Brozske
24.08.11,11:55
Dobrý deň!

Chcela by som sa zamestnať v štátnej správe. Pracovná pozícia, na ktorú sa chcem prihlásiť nevyžaduje VŠ iba maturitu. Videla som výplaty, aké majú ludia pôsobiaci v štátnej správe. Chcela by som sa spytať na to, že či mám nárok na vyššiu výplatu kvôli VŠ?
tictac7
24.08.11,10:09
Platy v štátnej správe nie sú závislé od vzdelania, ale od pozície a od dĺžky praxe. Keď je raz na danú pozíciu predpísaná maturita, môžeš mať aj sedem doktorátov, v tabuľke neposkočíš nikde... Aj keby si robila upratovačku, mala by si rovnaký plat, ako ktorákoľvek iná upratovačka bez vzdelania.
Brozske
24.08.11,10:26
chápem, takže nemám šancu na to, aby som dostala vyššiu výplatu kvôli VŠ. chcela som to vedieť, lebo asi ma tam pozvú na pohovor, a chcela som si byť istá! Ďakujem za odpoveď!
tictac7
24.08.11,13:25
..inak, držím palce na pohovore. Neviem, koľko Ti núkajú, ale keď nemáš nič lepšie, myslím, že lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche. A určite dostaneš 3-mesačnú skúšobnú dobu a keď si zatiaľ nájdeš niečo lepšie, nie je problém ukončiť PP. Tak nech Ti všetko dobre dopadne :-)