Lily2012
25.08.11,13:41
Dobry den,
budem sa vydavat v zahranici koncom septembra tohto roku. Moj buduci manzel trva na podielovom spoluvlastnictve, ja preferujem bezpodielove.
On vlastni uz jeden dom a ma nejake uspory. Mne chcu rodicia darovat byt na Slovensku (vyzera to, ze darovanie prebehne az po manzelstve) a tiez mam nejake uspory. Iny spolocny majetok zatial nevlastnime. Buduci manzel nepodnika. Rada by som sa opytala ake su vyhody a rizika podieloveho spoluvlastnictva. Obavam sa, ze ak na to pristupim, a po case budeme mat deti (jedno prave cakame), ak by si manzel nasiel znamost a rozviedli by sme sa, zostali by mi deti, o ktore by som sa musela starat a nic alebo len velmi malo z majetku, ktory by sme si "podielovo" zabezpecili pocas trvania manzelstva. Pretoze podielove spoluvlastnictvo zohladnuje kto co kupil a coho je vlastnikom, ale cas investovany do vychovy a starostlivosti o deti (ktore sa ocakavaju od zeny) neodzrkadluje. Takisto ako neodzrkadluje fakt, ze starostlivostou o deti su karierne postupy (co v sebe zahrna vyssi prisun financnych zdrojov) pre zenu znacne obmedzene. Prosim poradte. Vopred dakujem.
Andy Kralik
25.08.11,12:10
Nejak sa mi stráca zmysel vo vašom prípade na podielové vlastníctvo. To má význam vtedy, ak jeden z manželov podniká, prípadne je živnostník a ručí tak svojim majetkom. Prípadne ak je predpoklad, že jeden z manželov by sa mohol zadlžiť a tým by pohľadávka mohla byť uplatnená aj z BSM (147/OZ).

Majetok ktorý ste vlastnili pred manželstvom nepatrí do BSM. Nepatri tam ani majetok získaný dedičstvom alebo darom (143/OZ).

Pozrite aj: http://www.porada.sk/t61544-podielove-vlastnictvo-manzelov.html
Lily2012
25.08.11,12:47
Dobry den, dakujem za Vas prispevok. Moj partner vyrastal v rodine kde mali jeho rodicia uzatvorene podielove spoluvlastnictvo - cize ja predpokladam, ze to ma vzite z domu a berie to ako nieco samozrejme. Mna by ale zaujimalo, ak by ste mohli este zareagovat, ake rizika mi z toho vyplyvaju, v pripade rozvodu (dnes je velmi rozsireny) z manzelovej viny, ak yb v manzelstve boli malolete deti. Ako sa v takom pripade vysporiada podielove spoluvlastnictvo - prihliada sa na zaujmy deti? Ako inak riesit takuto situaciu, napriklad uzavriet pred manzelstvom okrem predmanzelskej zmluvy o podielovom spoluvlastnictve aj zmluvu (ak by partner trval na podielovom spoluvlastnictve), ze v pripade rozvodu z jeho viny musi zabezpecit deti + mna urcitou sumou?
Neviem ako postupovat. Vopred dakujem za akukolvek radu.
willma
25.08.11,13:19
fajn tak mimo témy: Vstupuješ do manželstva a už uvažuješ o rozvode- tak načo sa vôbec vydávaš???
Lily2012
25.08.11,13:41
Draha Wilma, tak toto bol prispevok fakt od veci. Nemas ziadnu skusenost zo svojho okolia, velka laska a ked si muz nasiel inu, nepoznal ani svoju ex ani svoje deti. Ja sa pytam konstruktivne a cakam konstruktivne odpovede. Ak si si nevsimla, snazim najst riesenie ako ferovo rozdelit majetok v pripade chyby zo strany manzela. Nemam 18 aby som videla veci len naruzvo, stat sa moze hocico a nechcem plakat az potom!
buchač
25.08.11,18:31
Dobry den,
budem sa vydavat v zahranici koncom septembra tohto roku. Moj buduci manzel trva na podielovom spoluvlastnictve, ja preferujem bezpodielove.
On vlastni uz jeden dom a ma nejake uspory. Mne chcu rodicia darovat byt na Slovensku (vyzera to, ze darovanie prebehne az po manzelstve) a tiez mam nejake uspory.
No vidíš ......to je predsa len a lenTvoje , respektíve bude , ak rodičia iba na Teba napíšu byt ...
Iny spolocny majetok zatial nevlastnime.
On vlastní to a Ty zas ono .....a všichni dohromady nic ....
Jeden má jablká ,druhý hrušky ...
Buduci manzel nepodnika.
Ty hej ....????
Rada by som sa opytala ake su vyhody a rizika podieloveho spoluvlastnictva. Obavam sa, ze ak na to pristupim, a po case budeme mat deti (jedno prave cakame), ak by si manzel nasiel znamost a rozviedli by sme sa, zostali by mi deti, o ktore by som sa musela starat
...a kto iný ????
a nic alebo len velmi malo z majetku, ktory by sme si "podielovo" zabezpecili pocas trvania manzelstva.
....sorry .........zlatokopka ....:confused:
Pretoze podielove spoluvlastnictvo zohladnuje kto co kupil a coho je vlastnikom, ale cas investovany do vychovy a starostlivosti o deti (ktore sa ocakavaju od zeny) neodzrkadluje.
Aháááá , takže muž len na pivo bude asi chodiť ...:eek::eek:
Takisto ako neodzrkadluje fakt, ze starostlivostou o deti su karierne postupy (co v sebe zahrna vyssi prisun financnych zdrojov) pre zenu znacne obmedzene.
Kde a ako....
Prosim poradte. Vopred dakujem.


