Milan010
25.08.11,12:02
chcel by som sa spytat ci mi vie niekto poradit s takymto problemom. V bytovom dome si prevadzkujeme vratnicu. V sucastnej dobe je financovana z FOU a je rozratavana na m2. Kedze sa jedna podla mojho nazoru o sluzbu ktora by nemala viac zatazovat majitela vacsieho bytu ako majitela garsonky, chceme ju presunut z FOU do Sluzieb a tam by bola rozratana na byt. Moja otazka znie , je potrebny suhlas nadpolovicnej vacsiny vlastnikov alebo je potrebna 2/3 vacsina, kedze dojde k pridaniu sluzby a tym zvysenim najomneho.

dakujem za odpoved
Halli
25.08.11,11:35
chcel by som sa spytat ci mi vie niekto poradit s takymto problemom. V bytovom dome si prevadzkujeme vratnicu. V sucastnej dobe je financovana z FOU a je rozratavana na m2. Kedze sa jedna podla mojho nazoru o sluzbu ktora by nemala viac zatazovat majitela vacsieho bytu ako majitela garsonky, chceme ju presunut z FOU do Sluzieb a tam by bola rozratana na byt. Moja otazka znie , je potrebny suhlas nadpolovicnej vacsiny vlastnikov alebo je potrebna 2/3 vacsina, kedze dojde k pridaniu sluzby a tym zvysenim najomneho.

dakujem za odpoved

Naučme sa už používať správne výrazy...takže , ak ste vlastníci, neplatíte nájomné! :)..to len na okraj. ;)
Takže rozhodnite si o tom na zhromaždení vlastníkov, zapisnične nadpolovičnou väčšinou a dajte si to do služieb, lebo v službách je to určite adresnejšie ako vo FO. Otázka je ešte čo vlastne platíte z toho, lebo tam už nastupujú ďalšie daňové a iné domom životznepríjemňujúce povinnosti, kedy si štát myslí, že získa na tom ak budeme zdaňovať par eurové výdavky /niekoho príjmy/za každú sprostosť...:rolleyes:
Milan010
25.08.11,11:59
Naučme sa už používať správne výrazy...takže , ak ste vlastníci, neplatíte nájomné! :)..to len na okraj. ;)
Takže rozhodnite si o tom na zhromaždení vlastníkov, zapisnične nadpolovičnou väčšinou a dajte si to do služieb, lebo v službách je to určite adresnejšie ako vo FO. Otázka je ešte čo vlastne platíte z toho, lebo tam už nastupujú ďalšie daňové a iné domom životznepríjemňujúce povinnosti, kedy si štát myslí, že získa na tom ak budeme zdaňovať par eurové výdavky /niekoho príjmy/za každú sprostosť...:rolleyes:

ok, tak najomne nie je ten spravny vyraz :rolleyes:, cize ak tomu rozumiem spravne nemusi to byt 2/3 vacsina.

ake dalsie "daňové a iné domom životznepríjemňujúce povinnosti" ste mali na mysli?
verkaz
25.08.11,12:51
Je tá vrátnica funkčná a máte aj zamestnanca, ktorý tam je ?
Halli
25.08.11,12:57
ok, tak najomne nie je ten spravny vyraz :rolleyes:, cize ak tomu rozumiem spravne nemusi to byt 2/3 vacsina.

ake dalsie "daňové a iné domom životznepríjemňujúce povinnosti" ste mali na mysli?

verkaz hneď pochopila ;)

čo ste vlastne financovali z toho fondu?, vrátnika? nejaký prenájom? nejaké zariadenia vo vrátnici?
Milan010
25.08.11,13:06
ok, je funkcna, lenze ju neprevadzkujeme my, jeden z vlastnikov nam ju prevadzkuje, ma tam aj zamestnancov - myslim ze na dohodu , ako to ma on vyriesene nie je pre mna dolezite.


mne islo v podstae o odpoved na otazku ci je potrebna na presun vratnice nadpolovicna alebo 2/3 vacsina, ak staci nadpolovicna je to ok.
buchač
25.08.11,13:33
chcel by som sa spytat ci mi vie niekto poradit s takymto problemom. V bytovom dome si prevadzkujeme vratnicu. V sucastnej dobe je financovana z FOU a je rozratavana na m2. Kedze sa jedna podla mojho nazoru o sluzbu ktora
....je úplne nepotrebná ....
by nemala viac zatazovat majitela vacsieho bytu ako majitela garsonky,
...he ...a nie je jedno ???.....šak keď ste takí páni vlastníci ,že nadštandart je nutný ....dvere otvárať ...nevhodných návštevníkov vykopnúť....šak cvakajte ...
chceme ju presunut z FOU do Sluzieb a tam by bola rozratana na byt.
...tiež " riešenie "....;):rolleyes::confused:
Moja otazka znie , je potrebny suhlas nadpolovicnej vacsiny vlastnikov alebo je potrebna 2/3 vacsina, kedze dojde k pridaniu sluzby a tym zvysenim najomneho.
...myslím si , že ide o nadštandart .....bohovský ......buď všetci alebo nik ...

