ricij
03.09.04,11:08
Prosím poraďte:



Mám kamaráta, ktorý podniká od roku 2000. Keďže účtovníctvo má v dezolátnom stave, rozmýšľa, že si nechá ukradnúť kufrík s dokladmi. Ako v takomto prípade postupujú daňové úrady pri kontrole? Veria jednoducho podanému DP?

Ďakujem Vám za pomoc. Ricij
ivab
03.09.04,09:16
Ahoj ricij mala som klienta, ktorý 3 roky nepodával DP vôbec a po 3 rokoch prišiel, že ho chce spätne spracovať a podať tie zameškané DP, lenže to už dostal od daňového úradu oznámenie, koľko má zaplatiť daní za 2 roky dozadu. Oni si totiž zohnali všetky jeho vydané faktúry a napočítali mu 25% pašálne výdavky k tým príjmom a vyrubili daň.

Chcem tým len povedať, aby to potom neurobili takto. Príjmy samozrejme uznajú všetky, ale výdavky, nakoľko skutočné nemôže preukázať, uznajú len v tej výške 25%.

Treba,aby sa ozvali tí, ktorí majú s tým skutočne skúsenosti. To bol len príklad.(na zastrašenie???)
ricij
03.09.04,09:18
On fakturuje konečným zákazníkom - smrteľníkom bez RP.
ivab
03.09.04,09:23
Tak pak neviem, ale neverím tomu, že by verili podanému DP a hlavne ak tá daň je prííííliš nízka.
ricij
03.09.04,09:24
Čo nízka, doteraz podával iba straty.
ivab
03.09.04,09:32
Ešte lepšie...

Opakujem, nebola by som v tom optimista.
bepo
03.09.04,11:37
skor postupuju podla obdobnych prikladov tzn. vyrataju to odhadom ako je to obvykle u ostatnych pri tej istej cinnosti
Ivan2
07.09.04,16:54
Ak doteraz podával len straty, nemal by byt dávno v konkurze?
bodliak
07.09.04,17:52
No, a bolo mu to treba ?
Platim dane a verim ze pride cas, ked DU bude takych ludi nechavat v pohode vegetovat. Pridu, pozru, uvidia ze s nesmiernou namahou mozno ziskaju par sto korun. A pochopia, ze sa to neoplati.

Kludny spanok - to bude na nezaplatenie.
ricij
08.09.04,06:40
To Ivan:
Prečo by mal byť v konkurze? Pokiaľ má viac majetku ako záväzkov (JÚ), resp. kladné vlastné imanie (PÚ), tak určite nemusí.
sway
08.09.04,07:34
Prosím poraďte:



Mám kamaráta, ktorý podniká od roku 2000. Keďže účtovníctvo má v dezolátnom stave, rozmýšľa, že si nechá ukradnúť kufrík s dokladmi. Ako v takomto prípade postupujú daňové úrady pri kontrole? Veria jednoducho podanému DP?

Ďakujem Vám za pomoc. Ricij

Viem o jednom pripade, presne ako vravi ivab - neuznali nič, a on bol dokonca platca DPH tak mu dorubili ešte aj DPH ačku z celych tržieb a platí jak ...., je to vážna vec!

ale ak by neurobil už vôbec nič - nepodával priznania dozadu má nádej že sa nič nestane, nakoľko ja mám !zatiaľ! skúsenosť že kontrolujú len 3 roky dozadu.
Ivan2
08.09.04,09:20
Vychadzal som z asi nie celkom presnej informacie, ktoru som nedavno dostal, ze firma, ktora je dva po sebe nasledujuce roky v strate, musi sa sama dat do konkurzu. Ospravedlnujem sa, netusil som, ze mam zlu info.