Draha Wilma, tak toto bol prispevok fakt od veci. Nemas ziadnu skusenost zo svojho okolia, velka laska a ked si muz nasiel inu, nepoznal ani svoju ex ani svoje deti. Ja sa pytam konstruktivne a cakam konstruktivne odpovede. Ak si si nevsimla, snazim najst riesenie ako ferovo
...čistý koniec....
rozdelit majetok v pripade chyby zo strany manzela.
...len manžela ?????????
Nemam 18
...ale vyzerá to na 16 ....
aby som videla veci len naruzvo, stat sa moze hocico a nechcem plakat az potom!
...ja som už začal ....:mee::mee::mee:
Gina Er
25.08.11,18:45
buchač,keby bola zlatokopka,tak sa asi nebude chcieť za neho vydať,načo by si komplikovala život? veď by si mohla nájsť bezproblémového...
buchač
25.08.11,18:54
....he ....asi tak jak Kollárove čajočky ....
Gina Er
25.08.11,19:10
ale Kollár nemá podielové spoluvlastnictvo.....či?
Lily2012
26.08.11,05:22
Buchac, cele tie tvoje komenty si si mohol nechat. Ked sa tak vyznas a uz si mal chut reagovat mohol si nieco konstruktivne, ako ake rizika mi z toho vyplyvaju ked sa manzel rozhodne napriklad o desat rokov rozviest ked si najde inu a ja zostanem v zahranici s dvoma malymi detmi...

k tomu pivu, nie nie nebude na pivo chodit, ale bude sediet v praci a to len vdaka tomu, ze ja sa budem doma starat sa o jeho/nase deti za minimalny prijem (...) a vo finale co z toho budem mat ak sa (opakujem) rozvedieme z jeho viny v podielovom spoluvlastnictve????

Ak nemas k tomuto povedat nieco konstruktivne, tak laskavo nekomentuj!
buchač
26.08.11,05:25
Buchac, cele tie tvoje komenty si si mohol nechat. Ked sa tak vyznas a uz si mal chut reagovat mohol si nieco konstruktivne, ako ake rizika mi z toho vyplyvaju ked sa manzel rozhodne napriklad o desat rokov rozviest ked si najde inu a ja zostanem v zahranici s dvoma malymi detmi...

k tomu pivu, nie nie nebude na pivo chodit, ale bude sediet v praci a to len vdaka tomu, ze ja sa budem doma starat sa o jeho/nase deti za minimalny prijem (...) a vo finale co z toho budem mat ak sa (opakujem) rozvedieme z jeho viny v podielovom spoluvlastnictve????

Ak nemas k tomuto povedat nieco konstruktivne, tak laskavo nekomentuj!
...tak toto už teda vonkoncom nemienim....


...šak si prečítaj , čo za infa si dala .......
Ice dive
26.08.11,05:37
Buchac, cele tie tvoje komenty si si mohol nechat. Ked sa tak vyznas a uz si mal chut reagovat mohol si nieco konstruktivne, ako ake rizika mi z toho vyplyvaju ked sa manzel rozhodne napriklad o desat rokov rozviest ked si najde inu a ja zostanem v zahranici s dvoma malymi detmi...

k tomu pivu, nie nie nebude na pivo chodit, ale bude sediet v praci a to len vdaka tomu, ze ja sa budem doma starat sa o jeho/nase deti za minimalny prijem (...) a vo finale co z toho budem mat ak sa (opakujem) rozvedieme z jeho viny v podielovom spoluvlastnictve????

