LaDolce
24.08.11,08:32
Akí sú povaho podľa vás. Podľa mňa nie sú takí, ako ľudia tvrdia (cigáni,bordľári,skupí) Poznám veľa ľudí, z tejto krajiny a popieram to tvrdenie, že všetci do jedného sú zlí. Kedže mám vyhladky do budúcna pre prácu tam, rozmýšlaľa som i o odsťahovaní do Talianska. No ak sa to niekto dozvie hneď "Fúúúj:mad: tam k Talianom k tým cigánom ideš!" Nie je to dvakrát dobré povzbudenie ... Tak sa pýtam vás čo si o tom myslíte??? Myslím, že sú na lepšej úrovni ako my Slováci. Prečo máme tendenciu na všetko nadávať? :(
andreaS
24.08.11,06:43
ja taliansko zboznujem... milujem ich potraviny, jedla, ich neuponahlany sposob zivota... nezamyslam sa, ci su to cigani, bordelari...

a preco teba zaujima, co si myslia druhi? ides tam ty a nie oni... pokial vies, co ta caka, poznas tych ludi, kam mas ist a vyhovuje ti to, tak nie je o com ;)

mat tam co robit (zamestnanie), idem aj ja viva la italy ;)
tictac7
24.08.11,06:43
podľa toho, kam pôjdeš. Ako ľudia nie sú zlí, teda aspoň tých, čo poznám ja. Sú srdeční a tak. Ale straaašneee pomalí, na všetko majú nekonečne veľa času a čím južnejšie ideš, tým viac. Inak v pohode.

inak aj nás v zahraničí prezentujú cez Lunik a iné osady a tiež nás všetkých nehádžu do jedného vreca. V každej krajine sú ľudia takí aj takí, nikde nie je všetko bez problémov...
BIZAL
24.08.11,06:48
Akí sú povaho podľa vás. Podľa mňa nie sú takí, ako ľudia tvrdia (cigáni,bordľári,skupí) Poznám veľa ľudí, z tejto krajiny a popieram to tvrdenie, že všetci do jedného sú zlí. Kedže mám vyhladky do budúcna pre prácu tam, rozmýšlaľa som i o odsťahovaní do Talianska. No ak sa to niekto dozvie hneď "Fúúúj:mad: tam k Talianom k tým cigánom ideš!" Nie je to dvakrát dobré povzbudenie ... Tak sa pýtam vás čo si o tom myslíte??? Myslím, že sú na lepšej úrovni ako my Slováci. Prečo máme tendenciu na všetko nadávať? :(
Skupi nie su, bordeľári tiež nie (odpurucam pozriet sa do UK, NL...) a cigani ako pre koho. Zivot je tam krasny a ludia sa na rozdiel od nas usmievaju. Ich zivotna uroven nie je najlepsia, no vyssia ako u nas. Na mentalitu si zvyknes, clovek je prisposobivy. Chod a nenechaj sa odradit, ved ak to nevyjde, vratis sa a mas o zazitok viac. Vela stastia.
Slayer666
24.08.11,07:07
Preco travis cas s takymi magormi? Oni si nezasluzia, aby si brala ich ''nazor'' do uvahy. Chod a nenechaj sa odradit slovenskou provincnostou. Na vsetko nadavame, lebo to je asi jedine, co vieme dobre.
Ingrid Ondruskova
24.08.11,07:09
Držím palce, nech Ti to dobre dopadne...choď si za svojím cieľom,
patrím k ľuďom, čo milujú Taliansko, boli sme tam aj niekoľkokrát na dovolenke a cítila som sa tam vždy veľmi príjemne, sú trochu viac temperamentní a fakt trochu "bordelári" hlavne na juhu Talianska /videla som na vlastné oči hromady odpadu pozdĺž ciest a na pláži/, mali sme aj obchodných talian. partnerov z Bologne a na našej firemnej spoločnej akcii boli veľmi príjemní a kultivovaní, kto reaguje na Tvoje rozhodnutie, že fuuuj, to len preto, že ticho závidí
Kazu
24.08.11,11:13
Sú tam ľudia prijemní, menej príjemní a aj nepríjemní a majú dobré aj menej dobré zvyky a povahové vlastnosti. Ale vedela by som tam žiť a aj pracovať.
zk24
24.08.11,11:33
Ak mas prilezitost vyskusat zivot mimo SR, urcite chod a nenechaj sa odradit. Ked sa nepodari uspiet, vratis sa. Skusat treba, budes mat skusenosti, naucis sa riadne jazyk.... Nevahaj. A zavistlivcom sa mozes akurat usmiat do tvare...

