jarka1507
24.08.11,09:27
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na zaradenie majetku nakoľko mi nie je úplne jasné určenie odpisovej skupiny.
Určujeme ju podľa kódu klasifikácie? Ak áno čo v prípade že nie je úplne evidentné pod aký kód patrí? napr. Policový regál neviem jednoznačne určiť kam patrí..

Mohol by mi to prosím niekto trochu vysvetliť?

Ďakujem !!

Jarka
alusa783
24.08.11,07:30
a ten policový regal bol taký drahy že je to dlhodobý hmotný majetok? lebo čo som zbežne pozrela tak také normalne nie špecialne su lacné
Tweety
24.08.11,07:34
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na zaradenie majetku nakoľko mi nie je úplne jasné určenie odpisovej skupiny.
Určujeme ju podľa kódu klasifikácie? Ak áno čo v prípade že nie je úplne evidentné pod aký kód patrí? napr. Policový regál neviem jednoznačne určiť kam patrí..

Mohol by mi to prosím niekto trochu vysvetliť?

Ďakujem !!

Jarka
A splňa hodnotu na zaradenie do majetku?
KEJKA
24.08.11,07:40
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na zaradenie majetku nakoľko mi nie je úplne jasné určenie odpisovej skupiny.
Určujeme ju podľa kódu klasifikácie? Ak áno čo v prípade že nie je úplne evidentné pod aký kód patrí? napr. Policový regál neviem jednoznačne určiť kam patrí..
Mohol by mi to prosím niekto trochu vysvetliť? Ďakujem !!
Jarka
OS určíš podľa viacerých kritérií, napr. aj podľa materiálu, spracovania, určenia.
Môžeš požiadať SŠÚ o zaradenie, ak ide o niečo skutočne výnimočné a nenájdeš to - prípadne v žiadosti uveď tebou nájdené alternatívne možnosti, nech sa vyjadria.
Môžeš požiadať dodávateľa, nech ti vyšpecifikuje položku tuším podľa colného sadzobníka.
A napokon - môžeš podrobnosti v zmysle vyššie uvedeného doplniť do zadania, isto sa niekto nájde, kto ti odpovie.
rudopp
24.08.11,08:04
OS určíš podľa viacerých kritérií, napr. aj podľa materiálu, spracovania, určenia.
Môžeš požiadať SŠÚ o zaradenie, ak ide o niečo skutočne výnimočné a nenájdeš to - prípadne v žiadosti uveď tebou nájdené alternatívne možnosti, nech sa vyjadria.
Môžeš požiadať dodávateľa, nech ti vyšpecifikuje položku tuším podľa colného sadzobníka.
A napokon - môžeš podrobnosti v zmysle vyššie uvedeného doplniť do zadania, isto sa niekto nájde, kto ti odpovie.


Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na zaradenie majetku nakoľko mi nie je úplne jasné určenie odpisovej skupiny.
Určujeme ju podľa kódu klasifikácie? Ak áno čo v prípade že nie je úplne evidentné pod aký kód patrí? napr. Policový regál neviem jednoznačne určiť kam patrí..

Mohol by mi to prosím niekto trochu vysvetliť?

Ďakujem !!

Jarka

Použijem vlastnú hlavu (a technicko ekonomické zdôvodnenie) :

Policový regál :
materiál - kov
použitie - skladovanie
mobilita - statický
životnosť - nad 10 rokov

Tak hľadám čo je tomu najbližšie.

Niečo jednoduchšie ako regálový zakladač
skladové zariadenia inde nezaradené

PS
Pri prípadnej kontrole (a mudrovaní) :
- vysvetlíš prečo si to bachla do tej OS
- nahodíš úprimný priblblý ksicht
- strčíš jej do ruky zoznam OS
a poprosíš kontrolu, či by ti pomohla nájsť správne zaradenie.
jarka1507
25.08.11,07:58
Dobrý deň,

no tento regál má hodnotu 3 067,00 eur, ja som ho zaradila do 3odp. skupiny pod KP 25.99.2 Ostatné výrobky zo základných kovov.. Myslíte že to môže byť takto?

Ďakujem
KEJKA
25.08.11,08:03
........ak je z kovu..........áno, aj
jarka1507
14.11.11,07:29
dobrý deň,

mohla by som sa ešte opýtať kam by ste zaradili vysávač? je v sume 1.915,00 eur, mám chaos v tých jednotlivých položkách KP.
Ďakujem
KEJKA
14.11.11,08:41
do OS2
cacka
06.02.12,09:30
Dobrý deň, kam by ste zaradili stroj na výrobu kukuričných chrumiek v hodnote 3 333,33 EUR? Už som niekoľkokrát prešla celý zoznam a nenašla som tam nič podobné.
Ďakujem.
Tweety
06.02.12,09:42
Dobrý deň, kam by ste zaradili stroj na výrobu kukuričných chrumiek v hodnote 3 333,33 EUR? Už som niekoľkokrát prešla celý zoznam a nenašla som tam nič podobné.
Ďakujem.
A toto si prehliadla?
1-22 28.93 Stroje na výrobu potravín, nápojov a na spracovanie tabaku
Katarina
06.02.12,09:42
Ak si v zozname nič nenašla zaradíš do 2 OS.
cacka
06.02.12,10:02
Tak tomu sa hovorí slepota. A to mám aj okuliare. Moc ďakujem.