Ak nemas k tomuto povedat nieco konstruktivne, tak laskavo nekomentuj!
no budeš mať z toho trt makový... proste zbalíš si svojich pár švestiek a poberieš sa ta tam, odkiaľ si prišla... jediné čo z toho budeš mať je že môžeš požadovať výživné v takej úrovni, aby tvoje deti mali rovnaký štandard ako on...
to boli tie riziká, ktoré máš, že keď si zvykneš na vysoký zahraničný štandard, tak o pár rokov, sa môžeš vrátiť s holým zadkom, a zvykať si na nižší štandard... kto sa na rebrík vysoko šplhá hlboko padá..... výhody sú skôr na strane toho čo ten majetok do vzťahu priniesol... tak si ho aj odnesie...
Xanti
26.08.11,05:40
Dobry den, dakujem za Vas prispevok. Moj partner vyrastal v rodine kde mali jeho rodicia uzatvorene podielove spoluvlastnictvo - cize ja predpokladam, ze to ma vzite z domu a berie to ako nieco samozrejme. Mna by ale zaujimalo, ak by ste mohli este zareagovat, ake rizika mi z toho vyplyvaju, v pripade rozvodu (dnes je velmi rozsireny) z manzelovej viny a čo rozvod zo svojej viny nepripúšťaš? , ak yb v manzelstve boli malolete deti. Ako sa v takom pripade vysporiada podielove spoluvlastnictvo - prihliada sa na zaujmy deti? Ako inak riesit takuto situaciu, napriklad uzavriet pred manzelstvom okrem predmanzelskej zmluvy o podielovom spoluvlastnictve aj zmluvu (ak by partner trval na podielovom spoluvlastnictve), ze v pripade rozvodu z jeho viny musi zabezpecit deti + mna urcitou sumou?
Neviem ako postupovat. Vopred dakujem za akukolvek radu.
V podstate Ti už odpovedali. Ale zhrniem to.

Majetok nadobudnutý pred manželstvom nevstupuje do BSM. Čiže to, že manžel má alebo nemá dom je pre teba nepodstatné. Lebo je to jeho dom, a vždy ostane jeho domom.
Ak tebe rodičia darujú byt je jedno či pred manželstvom alebo počas manželstva tak ten byt bude len a len tvoj ak ho darujú len tebe. Lebo dary tiež nevystupujú do BSM.

A čo sa týka podielového spoluvlastníctva. Dajme tomu nadobudnete nový dom počas manželstva. Ty budeš mať tam svoj podiel manžel bude mať svoj podiel. V prípade rozvodu, ty ho vyplatíš z toho podielu alebo on teba. Tu záleží na výške podielov. Ak si presadíš 50% podiel, tak to je to isté ako keby si mala BSM.

A majetok nemá vplyv na výchovu a starosť o deti. Ak sa po rozvode nechceš starať o deti tak ich súd zverí do výchovy manželovi a ty mu budeš prispievať na ich výchovu výživným. Alebo opačne, on tebe bude platiť výživné na deti. Deti a majetok nemajú nič spoločné.

Ako bolo spomenuté, ideš miešať hrušky a jablká. A mimochodom myslím si, že podielové spoluvlastníctvo je lepšie. Lebo ak manžel naberie úvery a máte BSM tak to musíš splácať aj ty. Ale ak ich naberie a máte podielové spoluvlastníctvo tak si ich musí splácať sám.
draik
26.08.11,09:50
Keďže sa budete vydávať v zahraničí a pravdepodobne tam aj žiť a nadobúdať s manželom majetok, tak je dôležité, ako daná krajina upravuje majetkové pomery podielového/bezpodielového spoluvlastníctva, jeho prípadného zrušenia a vyrovnania. Zrejme iná úprava bude v Nemecku ako v Saudskej Arábii.
Lily2012
26.08.11,10:06
Mila Xanti,
velmi pekne dakujem za sumarizaciu. V podstate s tebou suhlasim v pripade rozvodu je podielove vlastnictvo na vysporiadanie majetku velmi prehladne. Co sa nadobudlo dedenim ci darom patri jednemu z manzelov - bezproblemove delenie, co neplati v pripade bezpodieloveho vlastnictva kedy sa majetok deli na polovicu a nie je jasne, kto co obstaral a su z toho len tahanice a komplikacie.

