Anueta79
25.08.11,10:20
Dobrý deň, nakúpili sme tovar z Poľska pod Slovenskou IČ DPH, keďže nie sme registrovaní v Poľsku. Tovar ale zostal v Poľsku, t.ž. že dodávateľ vystavil faktúru s poľskou DPH. Otázka znie, kam zaúčtovať poľskú DPH, keďže im ju musíme zaplatiť, ale nárok na jej vrátenie zrejme nemáme, keďže nie sme v Poľsku registrovaní. Ďakujem za vašu odpoveď vopred. Katarína.
KEJKA
25.08.11,08:43
neodpočitateľná poľská DPH je súčasťou ocenenia tovaru.
Anueta79
25.08.11,08:46
to pre nás znamená že tovar máme naskladniť aj s DPH??
kn-alka
25.08.11,08:50
áno
Anueta79
25.08.11,08:55
ďakujem za vašu promtnú odpoveď:)
KEJKA
25.08.11,09:16
treba klikať na vyriešené, ak je to všetko.
betka
25.08.11,09:41
Dobrý deň, nakúpili sme tovar z Poľska pod Slovenskou IČ DPH, keďže nie sme registrovaní v Poľsku. Tovar ale zostal v Poľsku, t.ž. že dodávateľ vystavil faktúru s poľskou DPH. Otázka znie, kam zaúčtovať poľskú DPH, keďže im ju musíme zaplatiť, ale nárok na jej vrátenie zrejme nemáme, keďže nie sme v Poľsku registrovaní. Ďakujem za vašu odpoveď vopred. Katarína.

Vec nie je vyriešená. Ak uskutočňujete nejaké stavebné práce v PL v zmysle 16/1 z o DPH, máte nárok na vrátenie DPH. Tovar ostal v PL. Vy musíte účtovať o nároku na vrátenie DPH z PL, PL DPH nemôže ísťdo OC tovaru, na sklad.
Ale to dávate málo info. TAkže sa nejdem rozpisovať.
KEJKA
25.08.11,09:45
súhlasím, nechcela som tému viac rozvíjať, v zadaní je tovar, nie materiál. Tiež by ma zaujímalo, čo môže robiť s poľským tovarom v Poľsku.
Pravdepodobnejšie je, že skutočne ide o materiál na ďalšie spracovanie a potom sa s DPH musí naložiť tak ako píšeš s výnimkou, že by šlo o malú hodnotu - pod limitom na vrátenie.
betka
25.08.11,10:06
súhlasím, nechcela som tému viac rozvíjať, v zadaní je tovar, nie materiál. Tiež by ma zaujímalo, čo môže robiť s poľským tovarom v Poľsku.
Pravdepodobnejšie je, že skutočne ide o materiál na ďalšie spracovanie a potom sa s DPH musí naložiť tak ako píšeš s výnimkou, že by šlo o malú hodnotu - pod limitom na vrátenie.

Zákon o DPH pozná len tovar a službu

Účtovníctvo pozná zásoby.

Čo môže robiť s PL tovarov PL? Všetko.

Staviam dialnicu v PL a robím protihlukovú clonu. Hádam nepôjdem kupovať na Slovensko, keď tam mám tovar pod rukou.
KEJKA
25.08.11,10:14
brala som účtovnú terminológiu, nie DPHčkovú. Samozrejme, že z hľadiska DPH by som materiál priradila k tovaru. Podstatné je, aby bolo zadanie presné.
Na stavbu kupujem materiál nie tovar - účtovné hľadisko.