anne_m_o
25.08.11,09:04
Dobry den poradaci.

Chcela by som sa s Vami podelit o moj zazitok a poprosit Vas o radu.

V nemenovanom supermarkete som objavila znackove kefy - z plastu - na vlasy. Kedze boli dost drahe jeden kus po 15 Eur, otvorila som papierovu krabicku, ktora bola roztrhnuta - niekto ju predomnou asi otvaral a precesala som si asi dvakrat svoje dlhe vlasy. Nie kazda kefa je vhodna pre kazdy vlas a ani tato mi nesadla. Z kefy som odstranila svoje dva tri vlasy, ktore tam zostali a vratila naspat do krabicky. To same som urobila aj s druhou kefou.
Pri odchode ma zastavil sbskar, ze ma videli na kamere sa cesat a musim si OBE kefy zakupit !!! Po 10 minutovom handrkovani, mi oznamil, ze ked odmietnem zaplatit, zavola na mna policiu. Na moje argumenty mi bolo len povedane, ze nejde o tom, ze som ich vytiahla z papierovej krabicky, ale o to, ze som sa nimi ocesala a ze je to nehygienicke, a ze keby to tak kazdy... atd...
Zaplatila som teda 30 Eur za dve kefy, najprv mi sbskar ani nechcel dat blok, ze ho potrebuje zaevidovat. Tak som mu povedala, ze to je moj doklad o kupe a nech si ho okopiruje - co sa aj stalo. Potom odomna pozadoval moje meno, ktore som mu odmietla dat.
Po tomto incidente som sa isla stazovat na informacie tohto supermarketu, kde mi bolo povedane, ze oni s tym vlastne nic nemaju a nezmozu, lebo ze to je vec SBS sluzby, ale ze mozem na nich podat pisomnu staznost, ktora mi asi velmi nepomoze. Dalej mi mila pani na informaciach povedala, ze denne maju taketo pripady najma s oskusanymi parfemami a deodorantami, pretoze je vraj nejaky zakon, podla ktoreho sa mozu skusat len vystavene testery na to urcene.
Na to som jej argumentovala, ze z parfemu sa odstreknutim minie z jeho obsahu... A ja som z kefy na vlasy urcite neminula.
Je to nehygienicke? A co potom skusanie topanok, podprseniek a inych odevov na hole telo, alebo take skusanie slnecnych okuliarov? Ako si mam vyskusat kefu na vlasy, ked nikde nie je kefovy/hrebenovy tester ???

Dakujem vsetkym za nazor a prajem pekny den.
Anne
ivka70
25.08.11,07:18
Nepoznam riesenie, ale neverim, ze existuje zakon, ktory by ta donutil si tie kefy zakupit.
Ja by som sa rozhodne nedala donutit zakupit si, co nechcem.

Kludne by mohli zavolat policiu, neviem si predstavit, co by jej dokazovali. Ukradnut si nic neukradla, poskodit tovar si neposkodila, dokazovanie by bolo na ich strane.
Gina Er
25.08.11,07:44
na druhej strane,keby každý skúšal kefy a hrebene,nebodaj aj natáčky a rozne gumičky a ozdoby do vlasov.....tak ich môžme rovno vyhadzovať,lebo s poškodeným obalom si nikto nič nekúpi...u nás sa SBSkári o takéto chobotiny nestarajú. :D
ivka70
25.08.11,07:48
na druhej strane,keby každý skúšal kefy a hrebene,nebodaj aj natáčky a rozne gumičky a ozdoby do vlasov.....tak ich môžme rovno vyhadzovať,lebo s poškodeným obalom si nikto nič nekúpi...u nás sa SBSkári o takéto chobotiny nestarajú. :D

By som povedala, ze to uz je riziko podnikania.
ak by sa to stavalo v mojom obchode, tak by som pouvazovala na tym, zavriet taky tovar do vitriny a predavat ho predavacom.

A kedze ako pise anne, obal neposkodila, neviem, co by jej chceli dat zaplatit pani z SBS. To by jej museli snad dokazat nejky umysel ci nedbanlivost ....
Otvorenie nezalepenej krabicky k tomu ale ratat nemozme.
Gina Er
25.08.11,07:50
By som povedala, ze to uz je riziko podnikania.
ak by sa to stavalo v mojom obchode, tak by som pouvazovala na tym, zavriet taky tovar do vitriny a predavat ho predavacom.
no toto môžeš ozaj iba vo svojom obchode.v hyper-super ozaj ťažko....:D
willma
25.08.11,07:59
ponúkam iný pohľad na vec: Podľa mňa je použitie kefy naozaj dosť nevhodné - leda ak by bol ku každej pribaľovaný prostriedok na odvšivovanie - a verte že viem o čom hovorím. Tie malé potvory mi pernamentne znepríjemňujú život - teda mojej dcére. :(
ucetni_fantozzi
25.08.11,08:00
no fuj, uz si hreben z otvorenej krabicky urcite nekupim!
buchač
25.08.11,08:10
Dobry den poradaci.

Chcela by som sa s Vami podelit o moj zazitok a poprosit Vas o radu.