Co sa tyka starostlivosti o deti a majetkom nadobudnutym pocas trvania manzelstva (teraz nemyslim dedenie ani darovanie) predsalen urcity suvis je. V podielovom spoluvlastnictve si manzelia zachovavaju fnancnu nezavislost. Ale tazko byt nezavisly s minimalny statnym prispevkom, ktory je vacsinou vyplacany zene (kedze ona zostava niekolko rokov doma s detmi, cest muzskym vynimkam) o potencionalnej kariere ani nehovorim, kedze vacsinou zena s dietatom zostava doma v pripade zdravotnych problemov a oacakava sa, ze bude v tomto flexibilna (na rodicov sa ani z jednej strany spolahnut nemozeme). Zatial, co muz zaraba a v urcitej miere si zachova financnu nezavislost...
Je to take tazke pochopit co sa snazim povedat?

Dalsie otazky do diskusie:
Je mozne este pred manzelstvom v pripade podieloveho vlastnictva upravit specialne vysporiadanie (na ochranu jedneho z manzelova) v pripade zaniku manzelstva z viny druheho manzela (napr. z dovodu nevery)???

Ako posudzovat napriklad vyplatu oboch manzelov- kolko (napriklad v %) je vhodne posudzovat za vlastne/vreckove a kolko do spolocnej domacnosti Co ak ma manzel financne nakladny konicek?

Mozno primitivne otazky, ale nemam s tym ziadne skusenosti... vopred dakujem za Vase konstruktivne nazory..
Lily2012
26.08.11,10:07
draik, dobry postreh, suhlasim, preto idem dnes poobede prekonzultovat s odbodnikom, ktory pozna zakony krajiny...
Ice dive
26.08.11,10:46
Mila Xanti,
velmi pekne dakujem za sumarizaciu. V podstate s tebou suhlasim v pripade rozvodu je podielove vlastnictvo na vysporiadanie majetku velmi prehladne. Co sa nadobudlo dedenim ci darom patri jednemu z manzelov - bezproblemove delenie, co neplati v pripade bezpodieloveho vlastnictva kedy sa majetok deli na polovicu a nie je jasne, kto co obstaral a su z toho len tahanice a komplikacie.

Co sa tyka starostlivosti o deti a majetkom nadobudnutym pocas trvania manzelstva (teraz nemyslim dedenie ani darovanie) predsalen urcity suvis je. V podielovom spoluvlastnictve si manzelia zachovavaju fnancnu nezavislost. Ale tazko byt nezavisly s minimalny statnym prispevkom, ktory je vacsinou vyplacany zene (kedze ona zostava niekolko rokov doma s detmi, cest muzskym vynimkam) o potencionalnej kariere ani nehovorim, kedze vacsinou zena s dietatom zostava doma v pripade zdravotnych problemov a oacakava sa, ze bude v tomto flexibilna (na rodicov sa ani z jednej strany spolahnut nemozeme). Zatial, co muz zaraba a v urcitej miere si zachova financnu nezavislost...
Je to take tazke pochopit co sa snazim povedat?

Dalsie otazky do diskusie:
Je mozne este pred manzelstvom v pripade podieloveho vlastnictva upravit specialne vysporiadanie (na ochranu jedneho z manzelova) v pripade zaniku manzelstva z viny druheho manzela (napr. z dovodu nevery)???

Ako posudzovat napriklad vyplatu oboch manzelov- kolko (napriklad v %) je vhodne posudzovat za vlastne/vreckove a kolko do spolocnej domacnosti Co ak ma manzel financne nakladny konicek?

Mozno primitivne otazky, ale nemam s tym ziadne skusenosti... vopred dakujem za Vase konstruktivne nazory..
vôbec sa neposudzuje, koľko kto má vkladať do spoločnej kasy, nakoľko pri podieľovom usporiadaní má každý svoje peniaze a koľko pustí je jeho vec... a pri bezpodieľovom spoluvlastníctve je to pol na pol a všetko, t.j. polovica tvojho príspevku je manželová a polovica jeho výplaty je tvoja...
v SR predmanželská zmluva neexistuje, v zahraničí tiež len v určitých štátoch a pochybujem, že niekde existuje niečo také ako dohodneme si pravidlá, že keď budeš neverný tak toto, keď budem ja neverná tak hento... prípadne si dať nejaké limity... môžeš byť neverný 3x do roka... všetky takéto dohody sú len na dobrom slove zúčastnených...
pamätám sa že niekedy v 90 rokoch minulého storočia bola relácia na Pro7, že jeden manželský pár si určil také pravidlá, že žena musí s autom pri šoférovaní dodržiavať odstup 40 m, sex týždenne minimalne 3 maximálne až 5 x... proste kocúrkovská zmluva.... ktovie či sú tí dvaja ešte spolu....

