nikss
24.08.11,20:16
Dobry vecer, chcem sa spytat ci sa da poslat tovar na dobierku s tym, ze mi peniaze pridu automaticky na moj ucet. Dnes mi na poste povedala pani ze sa to da bez problemov, ale ako som si o tom zistovala viac na nete, prisla som na to ze treba mat nejake referencne cislo, o kt. treba poziadat. Tak teda neviem. Prosim o radu, ci bezny obcan moze poslat dobierku s postovym poukazom na ucet ked nema reference cislo ako maju firmy :) Dakujem
KEJKA
24.08.11,18:21
sú nejaké poukazy typu U, tuším a riešila som to v minulosti, bolo to pre občana dosť komplikované. Ten proces je o tom, aby prijímateľ odsúhlasil so strhnutím poplatku.
BIZAL
24.08.11,18:29
Dobry vecer, chcem sa spytat ci sa da poslat tovar na dobierku s tym, ze mi peniaze pridu automaticky na moj ucet. Dnes mi na poste povedala pani ze sa to da bez problemov, ale ako som si o tom zistovala viac na nete, prisla som na to ze treba mat nejake referencne cislo, o kt. treba poziadat. Tak teda neviem. Prosim o radu, ci bezny obcan moze poslat dobierku s postovym poukazom na ucet ked nema reference cislo ako maju firmy :) Dakujem

Vypisete šek aj so svojim c. uctu a klasicky odoslete. Žiadne ref. číslo nepouzivam.
avalik
24.08.11,18:30
http://www.posta.sk/sluzby/postovy-poukaz-na-ucet

nizsie na stranke mas pre obcanov
nikss
24.08.11,18:33
so strhnutim akeho poplatku ??
nikss
24.08.11,18:35
takze pole pre referencne cislo jednoducho necham prazdne, vypisem moje c. bank. uctu, ostatne veci, podaci listok a v pohode sa to odosle na dobierku a peniaze mozem cakat na ucte ?
BIZAL
24.08.11,18:37
so strhnutim akeho poplatku ??

Pri predaji tovaru za poštovné poplatky
BIZAL
24.08.11,18:38
takze pole pre referencne cislo jednoducho necham prazdne, vypisem moje c. bank. uctu, ostatne veci, podaci listok a v pohode sa to odosle na dobierku a peniaze mozem cakat na ucte ?

Áno a príde aj potvrdenie z pošty o zaplatení na účet
nikss
24.08.11,18:39
Dakujem vam za pomoc :)
Dáša_
23.10.11,12:25
Tak chcel by som sa ja ešte spýtať velmi po lopate..

Keď chcem aby mi prišli peniaze na účet (aby som sa evidentne aj vyhol povinnosti vlastniť ERP), tak na pošte podávam zelenú zloženku typu U, kde ako adresáta vypíšem seba, odosielatela kupujúceho, (tak isto, ako pri modrej hotovostnej zloženke) ale ešte aj vyplním svoj BÚ, sumu atď. Kupujúcemu potom príde zásielka, ktorú normálne uhradí v hotovosti či uz na pošte alebo pani poštárke a mne potom peniaze prídu na účet?

Ďakujem

áno, takto to funguje
PaveloSK
23.10.11,12:34
Ospravedlnujem sa, že som vymazal svoj pôvodný príspevok ale som si všimol, že toto nebola téma Podnikanie ale Domácnosť a moja otázka sa týkala eshopu, preto som to chcel premiestniť ale evidentne som to nestihol.

