kailililien
23.08.11,19:49
Dobry den.Chcela by som sa spytat,do akej skupiny patrim.Som rozvedena,mam dve deti.Nerobim lebo opatrujem dcerku a spolu z vyzivnym mame prijem necelych 600eur.Z toho je 270 vyzivne.Ked chcem nejaky uver v banke tak nemam narok,lebo to podla nich neje prijem.Nemozem si kupit nic na splatky.A za hotove to uz mozem len snivat.Napriklad by som chcela vediet ci mam aj ja narok na cestoviny a muku ako teraz rozdavali ludom.Lebo tam nesmie prekrocit suma okolo 300eur mesacne.Ako to je vlastne.A ci mam narok este na nejake prispevky.Byvame v podnajme.Aeste ak by ste mi vedeli poradit, ci mozem poziadat o zvysenie vyzivneho,respektive ci mam sancu uspiet.Rozviedla som sa pred viac ako rokom z exmanzelom sme sa dohodli na vyzivnom s tym ze on zacal robit v tom case na zivnost,ze mi postupne zvysi.Uz sme sa toho roku aj ustne dohodli aj mi asi jeden mesiac poslal zvysene ale potom povedal ze nema mi z coho posielat a hotovo.Pritom ku detom vobec nechodi tak ako by mal kazdy druhy vikend ale raz za mesiac alebo za dva mesiace.Aj to len na jeden den.Lebo ma vela prace a nestiha chodit castejsie.A ked uz dojde tak len s priatelkou.Sam z detmi nieje.Ak mi viete poradit budem vam vdacna.Dakujem vam za odpoved a prajem pekny den:);)
duves
23.08.11,18:06
Ja viem len k tomu úveru, kedze posudzujem take žiadosti. Ano, výživne nie je príjem a nezapočítava sa do bonity žiadatelovi o úver. A chces vediet aj prečo?
Výživné nie je exekuovatelne, t.j. v prípade, že sa nebude pôžička splacať, finančny ustav cez ekekútora nesmie dať zrážku z výživného, pretože patrí deťom/dieťaťu.
reonka11
23.08.11,20:56
ahoj,k tomu vyzivnemu.mozes si poziadat raz rocne o zvysenie.ci uspejes, neviem,to sud posudi z jeho prijmu za minuly rok.a zalezi aj na tom, ako velke mas deti. a k tym potravinam, myslim, ze na to narok nemas,lebo aj bez vyzivneho si prekrocila vysku prijmu.pekny den
bubkoch
24.08.11,05:06
ahoj,k tomu vyzivnemu.mozes si poziadat raz rocne o zvysenie.ci uspejes, neviem,to sud posudi z jeho prijmu za minuly rok.a zalezi aj na tom, ako velke mas deti. a k tym potravinam, myslim, ze na to narok nemas,lebo aj bez vyzivneho si prekrocila vysku prijmu.pekny den

nezmysel, ziaden zakon nestanovuje ze raz rocne mozes poziadat o zvysenie ...
poziadat o zmenu vyzivneho je mozne KEDYKOLVEK, ak sa podstatne zmenili pomery od poslednej upravy vyzivneho ... teoreticky aj 3x za rok, alebo ani raz za 3 roky