RAMONBB
24.08.11,22:23
potreboval by som poradit s dopravou popri zamestnani , som zamestnany vo vyrobe, chcel by som robit zajazdy mojim 8 miestnym mikrobusom napriklad polske trhy , transfer na letiska , vylety do rekreacii , rozvoz zamestnancov z firmi ,mam sa registrovat na zivnost a ako to funguje ci staci ked za mna zamestnavatel odvadza dane a odvody(z prace) a to co si zarobim je cisto moje (rozvoz ludi a tovaru do 3,5tony) predpoklad rocneho obratu cca 3000€uroz rozvozu a 4000€ zo zamestnania , dakujem za odpovede
Gina Er
24.08.11,20:39
...a to co si zarobim je cisto moje
mimotemy
:eek::eek::eek:
a to si ako predstavuješ??? :eek::eek::eek:
misoft
24.08.11,21:52
chcel by som robit zajazdy mojim 8 miestnym mikrobusom napriklad polske trhy , transfer na letiska , vylety do rekreacii , rozvoz zamestnancov z firmi ,mam sa registrovat na zivnost no to by si mal a ako to funguje ci staci ked za mna zamestnavatel odvadza dane a odvody(z prace) a to si ako predstavuješ, voziť ľudí, nechať si za to platiť a neodvádzať dane, ani poistné? Si myslíš, že keď sa niečo stane, že štát bude prihliadať na to, že zamestnávateľ platil, no ty si si zarábal bokovkou do vlastného vrecka? a to co si zarobim je cisto moje (rozvoz ludi a tovaru do 3,5tony) a čo takto platiť dane z ďalšej zárobkovej činnosti? Veď by si takto okrádal ostatných poctivých. Vraví sa tomu aj daňový únik.
:cool:
Economic
25.08.11,05:55
Inak odvaha takúto otázku tu zverejniť.
Nokerla
25.08.11,12:06
Nehante ho, zrejme fakt nema predstavu ako to chodi.....ved sa slusne spytal, aby mu niekto poradil.
Gina Er
25.08.11,12:10
preboha,aby v dnešnej dobe nevedel takéto veci?:eek:
Nokerla
25.08.11,12:33
Ak nikdy nepodnikal, tak co sa cudujes?..... Kazdy je v niecom dobry, ale nie vo vsetkom.
misoft
25.08.11,13:42
Tu nie je podstatné ani to, že nevie ako to "chodí" - skôr je podstatné jeho vyjadrenie

to co si zarobim je cisto moje
(i keď sa nájdu mnohí "tiežpodnikatelia", ktorí toto robia bežne).
RAMONBB
25.08.11,16:33
ide mi hlavne o to ze prijem do ????€ sa nezdanuje (teda niesom platca dph)prosim o radu zivnost doprava 8 miestnym mikrobusom , postup
1 kupim auto fiat dukato 9 miest
2 zaregistrujem zivnost preprava tovaru a osob do 3,5t/9 osob
3.zaregistrujem pokladnu
4, zacinam vozit (z bodu a do bodu b - vydam pokladnicny doklad)
mna zaujima ako to ma riadne vyzerat podla zakona
budem platit odvody , ?som zamestnanec inej firmy a to chcem robit vo volnom case , co vsetko mi n ato treba ,
Economic
25.08.11,16:49
ide mi hlavne o to ze prijem do ????€ sa nezdanuje (teda niesom platca dph)prosim o radu zivnost doprava 8 miestnym mikrobusom , postup
1 kupim auto fiat dukato 9 miest
2 zaregistrujem zivnost preprava tovaru a osob do 3,5t/9 osob
3.zaregistrujem pokladnu
4, zacinam vozit (z bodu a do bodu b - vydam pokladnicny doklad)
mna zaujima ako to ma riadne vyzerat podla zakona
budem platit odvody , ?som zamestnanec inej firmy a to chcem robit vo volnom case , co vsetko mi n ato treba ,

Doporučujem nájsť si účtovníčku a ekonómku , ktorá bude pre teba veľmi dôležitá, pretože ťa povedie všetkým, vysvetlí a poradí. Budeš SZČO v súbehu s pracovným pomerom. Popozeraj podobné témy...
RAMONBB
25.08.11,17:05
asi bude najlepsie fakt vyhladat uctovnicku ,