dakujem za odpoved


ok, je funkcna, lenze ju neprevadzkujeme my, jeden z vlastnikov nam ju prevadzkuje, ma tam aj zamestnancov - myslim ze na dohodu ,
...he ...a s kým sa dohodol ????...nejak nespomenuté , nie je jasné...
ako to ma on vyriesene nie je pre mna dolezite.
...to je dôležité ....!!!!

mne islo v podstae o odpoved na otazku ci je potrebna na presun vratnice
...iba ak na " ulicu "....
nadpolovicna alebo 2/3 vacsina, ak staci nadpolovicna je to ok.

...polovica alebo 3/4 .......aj tak jedno je ....jeden bude spokojný , druhý zasa nie ...
Halli
25.08.11,13:50
...polovica alebo 3/4 .......aj tak jedno je ....jeden bude spokojný , druhý zasa nie ...

....len tak si nahlas rozmýšľam, koľko asi stojí taká vrátnica so zamestnancami v dome :o
buchač
25.08.11,17:15
....takých , oné...........a možno aj viac .......

Ja skôr rozmýšľam o tom krásnom obohacovaní sa .........niečo na spôsob SBS ....
buchač
26.08.11,05:02
užitočné (0), zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (1)Neužitočné:
Milan010, nevhodné (0)

...keďže som aj ohodnotený statočne bol ....tak potom predpokladám ...

Milan010 Re: Vratnica do sluzieb
ok, je funkcna, lenze ju neprevadzkujeme my, jeden z vlastnikov nam ju prevadzkuje, ma tam aj zamestnancov - myslim ze na dohodu , ako to ma on vyriesene nie je pre mna dolezite.


...myslím si , že Milanko , Ty si ten " jeden " z vlastníkov , ktorý " nevie " , že ako to je vyriešené ....

Ty si ten prevádzkovateľ onej vrátnice ....TY .....;):rolleyes::---:D:D:D....lebo ako sa vraví ..." trafená hus zagága ".....:cool:
Milan010
26.08.11,05:10
...polovica alebo 3/4 .......aj tak jedno je ....jeden bude spokojný , druhý zasa nie ...

nejak som nepostrehol radu v tomto vasom prispevku, ak ste sa snazil byt vtipny tak mne sa to vtipne nezdalo, mam pocit ze toto forum sa vola porada.sk, nie pokec.sk

ale aby som vam objasnil situaciu, ak by ste byvali v dome kde je 120 bytov funguje niekolko dilerskych rodin ( rada ze predat byt je odveci, pretoze ho tam nik nekupi a ak ano tak za taku cenu ze vy si inde byt za to nekupite) tak vratnica by bola pre vas riesenim nie nadstandardom.

takze nam sa to riesenie osvedcilo a momentalne tu taky problem ako dilery nemame, dokonca aj naklady na vymenu rozbitych vypinacov, zaseknutych vytahov a upratovanie nam isli dole.

ja osobne nie som zastancom vratnice v sucastnej dobe, ale respektujem rozhodnutie vlastnikov (pri 77% ucasti na hlasovani sa 64% vyslovilo za zachovanie)

Vlastnik, ktory prevadzkuje vratnicu nam vystavuje mesacne fakturu na sluzby, tzn. za vratnikov, my sme mu vytvorili priestor-miestnost v ktorej je samotna vratnica, cena vychadza cca 14E na 3-izbovy byt / mesacne a 6,5E za garsonku

To ake ma pracovne vztahy prevadzkovatel vratnice so svojimi zamestnancami je pre mna nepodstatne, vysvetlite mi preco by to malo byt pre mna podstatne. Vy ked si idete kupit televizor tak vas zaujima ci je predavac v skusobnej dobe, na dohodu, ale uz tam pracuje 20rokov? nie

ja som skutocne len potreboval pocut niekoho pravny nazor na to ci je na presun tejto sluzby potrebny suhals 2/3 alebo nie. Lebo fakticky sa jedna o zvysenie platieb, FOU je podla mna zbytocne vytazovany z tejto sluzby a kedze sa chystame na obnovu a zateplenie domu, chcem mat vo FOU len to co tam patri a nie prevadzku vratnice. Len si nie som isty tym suhlasom ci nemusi byt 2/3?

a k tomu tvojmu (ked uz sme si potykali) poslednemu prispevku "...myslím si , že Milanko , Ty si ten " jeden " z vlastníkov , ktorý " nevie " , že ako to je vyriešené ....

