ekopo
24.08.11,21:00
Jednoduchá otázka:
s.r.o. zmenila len názov 8.8.2011
aký názov použiť na DP DPH za 7 mesiac? starý, alebo nový?
v poučení na vyplnenie DP sa nič podrobnejšie nepíše
ak je, prosím uviesť § (nenašiel som zatiaľ)....
ďakujem za príspevky
day
24.08.11,19:08
stary
svetlik
24.08.11,19:26
preco stary? ved ICO, DICO jednoznacne identifikuju sro-cku, podla mna novy. V case ked sa DP podava je uz iny nazov, a treba vychadzatzo stavu platneho v case podania DP. Pre istotu by som dal aj vypis z OR SR, co sa inac musi aj tak oznamit.
ekopo
24.08.11,19:28
aj ja myslím, že nový,
na DU to oznamuje živnostenský register
Economic
25.08.11,05:58
aj ja myslím, že nový,
na DU to oznamuje živnostenský register

Od momentu zápisu v OR už používať nový Názov.
Pokiaľ pri ohlasovaní zmien na živnostenský úrad bolo zakšrtnuté aj oznámenie cez JKM na DÚ, mohlo by to byť v poriadku. Aj Keď daniari neradi akceptujú oznámenia cez JKM a duplicitne žiadajú oznámiť zmenené skutočnosti a navyše dokladať výpis z OR, no určite budeš musieť do 15 dní od zmeny obchodného mena vrátiť obe kartičky, aby ti vystavili nové s novým obchodným menom. Takže DÚ bude vedieť, že tam bola zmena obchodného mena.
JankaO
25.08.11,07:15
Rozhodne nový názov. Oporu treba hľadať v obchodnom práve, konkrétne § 27 odst. 3 Obchodného zákonníka: odst. 3 ...Zapísané údaje v Obchodnom registri sú účinné voči tretím osobám odo dňa ich zverejnenia. Ďalej § 8... obchodným menom sa rozumie názov, pod ktorým podnikateľ vykonáva právne úkony...a § 9 ...obchodné meno obchodných spoločností je názov, pod ktorým sú zapísané v obchodnom registri.