možno keď riešiš takéto veci, tak ešte so svadbou vyčkaj zopár rokov (ak teda nepotrebuješ občianstvo danej krajiny) lebo ak chce on podieľové spoluvlastníctvo tak svadba ti nič nerieši... (čo sa týka majetku...)
Lily2012
26.08.11,11:06
vôbec sa neposudzuje, koľko kto má vkladať do spoločnej kasy, nakoľko pri podieľovom usporiadaní má každý svoje peniaze a koľko pustí je jeho vec... a pri bezpodieľovom spoluvlastníctve je to pol na pol a všetko, t.j. polovica tvojho príspevku je manželová a polovica jeho výplaty je tvoja...
v SR predmanželská zmluva neexistuje, v zahraničí tiež len v určitých štátoch a pochybujem, že niekde existuje niečo také ako dohodneme si pravidlá, že keď budeš neverný tak toto, keď budem ja neverná tak hento... prípadne si dať nejaké limity... môžeš byť neverný 3x do roka... všetky takéto dohody sú len na dobrom slove zúčastnených...
pamätám sa že niekedy v 90 rokoch minulého storočia bola relácia na Pro7, že jeden manželský pár si určil také pravidlá, že žena musí s autom pri šoférovaní dodržiavať odstup 40 m, sex týždenne minimalne 3 maximálne až 5 x... proste kocúrkovská zmluva.... ktovie či sú tí dvaja ešte spolu....

možno keď riešiš takéto veci, tak ešte so svadbou vyčkaj zopár rokov (ak teda nepotrebuješ občianstvo danej krajiny) lebo ak chce on podieľové spoluvlastníctvo tak svadba ti nič nerieši... (čo sa týka majetku...)

Ice dive, dakujem za reakciu. Obcianstvo nepotrebujem,len potomok je na ceste, cize sme chceli aby sa narodil do manzelstva ... ale fakt sa nereba do nicoho nahlit ... dakujem!
Xanti
26.08.11,11:11
Ice dive, dakujem za reakciu. Obcianstvo nepotrebujem,len potomok je na ceste, cize sme chceli aby sa narodil do manzelstva ... ale fakt sa nereba do nicoho nahlit ... dakujem!
V podstate ak neuzavrieš manželstvo stále je to o podieloch. Neuzavretie nič nerieši z hľadiska majetku. :D A tak ako ťa môže opustiť teraz, tak ťa môže opustiť i počas manželstva.
A tebe ostane dieťa ako si to písala v jednom príspevku. Je to naozaj vec dohody ako sa dohodnete koľko bude prispievať on na domácnosť koľko ty.
Dajme tomu, že má príjem 2000 eur a ty príjem 200 eur.
Rozhodnete sa, že z toho príjmu dáte každý do spoločnej kasy (nájom, strava, ošatenie dieťaťa, škola dieťaťa .. atď ) rovnaké percento.
Dajme tomu 40% tak tvoj partner dá do spoločnej kasy 800 eur, ty dáš do spoločnej kasy 80 eur. Zvyšok bude na uvážení každého z vás na čo to použije.
Či na nákladný koníček alebo Ti kúpy šperky alebo Ti kúpi auto. Detto u teba.

Lebo iste nebudete prispievať rovnakou sumou, to by som nesúhlasila. Rovnakým % z príjmu sa to dá čo ty na to?
Ice dive
26.08.11,11:42
Ice dive, dakujem za reakciu. Obcianstvo nepotrebujem,len potomok je na ceste, cize sme chceli aby sa narodil do manzelstva ... ale fakt sa nereba do nicoho nahlit ... dakujem!
no možno trochu iný pohľad... skús sa na to pozrieť tak čo ti hrozí z pohľadu uzavretia manželstva... teda neviem do akej krajiny sa ideš vydávať, ale slobodné matky majú lepšiu podporu ako matky v manželstve...
často krát počuť, že manžel cudzinec uniesol dieťa a matka si veľmi nepomôže, keďže sú súdy na to krátke...
Lily2012
26.08.11,12:50
ice dive, dakujem za reakcie, dobre tipy! skusim prezistit, nikdy som nad tym z tohto pohladu (vyhody slobodnej matky) neuvazovala, kazdpadne dakujem!
Lily2012
26.08.11,13:21
xanti, dakujem za prispevok:)!
TomasHo
27.08.11,06:34
Lily, k tomuto:

