ktore mozem klientom bez problemov fakturovat. Ak im chcem predat ale aj nejaky tovar, ktory s tymi sluzbami suvisi, musim mat pokladnu?..Nemozem vsetko jednoducho fakturovat a hotovo? Mam pocit, ze zakon hovori, ze ju mat musim, ale uctovnicka ma presviedca, ze nie.

Dakujem velmi pekne za odpoved
vango
24.08.11,10:11
Pri predaji tovaru je podnikatel povinny mat registracnu pokladnicu.

Predpokladam, ze sluzby ktore poskytujete nie su uvedene v prilohe c.1 zakona 289/2008 Z.z. a tym padom pri predaji tychto sluzieb registracnu pokladnicu mat nemusite.
tictac7
24.08.11,10:18
skus kuknut sem http://www.porada.sk/t94807-pokladnicne-blocky-budu-musiet-vydavat-aj-udrzbari-ci-uctovnici.html ale aj inde sa to rozoberalo. Len treba trocha popatrat.....
Mila123
24.08.11,10:21
Dobry den,

chcela by som sa opytat ako je to s registracnou pokladnou? Mam prevadzku, kde vacsinou poskytujeme sluzby, ktore mozem klientom bez problemov fakturovat. Ak im chcem predat ale aj nejaky tovar, ktory s tymi sluzbami suvisi, musim mat pokladnu?..Nemozem vsetko jednoducho fakturovat a hotovo? Mam pocit, ze zakon hovori, ze ju mat musim, ale uctovnicka ma presviedca, ze nie.

Dakujem velmi pekne za odpoved
nemusíš mať regr.. pokladňu aj keby si poskytoval vymenované služby, či predaj tovaru, ale je jedna podmienka.....nesmieš brať peniaze v hotovosti, klient (podptýkam on nie ty , banka zvyčajne uvádza meno a adresu vkladateľa) ti musí buď vložiť peniaze na Tvoj účet alebo zaplatí bezhotovostným prevodom......inak by si ju musel mať....