junior78
23.08.11,20:23
Ahojte

Chcel by som sa informovať ohľadom DPH a vystavenia faktúry pre zahraničnú firmu.
Zahraničná právnická osoba ktorá stavia v tuzemsku stanice na likvidáciu bioodpadu, objednal od slovenskej firmy službu, montáž a dodávku čerpadla.
Zahraničná osoba je zaregistrovaná ako platiteľ DPH v SR. Slovenská firma je tiež platiteľom DPH.
Je to v poriadku ak Slovenská firma vystaví faktúru s DPH s tým, že dodanie služby je v tuzemsku a odvedie DPH štátu. Nie je mi jasné kde je v tomto prípade dodanie služby či je to v zahraničí alebo v tuzemsku. prosím skúste mi poradiť. ďakujem
zk24
23.08.11,18:56
Co je stanica na likvidaciu bioodpadu? Viaze sa tato sluzba ktoru poskytuje slovenska sro na nehnutelnost? Ak sa viaze na nehnutelnost, tak miesto dodania je miesto kde sa tato nehnutelnost nachazda. Potom je fakturacia so slovenskou DPH-ckou.

Par.16/1
(1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.


Ak sa mylim opravte ma....
junior78
23.08.11,19:22
Sú to veľké nádrže v ktorých uskladnia a zneškodnia odpad. (presne neviem)
Keby to nebola nehnuteľnosť v tom prípade by ste to riešila ako dodanie do zahraničia? A čo je so slovenskou IČ DPH to nevplýva na to? ďakujem
topper1
19.09.11,05:47
Ahojte, pridávam sa k téme. Dodávame službu českému zákazníkovi ktorý je registrovaný pre DPH na Slovensku, žiada nás, aby číslo jeho registrácie na Slovensku bolo uvedené na faktúre. Podľa §15 zákona o DPH, je miestom dodania služby miesto kde ma osoba sídlo, teda aj ked ma registráciu na Slovensku sídlo ma v ČR, v SR nema organizačnú zložku, takže faktúrujeme službu bez DPH a vo fakture uvediem jeho IČ DPH registrované v Českej republike. Uvažujem správne?
topper1
19.09.11,08:18
prosím vás o pomoc
betka
21.09.11,12:44
Ahojte, pridávam sa k téme. Dodávame službu českému zákazníkovi ktorý je registrovaný pre DPH na Slovensku, žiada nás, aby číslo jeho registrácie na Slovensku bolo uvedené na faktúre. Podľa §15 zákona o DPH, je miestom dodania služby miesto kde ma osoba sídlo, teda aj ked ma registráciu na Slovensku sídlo ma v ČR, v SR nema organizačnú zložku, takže faktúrujeme službu bez DPH a vo fakture uvediem jeho IČ DPH registrované v Českej republike. Uvažujem správne?

Anio správne rozmýšľate
Milan Benka
22.09.11,11:45
Ahojte, pridávam sa k téme. Dodávame službu českému zákazníkovi ktorý je registrovaný pre DPH na Slovensku, žiada nás, aby číslo jeho registrácie na Slovensku bolo uvedené na faktúre. Podľa §15 zákona o DPH, je miestom dodania služby miesto kde ma osoba sídlo, teda aj ked ma registráciu na Slovensku sídlo ma v ČR, v SR nema organizačnú zložku, takže faktúrujeme službu bez DPH a vo fakture uvediem jeho IČ DPH registrované v Českej republike. Uvažujem správne?

Akú službu dodávate???
topper1
22.09.11,11:56
Akú službu dodávate???

sú to skúšky mechanických vlastnosti stavebných výrobkov, služba podľa §15 zákona o DPH. Služby sa nevzťahuju k nehnuteľnosti.
Milan Benka
22.09.11,13:29
Ahojte, pridávam sa k téme. Dodávame službu českému zákazníkovi ktorý je registrovaný pre DPH na Slovensku, žiada nás, aby číslo jeho registrácie na Slovensku bolo uvedené na faktúre. Podľa §15 zákona o DPH, je miestom dodania služby miesto kde ma osoba sídlo, teda aj ked ma registráciu na Slovensku sídlo ma v ČR, v SR nema organizačnú zložku, takže faktúrujeme službu bez DPH a vo fakture uvediem jeho IČ DPH registrované v Českej republike. Uvažujem správne?


Anio správne rozmýšľate


sú to skúšky mechanických vlastnosti stavebných výrobkov, služba podľa §15 zákona o DPH. Služby sa nevzťahuju k nehnuteľnosti.

Súhlasím s betkou.
hapeti
19.07.12,10:59
Dobrý deň,
prosím poraďte. Dodávame službu na Slovensku (preprava a prenájom kontajnera) pre zahraničnú osobu registrovanému pre DPH v SK. ODberateľ vykonáva stavbu v SR. Máme im faktúrovať s DPH alebo bez. Ak faktúrujeme bez DPH musíme podať aj SV?
KEJKA
19.07.12,11:16
dodávate službu - vzťah je podľa zadania ič DPH SK - SK. Nie je čo riešiť.
Fa bude s DPH.
SV - nie
hapeti
19.07.12,11:23
Ďakujem za odpoveď.
Bol som presvedčený, že je to tak, len ma zmietol príspevok č. 9

Vysvetlí mi niekto rozdiel v našom a v prípade podľa príspevku č.9?
hapeti
19.07.12,12:20
posúvam...
KEJKA
19.07.12,16:36
Ďakujem za odpoveď.
Bol som presvedčený, že je to tak, len ma zmietol príspevok č. 9

Vysvetlí mi niekto rozdiel v našom a v prípade podľa príspevku č.9?
asi je to vec názoru, nejdem sa hádať, ale načo by si niekto robil regostráciu v SR, ak by nemohol pod ičDPH SK objednávať služby? toot mi niekto vysvetlite.
§15 ods.1 začína:
(1) Miestom dodania služby zdaniteľnej osobe, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby, je miesto, kde má táto osoba sídlo alebo miesto podnikania...................
ak aj nemá nahlásenú prevádzkáreň, predpokladám, že má miesto podnikania v SR a ked si pod ičDPH Sk objedná službu, asi ju potrebuje v rámci podnikania v SR. Preto aj prísp.9 a aj tvoj by mal mať rovnakú odpoved a síce fakturovať s DPH SK.
Z mojej strany toľko.
hapeti
20.07.12,06:10
Ďakujem, a súhlasím s Vašim názorom...

Ďalej len zo zvedavosti....
Ak zahraničný dodávateľ (CZ) vykonáva výstavbu budovy v SR, a ak sa rozhodne neregistrovať sa v SK na DPH, ale využije prenesenie daňovej povinnosti na odberateľa (platca DPH na SK) podľa par. 69 ods.2, a mi ako SK firma platca DPH na SR dodávame službu pre firmu CZ, ktorá je spojená výstavbou, tak máme fakturovať s DPH? Asi áno...
KEJKA
20.07.12,06:48
asi áno. Teda áno, lebo miesto dodania je SR, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
kenett
16.10.12,15:23
Zdravím všetkých,

spoločnosť so sídlom v rakúsku, ktorá je registrovaná pre DPH na slovensku, ale od januára už podáva iba nulové priznania DPH, dostala faktúru za účtovný software. Ide o predplatné zákazníckej podpory. Faktúra je s DPH. Podľa toho čo tu bolo písané je možný dvojaký postup? Je možné požiadať o vystavenie faktúry bez DPH na rakúske IČ DPH?

Vopred vďaka
kenett
17.10.12,14:02
Nikto?