lenkav
18.01.06,08:36
Prosím o radu:
Regionálny úrad verejného zdravotníctva nám previedol meranie škodlivosti hluku na pracovisku a dali nám vyrozumenie, že naši zamestnanci sú v 3 kategórii. Môže mi niekto zo skúseností poradiť čo všetko to obnáša - či už v oblasti bezpečnosti práce - teda ochranné pomôcky a tak, ale hlavne z oblasti personalistiky - čo všetko je mojou povinnosťou - dôchodkové pripoistenie, prehliadky - ako často.:confused:

Vďačím za akýkoľvek príspevok
lenkav
18.01.06,11:43
Prosím !!!
Nobody knows??? :(
lenkav
18.01.06,13:08
Prosím, nekašlite na mňa ... :mee:
inge57
18.01.06,13:15
Ahoj! A nemáš v tom rozhodnutí o rizikovom pracovisku aj ako často majú chodiť na preventívne prehliadky? My máme také isté rizikové pracovisko a máme nimi určené prehliadky raz za 2 roky. Ináč mali by ste im dávať príplatky za každú hodinu, ktorú odpracujú v takomto pracovisku, zároveň máte povinnosť na základe zákona o DDP § 5 mať uzatvorenú zmluvu o DDS a prispievať im na doplnkové dôchodkové poistenie. My prispievame 2% z vymeriavaceho základu.
jeef
25.06.07,11:05
Ahoj! A nemáš v tom rozhodnutí o rizikovom pracovisku aj ako často majú chodiť na preventívne prehliadky? My máme také isté rizikové pracovisko a máme nimi určené prehliadky raz za 2 roky. Ináč mali by ste im dávať príplatky za každú hodinu, ktorú odpracujú v takomto pracovisku, zároveň máte povinnosť na základe zákona o DDP § 5 mať uzatvorenú zmluvu o DDS a prispievať im na doplnkové dôchodkové poistenie. My prispievame 2% z vymeriavaceho základu.

Je to z vymeriavacieho základu na soc. poistenie?
endrju
25.06.07,16:25
Je to z vymeriavacieho základu na soc. poistenie?
Áno.
P.S.
Duplicitné zadanie otázky v dvoch rôznych témach neznamená, že autor otázky dostane odpoveď na otázku za polovičný čas :cool:
JUDDIT
21.04.08,06:33
dá sa vyhnúť vytvoreniu rizikového pracoviska v lisovni keď dáme pracovníkov na živnosť? je nejaké obmedzenie zamestnanec lisár a SZČO keď bude pracovať na stroji, ktorý patrí zamestnávateľovi ?
JUDDIT
22.04.08,04:12
POSÚVAM...