alessi
23.08.11,19:22
zdravim. Otazka je sice nelogicka ale viem ze od obratu zavisia ine veci. Ide o to ze na vyrobu knih mam subdodavatela. Za knihu ked si necham zaplatit moju pracu plus vyrobu. Ako zauctovat len pracu? Aby mi vyroba ktoru platim dalej neovplyvnila vysku obratu ale aby klient mal doklad ze mi peniaze dal.
Alena Šimová
13.09.11,06:25
zdravim. Otazka je sice nelogicka ale viem ze od obratu zavisia ine veci. Ide o to ze na vyrobu knih mam subdodavatela. Za knihu ked si necham zaplatit moju pracu plus vyrobu. Ako zauctovat len pracu? Aby mi vyroba ktoru platim dalej neovplyvnila vysku obratu ale aby klient mal doklad ze mi peniaze dal.
podľa mňa to nejde takto zaúčtovať. Išlo by to len v prípade, že by výrobu kníh odberateľ objednal u vášho subdodávateľa a ten si objednal práce u vás. Keďže však je to opačne, príjmy sú celé Vaše a do výdavkov vám ide suma, ktorú zaplatíte svojmu dodávateľovi za vykonané práce. Teda celá suma ovplyvňuje obrat.
alessi
13.09.11,07:44
alebo od zakaznika si zaplatit pracu a zakaznik si to objedna u dodavatela. Resp. Objednam ja zakaznikovi na dobierku? So suhlasom zakaznika samozrejme.
marjankaj
13.09.11,10:01
alebo od zakaznika si zaplatit pracu a zakaznik si to objedna u dodavatela. Resp. Objednam ja zakaznikovi na dobierku? So suhlasom zakaznika samozrejme.

No myslím, že takýmto spôsobom tvoj obrat sa zvyšovať nebude. Skôr naopak.:confused::eek:
alessi
13.09.11,10:10
mas pravdu. Je nejake ine riesenie?
marjankaj
13.09.11,11:34
mas pravdu. Je nejake ine riesenie?

No ak nechceš mať žiadny obrat, tak nepodnikaj.:cool: To nie je povinné.:eek:
alessi
13.09.11,12:27
:)

chcem ho zvysit len za sluzbu nie za tovar. To mi stacia dve tri zakazky a utekam po uradoch aj ked real prijem je desatina
marjankaj
13.09.11,12:32
:)

chcem ho zvysit len za sluzbu nie za tovar. To mi stacia dve tri zakazky a utekam po uradoch aj ked real prijem je desatina

Pochybujem, že niekto bude stáť o takú "službu" a ostatné si bude musieť zaobstarať sám.:eek: A prečo ťa vlastne trápi obrat?
alessi
13.09.11,12:42
lebo poistovne nezaujima cisty zisk ale vyska obratu. A z neho vyplyvajuce poplatky
alessi
13.09.11,12:47
mmch. Zakaznikovi by malo byt jedno ci mu balik odo mna prebaleny alebo direkt od mojho subdodavatela. Mal by doma tovar o dva dni skor.
marjankaj
13.09.11,12:52
lebo poistovne nezaujima cisty zisk ale vyska obratu. A z neho vyplyvajuce poplatky

Aké poisťovne?:confused:
alessi
13.09.11,12:54
zdravotna minimalne. Socialna az po DP
marjankaj
13.09.11,12:55
mmch. Zakaznikovi by malo byt jedno ci mu balik odo mna prebaleny alebo direkt od mojho subdodavatela. Mal by doma tovar o dva dni skor.

Tvoj subdodávateľ bude rozposielať tvoje knihy tvojim zákazníkom?:eek: Už si takého našla?:confused: Čo z toho bude mať?
alessi
13.09.11,12:57
sak postovne zaplatim. Takto platim postovne dvakrat raz od dod. Ku mne a druhy raz odo mna k zak.
marjankaj
13.09.11,12:58
zdravotna minimalne. Socialna az po DP

Zdravotné poistenie sa platí zo základu dane, teda zo zisku a nie z obratu. A sociálna sa platí tak isto. Je však pravda, že do PRÍJMOV do 3948,72 € sa odvody neplatia vôbec. No po prípadnej novele, ktorú nám vláda chystá nikto nevie ako to bude.



Povinnosť prihlásiť sa na nemocenské poistenie a dôchodkové poistenie najneskôr do 11. júla 2011 a povinnosť platiť poistné má za obdobie od 1. júla 2011 SZČO, ktorá dosiahla za rok 2010 príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti podľa osobitného predpisu alebo výnos súvisiaci s podnikaním a s inou samostatnou zárobkovou činnosťou vyšší ako 3 948,72 EUR (12 x 329,06 EUR).
marjankaj
13.09.11,12:59
sak postovne zaplatim. Takto platim postovne dvakrat raz od dod. Ku mne a druhy raz odo mna k zak.

Už si takého dodávateľa našla?:confused:
alessi
13.09.11,13:03
zdravotna ide z obratu. Dva roky mi to tak na zdravotnej tvrdili.
alessi
13.09.11,13:05
vsak dodacia adresa zakaznikova a fakturovacia moja. Bezne sa to tak robi
marjankaj
13.09.11,13:09
zdravotna ide z obratu. Dva roky mi to tak na zdravotnej tvrdili.


Robil si si niekedy ročné zúčtovanie zdravotného poistenia? Skús sa doň pozrieť, čo sa tam vypisuje.
alessi
13.09.11,13:12
robili mi to iba tam. A zaujimali ich len prijmy bez vydavkov
marjankaj
13.09.11,13:20
robili mi to iba tam. A zaujimali ich len prijmy bez vydavkov

Tak v tom prípade radšej nepodnikaj. Najprv si naštuduj zákony koľko a kam máš čo platiť.
alessi
13.09.11,13:58
tak potom ma klamali? Socialnu p.trochen Ovladam na porade studujem dph a trochu i personalistiku. Ale o zp tu moc neni. Iba ze je 46 euro. Kedze som aj tpp tak preddavky mam nulove do urcitej vysky prijmu zo zivnosti.
marjankaj
13.09.11,15:57
tak potom ma klamali? Socialnu p.trochen Ovladam na porade studujem dph a trochu i personalistiku. Ale o zp tu moc neni. Iba ze je 46 euro. Kedze som aj tpp tak preddavky mam nulove do urcitej vysky prijmu zo zivnosti.


Ale v ročnom zúčtovaní ZP ti vyšiel nedoplatok? Alebo nie?
alessi
13.09.11,18:47
hej. Prave preto sa pytam. Ako nejde ani tak o nedoplatok ako o preddavok
Zoltán Kovács
13.09.11,18:57
Čo tak podnikať ako právnická osoba? Máš to bez odvodov, a nemusíš zbytočne tráviť čas hľadaním "riešenia" ako oj...ť štát na odvodoch.
alessi
13.09.11,19:10
nechcem o...t stat o odvody. Len mi nevyhovuje mesacne platenie. Prakticky len tomu sa chcem vyhnut. Lebo su slabsie mesiace a su silnejsie mesiace.
Zoltán Kovács
13.09.11,19:31
nechcem o...t stat o odvody. Len mi nevyhovuje mesacne platenie. Prakticky len tomu sa chcem vyhnut. Lebo su slabsie mesiace a su silnejsie mesiace.

Hold to je riziko podnikania. Mimochodom preddavky na ZP aj SP sa dajú uhradiť napr. na 1/2 roka dopredu.
alessi
14.09.11,05:07
to sa da? To by bolo super.