EvelinaO
25.08.11,10:44
Moze cesky internetovy obchod prevadzkovat internetovy obchod aj na Slovensku bez toho, aby bol zapisany v OR SR?
Zoltán Kovács
25.08.11,10:30
A prečo by nemohol?
EvelinaO
25.08.11,10:33
Potrebujem to vediet kvoli reklamacnym podmienkam. Ak je to cesky obchod, tak ma reklamacny poriadok CR, hoci prevadzkuje obchod na Slovensku?
Zoltán Kovács
25.08.11,10:34
Čo má spoločné rekl. poriadok s Obchodným registrom?
EvelinaO
25.08.11,10:45
Ak by bol registrovany na Slovensku, tak je jasne, ze plati reklamacny poriadok SR. A takto neviem. Ja sa v tom nevyznam, preto potrebujem poradit.
Zoltán Kovács
25.08.11,10:52
Myslím si, že ani iné zahraničné e-shopy nie sú registrovaný v SR kvôli reklamačnému poriadku. Ak dobre viem, tak existuje nejaké nariadenie EU, ktoré sa vzťahuje na reklamácie v každom čl. štáte.
skaspa
25.08.11,11:57
Moze cesky internetovy obchod prevadzkovat internetovy obchod aj na Slovensku bez toho, aby bol zapisany v OR SR?
čo to znamená "prevádzkovať internetový obchod aj na Slovensku"?
myslíš, že z toho českého bude zasielať tovar aj zákazníkom na Slovensko?
alebo tu vytvorí vlastný internetový obchod (napr. s príponou .sk) a bude tu mať aj ľudí, ktorí mu na to budú dohliadať a aj napr. kancelárske/skladové priestory budú na SVK?
tovar bude zasielať z ČR alebo zo SVK zákazníkom na SVK?
...
otázke ja tak široko koncipovaná, že môžu byť všetky odpovede dobré aj zlé
EvelinaO
25.08.11,13:48
Ide o obchod s priponou .sk, ceny boli v eurach, ak si nepozries kontaktnu adresu, ani nezistis, ze ide o ceskeho prevadzkovatela.
Atomer.sk
28.08.11,09:38
Cize cesky prevadzkovatel zapisany v CR ma eshop aj na domene .cz aj .sk. ANO, samozrejme moze ;-)
dikzainfo
30.08.11,06:06
Moze cesky internetovy obchod prevadzkovat internetovy obchod aj na Slovensku bez toho, aby bol zapisany v OR SR?

Tým,že niečo robíš v danej krajine,čokoľvek vo forme podnikania a máš koncového zakazníka v danej krajine,nemáš na vyber ako akceptovať podmienky danej krajiny.Inak asi nikto nebude od teba kupovať bol by hlúpy,nie?Kupť niečo na nemať to šancu vyrklamovať podľa zakonov tak to by som sa pozrel kto by niečo take robil?