"
Ako posudzovat napriklad vyplatu oboch manzelov- kolko (napriklad v %) je vhodne posudzovat za vlastne/vreckove a kolko do spolocnej domacnosti Co ak ma manzel financne nakladny konicek?
"

Viete sa o tychto veciach porozpravat? Najdolezitejsie je podla mna (a zvlast pred vstupom do manzelstva) sa dokladne porozpravat o financnych zalezitostiach. Ak to nedokazete, (bud kvoli jazykovej alebo kulturnej bariere), tak by som asi zvazoval ineho manzela : )

Poznam velmi racionalny a mily par, ktory ma dieta a dom, ale nie su zobrani. Nepotrebovali na to papier, maju svoje prijmy, zena zaraba porovnatelne ako muz (lebo ma dve vysoke skoly), vie si vydobit spravodlive rozdelenie uloh (az nam to prekaza ked chlap nemoze ist s nami niekedy von), a ma stastie v tom, ze nasla rozumneho muza, ktory ju podporuje.

My s priatelkou mame rozdielnu predstavu o tom, ako bude fungovat nase buduce manzelstvo (ona by chcela, aby som sa o nu staral, ja zase, aby si v takom pripade plnila "zenske" povinnosti - v podstate klasicky neofeminizmus - nebudem tvojou sluzkou, ale ani tvojou rovnocennou partnerkou), ale dolezite je, ze sa o tom vieme rozpravat, dotahovat a presne specifikovat hranice (aspon dufam).

Ak je tvoj problem v tom, ze manzel je z ineho kulturneho prostredia (Spaniel? Talian?) kde zeny beru inak nez u nas, tak by som asi vahal so svadbou.

Ale ako muz ti celkovo mozem povedat, ze by som tiez preferoval podielove vlastnictvo - uz kvoli tym dlhom a jednoduchsiemu deleniu majetku. O deti sa neboj - som z rozvedenej rodiny a mozem ti povedat, ze dobrym vztahom medzi rodicmi po rozvode bezpodielove spoluvlastnictvo urcite nijako nepomohlo a pre nas decka to aj tak bola tortura, absolvovat sudy a dotahovanie a napate spoluzitie v spolocnom byte.

Drzim ti palce, ale ak mozes, daj viacej informacii, predsa len, ludia sa radsej voyersky pozru na cudzie problemy, nez na svoje, nie? : )
Lily2012
30.08.11,12:22
Ahoj Tomas,

velmi pekne dakujem za Tvoj prispevok. Tak sa nam podarilo dohodnut. V podstate sa vieme porozpravat o vsetkom, len v tomto pripade sme sa dostali do bodu, kedy sme nechceli popustit ani jeden, ale podarilo sa najst kompromis. Buduci manzel je Belgican a svadba bude na neutralnom uzemi v Luxemburgu :).
TomasHo
30.08.11,18:10
Lily, to je pekne, do Belgicka chodim casto pracovne a do Luxemburgu tiez. Manzel (buduci) je Flam, alebo Valon? A ako sa budete doma rozpravat? A co deti? Ak budete niekedy v Bruseli, mozeme dat pivo : )
Lily2012
31.08.11,13:22
Ahoj Tomas,
Manzel (buduci) je Valon. Rozpravame sa spolu AJ / FJ.
To pivo plati! Napis info, ked sa budes planovat vyskytovat v Luxemburgu:)!
TomasHo
01.09.11,14:51
Lily, ked budem vyslany do lux, ozvem sa. Zatial viem, ze v Bruseli budem najblizsie 19 az 23 septembra.

Drzim palce s pripravou svadby!
Lily2012
14.09.11,18:56
Ahoj Tomas,
Dakujem za gratulaciu a zelanie. V Bruseli casto nie sme.

Chcem sa opytat nemas na seba nahodou nejaky zverejnotelny kontakt kde ta mozem kontaktovat? Idealne emailovu adresu.
Dakujem, Lily