V nemenovanom supermarkete som objavila znackove kefy - z plastu - na vlasy. Kedze boli dost drahe jeden kus po 15 Eur, otvorila som papierovu krabicku, ktora bola roztrhnuta - niekto ju predomnou asi otvaral a precesala som si asi dvakrat svoje dlhe vlasy. Nie kazda kefa je vhodna pre kazdy vlas a ani tato mi nesadla.
Riziko "podnikania "...
Z kefy som odstranila svoje dva tri vlasy, ktore tam zostali a vratila naspat do krabicky. To same som urobila aj s druhou kefou.
Nádhera ...............jedno lepšie ,ako druhé ...
Pri odchode ma zastavil sbskar, ze ma videli na kamere sa cesat a musim si OBE kefy zakupit !!!
Šak samozrejme ...no nie ....či ...????
Po 10 minutovom handrkovani, mi oznamil, ze ked odmietnem zaplatit, zavola na mna policiu.
Jeho právomoc je to ....
Na moje argumenty mi bolo len povedane, ze nejde o tom, ze som ich vytiahla z papierovej krabicky, ale o to, ze som sa nimi ocesala a ze je to nehygienicke, a ze keby to tak kazdy... atd...
Pravdu vravel ....
Zaplatila som teda 30 Eur za dve kefy, najprv mi sbskar ani nechcel dat blok, ze ho potrebuje zaevidovat. Tak som mu povedala, ze to je moj doklad o kupe a nech si ho okopiruje - co sa aj stalo. Potom odomna pozadoval moje meno, ktore som mu odmietla dat.
Po tomto incidente som sa isla stazovat na informacie tohto supermarketu,
Hneď si mala ísť a nechať si zavolať " vedúceho dňa "...ten je tam na takéto situácie ....
kde mi bolo povedane, ze oni s tym vlastne nic nemaju a nezmozu, lebo ze to je vec SBS sluzby
Nie je pravdou ....v súčinnosti sa to rieši ...malo by sa ...
, ale ze mozem na nich podat pisomnu staznost, ktora mi asi velmi nepomoze. Dalej mi mila pani na informaciach povedala, ze denne maju taketo pripady najma s oskusanymi parfemami a deodorantami, pretoze je vraj nejaky zakon, podla ktoreho sa mozu skusat len vystavene testery na to urcene.
Na to som jej argumentovala, ze z parfemu sa odstreknutim minie z jeho obsahu... A ja som z kefy na vlasy urcite neminula.
Je to nehygienicke?
Je ....
A co potom skusanie topanok, podprseniek a inych odevov na hole telo,
......ale predsa v každom normálnom obchode je aj upozornenie o zákaze týchto praktík ....
...nevravím už o normálnosti normálneho zákazníka .......
alebo take skusanie slnecnych okuliarov?
...s týmto si asi srandu robíš .....či ...????
Ako si mam vyskusat kefu na vlasy, ked nikde nie je kefovy/hrebenovy tester ???
Kúpiš , doma odskúšaš .......značka - neznačka ...

Dakujem vsetkym za nazor a prajem pekny den.
Anne


By som povedala, ze to uz je riziko podnikania.
ak by sa to stavalo v mojom obchode, tak by som pouvazovala na tym, zavriet taky tovar do vitriny a predavat ho predavacom.
....a vieš Ty , koľko potom vytrín by bolo potrebných ??????????????:confused::confused::confused:
Lebo ja hej .....;)
A kedze ako pise anne, obal neposkodila, neviem, co by jej chceli dat zaplatit pani z SBS.
...na jednej z nich ............ten druhý už áno ....;)
Holt ....smola ...
To by jej museli snad dokazat nejky umysel
Kamera ukázala ...
ci nedbanlivost ....
.....alebo aj aroganciou by som nazval ....
Otvorenie nezalepenej krabicky k tomu ale ratat nemozme.
Otvoriť môžeš .....ale nie použiť , vyskúšať ....


...
GabiZ
25.08.11,08:12
Myslím si, že ak je tovar zabalený, tak to má určité dôvody, prečo sa predáva v obale a skúšanie takýchto vecí (či už rozbalený bol alebo nie) je minimálne na zamyslenie. Nemôžeš porovnávať skúšanie topánok, podprseniek a iných vecí, ktoré nie sú v obale s takými, ktoré obal musia mať práve z dôvodu, aby nedošlo k porušeniu hygieny. Či SBS-kár právo mal, alebo nie a na čo vlastne mal právo je otázne, lebo aj oni majú určité pokyny, ktoré v danom objekte musia dodržiavať a ak je to jeho náplň práce a mal na to právo a písomne by to dokladoval, tak by si nepochodila.
mona091
25.08.11,08:26
hm,

hygiena by mi nedovolila skusat kefu,
no ak by ma premohla zvedavost, ako cese 15-eurova kefa, asi by som poziadala predavacku aby mi umoznila kefu vyskusat, ak by tam ziadna nebola, tak by som sa ucesala,

a ak by ma potom zastavil hocikto, na cele so zbrojnosom, nechala by som privolat policiu, dokonca by som sama prva tu policiu zavolala s tym, ze ma ohrozuju, obmedzuju, natlakuju atd.,
arizona
25.08.11,08:28
Doteraz ma nikdy nenapadlo hreben, ci kefu na vlasy po kupe vycistit, ci vydezinfikovat. Bola som presvedcena, ze to kupujem vzdy nove, ciste, nepouzite...:mad:

Brrrrr!!!!
Asi budem musiet zacat po precitani tohto prispevku a po praktikach niektorych zakaznikov :mad::rolleyes::eek::mee:
anne_m_o
25.08.11,09:45
Dakujem za rady a za poucenia o mojich hygienickych navykoch...