Ty si ten prevádzkovateľ onej vrátnice ....TY .........lebo ako sa vraví ..." trafená hus zagága ".:

trafene uplne vedla, pravda je taka ze ja som bol na schodzi zvoleny za noveho predsedu len nedavno a snazim sa dat niektore veci na poriadok, neviem akou dedukciou si dosiel na to ze ja som prevadzkovatelom, ale to uz riesit nebudem, to je tvoja haluz.

dakujem
Halli
26.08.11,07:50
Ďakujem za odpoveď, vo Vašom dome by som chcela robiť správu ...tá je iste aspoň 20eur na byt a mesiac :D...kam sa tu hrabeme :o
Ale k veci, odpovedala som Ti hneď v prvom príspevku jasne a ak si sa stal predsedom v prvom rade si preluskaj zákon 182 a jeho cca 13 noviel, tam nájdeš aj čo sa ako odsúhlasuje, čo nadpol.väčš. a čo 2/3novou. Takže nedurdi sa na nás, lebo pre nás je pojem vrátnica ozaj nadštandard, keďže za správu mnohí majú od 4€/byt/mesiac...Ja to samozrejme vždy napádam a nesúhlasím s tým. lebo ako u Vás sa rozhodli platiť vlastníci za kľud v dome, tak by malo byť všade dostatočne ohodnotené spravovanie domu, čo si buhužiaľ na Slovensku vysvetľujú mnohí ako charitu...
No nezávidím Ti, 120 bytov...to si ešte užiješ...dobre si to poisti s tou vrátnicou, lebo nájde sa len jeden zúfalec, ktorému nesadneš a môže ti narobiť problémy. Neviem či ste im priestor len tak požičali, lebo ak tam budeš mať príjem z prenájmu, tak máš tie starosti ako som ti písala v úvode. Veľa šťastia.;)
Milan010
26.08.11,08:01
dakujem, len mi prisla ta reakcia neprimerane ostra, este ta tvoja bola v poriadku, ale od Buchaca boli naozaj tie poznamky od veci.

Ja osobne tu vratnicu v tomto case povazujem za nepotrebnu zial este o tom nie je presvedcena vacsina obyvatelov, prave preto ze platba za nu bola "stratena" vo FOU, cize ani nevedeli kolko ich mesacne stoji. Dakujem za rady, dam vediet co som zistil
Halli
26.08.11,08:03
dakujem, len mi prisla ta reakcia neprimerane ostra, este ta tvoja bola v poriadku, ale od Buchaca boli naozaj tie poznamky od veci.

Ja osobne tu vratnicu v tomto case povazujem za nepotrebnu zial este o tom nie je presvedcena vacsina obyvatelov, prave preto ze platba za nu bola "stratena" vo FOU, cize ani nevedeli kolko ich mesacne stoji. Dakujem za rady, dam vediet co som zistil

Ja som dala na jeden dom do vchodu namontovať 4 kamery, všetko sa nahráva na mesiac do pamäte....mali sme tam tiež veľa problémov....odkedy sú kamery je kľud.
....ťuk,ťuk na drevo, nech to nezakríknem ;)
buchač
26.08.11,08:23
dakujem, len mi prisla ta reakcia neprimerane ostra, este ta tvoja bola v poriadku, ale od Buchaca boli naozaj tie poznamky od veci.
...vec názoru a aj pohľadu ....nič iné ...
Ja osobne tu vratnicu v tomto case povazujem za nepotrebnu zial este o tom nie je presvedcena vacsina obyvatelov, prave preto ze platba za nu bola "stratena" vo FOU, cize ani nevedeli kolko ich mesacne stoji. Dakujem za rady, dam vediet co som zistil

...tiež som angažovaný ako dôverník vchodu .......takže


funguje niekolko dilerskych rodin
...polícia by chodila jak na klavír ...

aj naklady na vymenu rozbitych vypinacov, zaseknutych vytahov a upratovanie nam isli dole.
...mne je jedno ...upratovačke mesačne podpíšem ...
...že sú ľudia takí , akí sú ???....ich problém , platiť budú ....ale aj ja ...

To ake ma pracovne vztahy prevadzkovatel vratnice so svojimi zamestnancami je pre mna nepodstatne, vysvetlite mi preco by to malo byt pre mna podstatne.
...neviem o tom , že by som sa o tomto bol zmienil ...
Milan010
26.08.11,09:09
tam nejde len o dilerov ale aj o uzivatelov ktorych deti stretavali na schodoch alebo chodbach, a policia u nas bola ako na klaviri, ale nakoniec pomohla len vratnica, lebo nenahovarajme si policajti tiez neboli v tom case (a mozno ani teraz) svaty.

zmienil si sa hned v prvej reakcii, ale uz to nechajme tak
verkaz
26.08.11,12:02
V každom prípade by mal prevádzkovateľ vrátnice (spoločného priestoru) mať uzatvorenú zmluvu o jej nájme za účelom poskytovania služby vrátnice. Veď Vám faktúruje za službu v spoločných priestoroch. Potom by bolo lepšie uzatvoriť na túto službu dohodu priamo so zamestnancom ktorý tú službu robí a platilo by ho spoločenstvo.