Tak či onak ďakujem za odpoved!
camozzi
23.10.11,13:12
Pokial mas eshop, posielas dobierky postou a mas ucet v Tatra banke, zvaz sluzbu Tatra Billing. Jedna sa o rozuctovanie postovych poukazov na tvoj ucet. Prekonzultuj to s tvojou uctovnickou - myslim, ze sa potesi z prehladnejsieho vypisu dobierok a lahsieho parovania platieb. Viac na: http://www.tatrabanka.sk/cms/page/sk/about/tbgroup/tatra_billing/Ponuka-sluzieb/Rozuctovanie-PPU.html.
Cena za sluzbu je podla balika sluzieb + poplatok posty tusim 0,14 €.
PaveloSK
23.10.11,13:48
Zhodou okolností mám TB, čize ďakujem Ti za tento postreh, pôjdem sa na to popýtať do banky, kolko by ma to vyšlo.

normálnom prípade by mi od pošty došlo dáke potvrdenie o prijatí/poslaní platby ale čiže takto to budem mať už zahrnuté vo výpise?
Dáša_
23.10.11,14:14
Zhodou okolností mám TB, čize ďakujem Ti za tento postreh, pôjdem sa na to popýtať do banky, kolko by ma to vyšlo.

normálnom prípade by mi od pošty došlo dáke potvrdenie o prijatí/poslaní platby ale čiže takto to budem mať už zahrnuté vo výpise?

ano, z pošty chodí list, kde máš za každý deň úresne rozísané všetky pripísané sumy - vlastne je to načítaná poštová poukážka, ktorú ku balíku prikladáš
camozzi
23.10.11,14:14
Zhodou okolností mám TB, čize ďakujem Ti za tento postreh, pôjdem sa na to popýtať do banky, kolko by ma to vyšlo.

normálnom prípade by mi od pošty došlo dáke potvrdenie o prijatí/poslaní platby ale čiže takto to budem mať už zahrnuté vo výpise?

Mozes ist aj do banky, ale usetris si cas ked zavolas priamo na Tatra Billing: 02/59197886 alebo 02/59197882.
Za normalnych okolnosti, ak posles napr. 10 dobierok po 20€, ku kazdej zadas samostatny variabilny symbol, posta tieto platby scita do jednej a na ucet ti pripise 200€ pod vlastnym variabilnym symbolom. O par dni ti pride vypis, kde bude napisane od koho su tie dobierky vybrane, variabilny symbol... Lenze to ti je prd platne, ked posta vsetko scita a pripise pod lastnym VS.
Tatra Billing urobi to, ze ten vypis prijme a jednotlive dobierky ti pripise ako samostatnu platbu pod VS, ktory si zadal na seku + dalsie potrebne info na identifikovanie platby. Cize ziadne zratavanie dobierok a neprehladne vypisy. Vsetky platby budu pripisovane po jednej a budes ich vidiet na vypise z uctu aj v internet bankingu.
Cena za pripisanie je ako klasicka prijata transakcia v ramci balika, respektive nad ramec balika + 0,14 poplatok, ktory si pyta posta.
ACCNT
23.10.11,14:56
ohladom toho referencneho cisla-ja ked som prvykrat odosielal na dobierku s platbou na ucet, tak po case mi dosiel nejaky papier(nemyslim ten so spravou o pripisani na ucet). netusil som co chcu, tak som sa siel spytat na postu. teta za okienkom ho asi videla tiez prvy krat-nevedela mi povedat, co to je. takze som nic nevypisoval a papier putoval do kosa. takze teraz som zistil, ze islo asi o registraciu na to referencne cislo.
PaveloSK
23.10.11,15:52
Super, veľmi pekne vám ďakujem za tento podrobný popis a ostatné informácie. TB pobočku mám asi 5min od domu, tak sa radšej prejdem plus som ten typ ludí, čo tieto veci radšej rieši osobne.

Ešte sa spýtam na jednu vec, ktorá úplne síce nesúvisí s touto témou ale keď sme to už načali - keď použijem tento typ poukážky tak potom na faktúre Spôsob úhrady stále píšem Dobierka či treba napísať Bankový prevod alebo niečo iné? Prípadne ak by mi niekto sem postol vzor faktúry, ktorá sa použila pri takomto spôsobe dodania tovaru/platby tak by som bol len a len rád.

ďakujem