1focus1
25.08.11,20:06
ahojte, potreboval by som poradit v jednej veci. Neviem nájsť žiadnu normu kde by bolo písané že zemiaky prané či sa môžu hned tepelne upravovat pražiť) alebo pred úpravou ešte umyť. To potrebujem na hygienu !!!
Dakujem za odpovede
tictac7
25.08.11,18:11
...no robila som zopár rokov aj pre firmu - veľkoobochod s ovocím a zeleninou a rozdiel v skladovaní zemiakov praných a nepraných nebol žiadny. Jediný rozdiel je ten, že tie prané sú čistejšie a kratšie vydržia - skôr začnú hniť, takže umývať určite, veď tie vrecia sa váľajú po takej istej špine v skladoch, ako aj tie neprané.
avalik
25.08.11,18:13
ahojte, potreboval by som poradit v jednej veci. Neviem nájsť žiadnu normu kde by bolo písané že zemiaky prané či sa môžu hned tepelne upravovat pražiť) alebo pred úpravou ešte umyť. To potrebujem na hygienu !!!
Dakujem za odpovede

mrkvu a ostatnu zeleninu tiez hadzes bez umytia rovno do hrnca?
tictac7
25.08.11,18:15
mrkvu a ostatnu zeleninu tiez hadzes bez umytia rovno do hrnca?

mimotemy
zajtra je piatok, ideme sa k nemu najesť? pozývam :)
avalik
25.08.11,18:16
dik, presla ma chut :)
1focus1
25.08.11,18:18
súhlasím s tebou jasne že budem umývať ale ide o to : Hygiena mi bude schvalovať stánok a ide o to že mám len jedno umyvadlo. Ked uvediem že používam prané zemiaky tak či mi bude stačiť to jedno umyvadlo.
Gina Er
25.08.11,18:28
súhlasím s tebou jasne že budem umývať ale ide o to : Hygiena mi bude schvalovať stánok a ide o to že mám len jedno umyvadlo. Ked uvediem že používam prané zemiaky tak či mi bude stačiť to jedno umyvadlo.
a čo v tom stánku budeš robiť? rýchle občerstvenie? hygiena nechce umývadlo na čistenie zemiakov :eek: ale na to,aby si si tam umýval ruky....to chceš v tom stánku robiť hranolky alebo čo?
1focus1
25.08.11,18:32
takze ked tam mam jedno umyvadlo tak si tam mozem umyvat aj zemiaky a pouzivat to iste aj na umyvanie ruk ????
Neobuju sa do toho ????
Gina Er
25.08.11,18:34
takze ked tam mam jedno umyvadlo tak si tam mozem umyvat aj zemiaky a pouzivat to iste aj na umyvanie ruk ????
Neobuju sa do toho ????
tak toto Ti asi neprejde......síce neviem,ako je to v stánkoch.....ale na spracovanie musí byť iná miestnosť ako na predaj.....a zelenina sa nesmie spracovávať spolu s mäsom....prečo nevyužiješ hotové mrazené hranolky?
tictac7
25.08.11,18:56
tak toto Ti asi neprejde......síce neviem,ako je to v stánkoch.....ale na spracovanie musí byť iná miestnosť ako na predaj.....a zelenina sa nesmie spracovávať spolu s mäsom....prečo nevyužiješ hotové mrazené hranolky?

....no, lebo sú podstatne drahšie. Aj zemiaky sa dajú obstarať vo vákuovo balených sáčkoch pekne ošúpané, umyté, nakrájané na štvrťky, harnolky (aj nepredsmažené), ale je to drahé :rolleyes:
Gina Er
25.08.11,19:09
neviem si predstaviť,ako bude v stánku škriabať zemiaky....
Heni
25.08.11,19:32
a hlavne, či stihne škriabať... ved sa to nedá do zásoby - očernejú...