Drzim palce.
katalóg
24.08.11,11:41
Držím palce, nech Ti to dobre dopadne...choď si za svojím cieľom,
patrím k ľuďom, čo milujú Taliansko, boli sme tam aj niekoľkokrát na dovolenke a cítila som sa tam vždy veľmi príjemne, sú trochu viac temperamentní a fakt trochu "bordelári" hlavne na juhu Talianska /videla som na vlastné oči hromady odpadu pozdĺž ciest a na pláži/, mali sme aj obchodných talian. partnerov z Bologne a na našej firemnej spoločnej akcii boli veľmi príjemní a kultivovaní, kto reaguje na Tvoje rozhodnutie, že fuuuj, to len preto, že ticho závidí
Ja tiež vidím hromady odpadu pozdĺž ciest, a to nemusím ani vycestovať do IT. A aj v našom hlavnom meste.:) Divoké skládky nemusím ani spomínať. Ak naprší, tak z osád sa splachujú PET fľaše dolu údolím. Ak by podľa si podľa tohto urobil názor na Slovensko cudzí turista, tak dovidenia.
Obchodní partneri sa nebudú chovať nevhodne.
Neviem či je to mimo témy, ale hodnotiť krajinu a hlavne ľudí iba z dovolen. pobytov je málo. Prepáč.
BIZAL
24.08.11,13:40
Ja tiež vidím hromady odpadu pozdĺž ciest, a to nemusím ani vycestovať do IT. A aj v našom hlavnom meste.:) Divoké skládky nemusím ani spomínať. Ak naprší, tak z osád sa splachujú PET fľaše dolu údolím. Ak by podľa si podľa tohto urobil názor na Slovensko cudzí turista, tak dovidenia.
Obchodní partneri sa nebudú chovať nevhodne.
Neviem či je to mimo témy, ale hodnotiť krajinu a hlavne ľudí iba z dovolen. pobytov je málo. Prepáč.

Nemyslim, ze sa chysta do Neapolu kde su tie smetiska na uliciach. Predpokladam, ze ide viac na sever.
Ingrid Ondruskova
24.08.11,14:07
Slayer666...rozhodne som nechcela dať "mimo témy" ale súhlas s myšlienkou, ale už sa mi to nedá zrušiť, takže sorry, asi som klikla
na nesprávne miesto
katalóg...len som dala svoj názor, to akože zadávateľka očakáva
stanovisko od niekoho cudzieho ako napr....."áno, bola som vydatá za Taliana a bol taký a onaký" tiež je to relatívne, aj na Slovensku sú takí a onakí muži, každopádne jej držím palce a nech to skúsi vycestovať do sveta, veď je to preboha civilizovaná krajina, tiež to nie je na konci sveta, tak čo....
katalóg
24.08.11,14:26
Mňa nemusíš presviedčať, čo je IT za krajinu. Len nechápem, prečo si vytiahla na svetlo božie práve nejaké smeti, akoby na svete inde neboli. Sever - juh, všeobecne známe veci. Paradoxom je, že na juhu sú najkrajšie pláže. Ty si tie smeti tam videla, druhý sa s tým zasa nestretol. Ale zadávateľku zaujíma predovšetkým názor na ľudí.
LaDolce
24.08.11,14:30
Ďakujem Vám za utešujúce slova. :rolleyes: Asi sa vyskytujem v okruhu divných ľudí, ktorým moje nápady prídu hlúpe. A o neporiadku v Neapole som tiež počula svoje. Ja sa hodlám zdržiavať v oblasti Emilia Romagna, Toscana max. :) Máte pravdu, žijeme len raz a treba skúsiť všetko, čo nám život ponúka. :--- Allora grazie amici miei per i vostri consigli e d'opinione. Vi voglio bene :-*
Ingrid Ondruskova
24.08.11,15:55
LaDolce, ak skutočne vycestuješ, želám len to najlepšie, a budem veľmi rada, ak sa nám o pár mesiacov ohlásiš a oživíš túto tému, celkom by ma zaujímalo, aké boli začiatky tam vonku, ako Ťa prijali a vôbec celkový dojem na Teba /keďže ja som mala možnosť poznania len ako turista/
220870
24.08.11,16:27
Ja mám kamaráta v Ancone.ten sa už navráti.Je tam jednoducho lepšie ako v tomto štáte.Taliani nie sú taký povýšenecký ako Francúzi a Nemci.Chodte a nepočúvajte druhých.Je to váš život a vy určujete čo s ním.
Slayer666
24.08.11,17:42
Ďakujem Vám za utešujúce slova. :rolleyes: Asi sa vyskytujem v okruhu divných ľudí, ktorým moje nápady prídu hlúpe. A o neporiadku v Neapole som tiež počula svoje. Ja sa hodlám zdržiavať v oblasti Emilia Romagna, Toscana max. :) Máte pravdu, žijeme len raz a treba skúsiť všetko, čo nám život ponúka. :--- Allora grazie amici miei per i vostri consigli e d'opinione. Vi voglio bene :-*

