suzliky
25.08.11,18:18
Dobrý deň,

Kúpili sme žehličku v NAY Elektrodom v 04/2011. Žehlička naparavacia začala vytekať, tak sme ju reklamovali, reklamácia bola uznaná a vrátili nám ju "opravenú".
Závada sa však objavila pri prvom použití opäť, tak sme ju opäť dali reklamovať.
Druhú reklamáciu však neuznali, vraj sa pri skúšaní žehličky popisovaná chyba neprejavila.
Budiž, aj keď si osobne myslím, že vzhľadom na to, že chybu posudzoval rovnaký človek, ktorý ju akože predtým opravil, jasné že si len tak chybu neprizná, prípadne neodhalí, keď sa mu to nepodarilo na prvý krát.
Čo ma však našvalo, že žehlička bola poškodená. Keď som ju odovzdávala na druhú reklamáciu, v preberacom protokole bolo uvedené, že žehlička vykazuje bežné opotrebenie. Keď nám ju však druhý krát vrátili, spodný kryt nedoliehal a bola prasknutá jedna kontrolka. Na reklamačnom oddelení som napísala nesúhlas s vyjadrením servisu, pretože chyba sa vyskytla, zároveň som uviedla poškodenia žehličky. To, že žehličku preberám s poškodeniami som uviedla aj v zázname o reklamácii.
Moja otázka 1: Aj keby druhú reklamáciu neuznali, na čo mám nárok vzhľadom na to, že žehličku poškodili? Môžem trvať na odstúpení od kúpnej zmluvy?
Moja otázka 2: Ako dokázsť, že žehlička je skutočne poškodená - vyteká?

Ďakujem za odpovede.