matej37
25.08.11,15:06
Chcem sa prihlásiť ako platca DPH, mám počkať na začiatok mesiaca a potom sa prihlásiť napr. 1.11.2011? Alebo je to jedno, keď sa prihlásim dajme tomu aj v strede mesiaca? Chcem upozorniť, že sa nemusím prihlásiť, neprekročil som hranicu 50 000 EUR obratu dvanásť po sebe idúcich mesiacoch, ale podnikám v elektre a potrebujem sa prihlásiť ako platca DPH, lebo odoberám od platcov DPH.

DIKY
Žabinka
25.08.11,13:19
Chcem sa prihlásiť ako platca DPH, mám počkať na začiatok mesiaca a potom sa prihlásiť napr. 1.11.2011? Alebo je to jedno, keď sa prihlásim dajme tomu aj v strede mesiaca? Chcem upozorniť, že sa nemusím prihlásiť, neprekročil som hranicu 50 000 EUR obratu dvanásť po sebe idúcich mesiacoch, ale podnikám v elektre a potrebujem sa prihlásiť ako platca DPH, lebo odoberám od platcov DPH.

DIKY

Zákon O DPH
Registračná povinnosť
§ 4


(4) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať aj zdaniteľná osoba, ktorá nedosiahla obrat podľa odseku 1 alebo 2. Ak sa jeden z účastníkov združenia, ktorý podniká spoločne na základe zmluvy o združení, rozhodne registrovať pre daň pred dosiahnutím obratu podľa odseku 2, sú povinní podať žiadosť o registráciu pre daň všetci účastníci tohto združenia k rovnakému dňu.


(5) Daňový úrad je povinný zdaniteľnú osobu podľa odsekov 1 až 4 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Dňom uvedeným v osvedčení o registrácii pre daň sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane (ďalej len platiteľ ); tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.
Milan Benka
30.08.11,09:40
Doplním predchádzajúcu odpoveď.

Je to jedno.
betka
30.08.11,19:20
Doplním predchádzajúcu odpoveď. :D

V zmysle par. 4/4 v SÚČASNOSTI (prvá veta) nedávajú. Big problem. (busines plan .... ), veľké .......

Takže:

Je to jedno :);)
Milan Benka
03.09.11,11:55
Doplním predchádzajúcu odpoveď. :D

V zmysle par. 4/4 v SÚČASNOSTI (prvá veta) nedávajú. Big problem. (busines plan .... ), veľké .......

Takže:

Je to jedno :);)

Betka, poopravím:

Dávajú po preukázaní skutočnosti, že žiadateľ je zdaniteľnou osobou. :rolleyes:

Ale čo všetko chcú pri tom preukázaní, tak to je už ..... :eek: .

Ak si však takto predstavujú boj proti daňovým únikom, tak ďakujem pekne.