Emilia Romagna ma vraj najpestrejsiu kuchynu, takze sa aj najes. Prosciutto di parma, parmigiano-reggiano, tagliatelle alla bolognese...mnam.:)
buchač
24.08.11,18:31
Nemyslim, ze sa chysta do Neapolu kde su tie smetiska na uliciach. Predpokladam, ze ide viac na sever.

katalóg Dnes, 05:26 PM
Mňa nemusíš presviedčať, čo je IT za krajinu. Len nechápem, prečo si vytiahla na svetlo božie práve nejaké smeti, akoby na svete inde neboli. Sever - juh, všeobecne známe veci. Paradoxom je, že na juhu sú najkrajšie pláže. Ty si tie smeti tam videla, druhý sa s tým zasa nestretol. Ale zadávateľku zaujíma predovšetkým názor na ľudí.
K tomu smetiu .
Všetko so všetkým súvisí ......;)

....podotýkam a zároveň zdôrazňujem , že v Taliansku som nebol , no jedno je isté , za tým bordelom so smetím stojí len jedna záujmová skupina - mafia ...nazývaná v tejto oblasti Comorra ...
Na Sicílii je to Cosa Nostra ...

Taký istý bordel je aj totiž aj v New Yorku ( napríklad ) , no názov organizovanej skupiny - mafie je pre zmenu Murder. Inc.......National Crime Syndicate...

Smetie , ako také , je bohový kšeft ....



Mimochodom ......v Košiciach je to Kosit http://www.kosit.sk/predstavitelia-spolocnosti/ ...;):rolleyes::---:D:D:D:D:D:D
220870
24.08.11,18:42
K tomu smetiu .
Všetko so všetkým súvisí ......;)

....podotýkam a zároveň zdôrazňujem , že v Taliansku som nebol , no jedno je isté , za tým bordelom so smetím stojí len jedna záujmová skupina - mafia ...nazývaná v tejto oblasti Comorra ...
Na Sicílii je to Cosa Nostra ...

Taký istý bordel je aj totiž aj v New Yorku ( napríklad ) , no názov organizovanej skupiny - mafie je pre zmenu Murder. Inc.......National Crime Syndicate...

Smetie , ako také , je bohový kšeft ....



Mimochodom ......v Košiciach je to Kosit http://www.kosit.sk/predstavitelia-spolocnosti/ ...;):rolleyes::---:D:D:D:D:D:D
Už tam chýba len Arpád Degeš, Dežo Dunka vajda sro.:mee:
BIZAL
24.08.11,18:44
K tomu smetiu .
Všetko so všetkým súvisí ......;)

....podotýkam a zároveň zdôrazňujem , že v Taliansku som nebol , no jedno je isté , za tým bordelom so smetím stojí len jedna záujmová skupina - mafia ...nazývaná v tejto oblasti Comorra ...
Na Sicílii je to Cosa Nostra ...

Taký istý bordel je aj totiž aj v New Yorku ( napríklad ) , no názov organizovanej skupiny - mafie je pre zmenu Murder. Inc.......National Crime Syndicate...

Smetie , ako také , je bohový kšeft ....



Mimochodom ......v Košiciach je to Kosit http://www.kosit.sk/predstavitelia-spolocnosti/ ...;):rolleyes::---:D:D:D:D:D:D
No jasné. Ulica je jedna vec a ostatok druhá. Napríklad v dome majú veľmi čisto a este si aj pri upratovaní spievajú a usmievajú sa, to už ani slovenske ženy nerobia, hehe
BIZAL
24.08.11,18:49
Už tam chýba len Arpád Degeš, Dežo Dunka vajda sro.:mee:

:D
BIZAL
24.08.11,18:54
No jasné. Ulica je jedna vec a ostatok druhá. Napríklad v dome majú veľmi čisto a este si aj pri upratovaní spievajú a usmievajú sa, to už ani slovenske ženy nerobia, hehe

Vidím tam aj stredisko Prešov
maldonado500@azet.sk
09.12.12,14:40
Taliani nemaju absolutne nic spolocne s Ciganmi-ani jazykovo,ani etnicky,rasou,ani zivotnym stylom-naprosto nicim! Ten,kto tvrdi opak,len ukazuje,aky je velmi hlupy! A Taliansko je omnoho vyspelejsie,rozvinutejsie a bohatsie,nez zubozene Slovensko.