ivaza
24.08.11,08:11
Dobrý deň,

potrebujem vložiť peniaze v hotovosti na účet vedený v Štátnej pokladnici, tak aby to daná organizácia videla okamžite. Nie sú ochotní prebrať hotovosť. Nemôžem využiť internetbanking, pretože informáciu, či tie peniaze mám vložiť, sa dozviem v ten istý deň, ako tam musia byť a platba z inej banky trvá min. 1 deň. Nenašla som žiadne také sídlo banky, kde by mali pokladne, aby sa to dalo. Viete mi, prosím, poradiť? Vďaka.
lujza.j
24.08.11,08:11
ivaza
24.08.11,08:51
ďakujem, túto stránku som našla už skôr, ale stále neviem, či keď vložím peniaze vo VUB, či ich na účte v Štátnej pokladnici uvidia okamžite. Skôr si myslím, že nie, že si nechajú aspoň ten jeden pracovný deň ako pri platbe medzi bankami. Skúsim ísť teda do VUB a zistiť si to. Vďaka.
lujza.j
24.08.11,09:11
ďakujem, túto stránku som našla už skôr, ale stále neviem, či keď vložím peniaze vo VUB, či ich na účte v Štátnej pokladnici uvidia okamžite. Skôr si myslím, že nie, že si nechajú aspoň ten jeden pracovný deň ako pri platbe medzi bankami. Skúsim ísť teda do VUB a zistiť si to. Vďaka.

skús pokladnicu kontaktovať tel. možno by ti vedeli odpovedať;)
velvet
24.08.11,10:55
Ak chceš vložiť peniaze do štátnej pokladnice, musíš zájsť do Národnej banky. A keďže jej pobočky po slovensku zrušili, nebude to také jednoduché.
Ale nevidím dôvod prečo by si mala platiť až v deň splatnosti. Zaplať to skôr. Ak nemáš na to prostriedky a tie budeš mať až v ten deň splatnosti, môžeš to zaplatiť poštovou poukážkou a tou sa ísť preukázať tam kam tie peniaze idú. Alebo im zavolaj aká je situácia a že tie peniaze budú na ich účte na druhý deň. Všetko sa dá poriešiť.

Ale odpoveď na Tvoju otázku:
štátna pokladnica je v NBS - musíš nájsť ich pobočku a nezabudni na otváracie hodiny - nemajú to otvorené každý deň myslím