zuzulik47
25.08.11,16:19
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom zaradenia do platovej triedy. Pracujem ako učiteľka v MŠ druhý rok. Mám ukončené bakalárske štúdium odbor Predškolská a elementárna pedagogika. Momentálne som zaradená do platovej triedy 9, samostatný učiteľ. Pokračujem však v magisterskom štúdiu. Nakoľko sa mi zdalo zbytočné si robiť magistru na predškolskú pedagogiku, rozhodla som sa pre Učiteľstvo prvého stupňa. Do akej platovej triedy budem zaradená, keď teraz skončím Mgr. štúdium, ale ostanem pracovať v materskej škole?? Ďakujem Zuzana
Darica
25.08.11,15:29
Ak máš ukončenu strednú pedagogickú školu ( neviem, ako sa obdoba strednej pedagogickej školy volá v súčasnosti), posunieš sa do 10 platovej triedy ( je tam vynimka) ak máš inú strednú školu ostávaš v 9 platovej triede, 10 ti platí len na ZŠ.
xixix
26.08.11,18:05
ale bakalárske vzdelanie má predškolskú pedagogiku. mala by byť v 10,triede. Ak môžem poradiť, úplne presne ti to /aj telefonicky/ fundovane povedia na Ministersve školsta. A ak to budeš chcieť mať aj "na papieri, lebo u nás sa vykladajú zákony po svojom, napíš/po telefonickom rozhovore/ a oni ti odpíšu. Mám skúsenosť, že učiteľky MŠ neradi zaraďujú vyššie, aj keď im to patrí.
Darica
27.08.11,20:58
S bakalárskym vzdelaním si správne v 9 pl.triede. Ak by si ukončila druhý stupeň VŠ odbor predškolská pedagogika, tak automaticky ideš do 10 platovej triedy, keďže si si zvolila druhý stupeň odbor elementárna pedagogika, platí to, čo som napísala vyššie ( záleží to od strednej školy, akú máš vyštudovanú)