mona091
26.08.11,05:43
Pekny den,

zase mam problem so spravcom:

nas spravca bytov ma cennik, ktory nadvazuje na zmluvu so spravcom, v ktorom su sumy za sluzby, ktore nie su poskytovane v ramci zmluvy,

- problem je v tom, ze cennik mam len k nahliadnutiu priamo u nich
- nechcu mi ho prefotit
- nechcu ho verejne poskytnut, napriklad aby bol vyveseny u nas v brane
- neviem, ktore sluzby su za poplatok a aky
- mozem len vyberat dovolenky, a chodit sa ucit naspamat polozky cennika, pripadne sledovat up daty (alebo si robit fotky do mobilu)
- napriklad, sluzba za vybavenie uveru je za odmenu 1 % z objemu
- alebo, ak chcem ziskat dodatky ku zmluve, ktore boli v riebehu rokov vyhotovovane, mozem ziskat len za poplatok (neviem aky)

- tiez hladam oficialne odpovede na to, preco pred 3-4. rokmi sme zacali zateplovanie, aj s uverom, pricom zhotovenie bolo len na jednu stranu bytovky, preco to nebolo na celu bytovku, kedze dielo nebolo dokoncene
- ustne mi vysvetlili, ze z uveru sa museli prednostne prefinancovat naklady na vymenu stupaciek, a preto neostali peniaze na dokoncenie zateplenia - mozu to????
- teraz sa schvaluje druhy uver, aby bola zateplena aj druha cast bytovky
- a dokoncit to ma ten isty zhotovitel, udajne za ceny z povodneho projektu
- preco v ramci prveho uveru nebolo vyhotovene vsetko v sulade s projektom a rozpoctom



mam alebo nemam narok vlastnit cennik? (som vlastnikom bytu), ak dam pisomne moje ziadosti, aj na otazku preverenia vsetkych postupov a zmluv na realizaciu zateplenia jednej casti bytovky, musia mi odpovedat pisomne? bez toho, aby som tam chodievala osobne, hlavne, ked ja robim cele dni, a oni maju strankove hodiny pocas mojich pracovnych hodin? nasmu dovernikovi tiez tieto doklady nedavaju do ruk, udajne, kazdy si to moze prist pozriet ku nim osobne
tictac7
26.08.11,03:51
cenník JE SÚČASŤOU zmluvy o výkone správy, takže samozrejme, že ho máš mať k dispozícii. Avšak je tu jeden háčik a to - náklady na kópie pre všetkých vlastníkov. U nás je to tak, že originál zmluvy je u dôverníka, kto chce môže si spraviť kópiu a cenník on vyvesil v bráne. Skús sa obrátiť na vášho dôverníka, minimálne on ho má mať.
mona091
26.08.11,03:59
cenník JE SÚČASŤOU zmluvy o výkone správy, takže samozrejme, že ho máš mať k dispozícii. Avšak je tu jeden háčik a to - náklady na kópie pre všetkých vlastníkov. U nás je to tak, že originál zmluvy je u dôverníka, kto chce môže si spraviť kópiu a cenník on vyvesil v bráne. Skús sa obrátiť na vášho dôverníka, minimálne on ho má mať.

praveze v tom je problem. dovernik ho tiez nema, a tiez mu ho vraj nechcu-nemozu dat, ja by som si ho prefotila, tak ako aj dodatky ku zmluve (nie som vsak ochotna platit premrstenu cenu za fotenie u spravcu, jedine cennik, ten ma menej stran)

takze, ak to vsetko dam pisomne, predpokladam, ze musia odpovedat, len dufam, ze nie tak, ze mozem priszt osobne, a za uhradu mi daju dodatok a cennik mi nedaju
tictac7
26.08.11,04:07
no, ale dôverník predsa MUSÍ zmluvu aj so všetkými dodatkami a prílohami mať. Veď v zmluve je napísané, v záverečných ustanoveniach, že zmluva je vyhotovená v dvoch (alebo viacej - v závislosti od počtu vchodov jedného bytového domu) rovnopisoch, pričom každá zo zúčastnených strán obdrží jeden. Preto neverím, že to dôverník nemá. A ak určite nie, treba ísť za správcom a trvať na tom, že jeden originál musia v zmysle zmluvy vydať bezplatne!!!
lubica_02
26.08.11,04:31
zmluvu o výkone správy , jej dodatky a teda aj cenník za úkony nad rámec zmluvy by mal obdržať každý vlastník bytu - stačí fotokópia.
mona091
26.08.11,04:37
no, ale dôverník predsa MUSÍ zmluvu aj so všetkými dodatkami a prílohami mať. Veď v zmluve je napísané, v záverečných ustanoveniach, že zmluva je vyhotovená v dvoch (alebo viacej - v závislosti od počtu vchodov jedného bytového domu) rovnopisoch, pričom každá zo zúčastnených strán obdrží jeden. Preto neverím, že to dôverník nemá. A ak určite nie, treba ísť za správcom a trvať na tom, že jeden originál musia v zmysle zmluvy vydať bezplatne!!!

ja na tom trvaaaam, ale spravca s dovernikom si zo mna robia pink-ponk,

moja popularita u vedenia spravcu je v zmysle, ze robim vietor, preto sa pytam, ake ine oficialne moznosti mam, ale sposobom, aby som mala ich vyjadrenia na papieri, totiz, ak mi odpisu, ze mam prist osobne, som tam, kde teraz

a tiez s tym zateplenim, mam z toho mis-mas, kedze nerozumiemm spravcovskej pojmologii, tak isto nie som stavbar, zmluvy so spravcom aj s vyhotovitelom chcem mat u seba, aby som si ich mohla nastudovat, preverit, no spravca s dovernikom mi to znemoznuju roznymi sposobmi, a kedze zistili, ze robim cele dni, a nemam cas chodit ku spravcovi, maju elegantnu vyhovorku, ze ja si nejdem tieto zmluvy pozriet, ze oni mi ich daju k nahliadnutiu, no von ich nepustia,

este otazka, kto moze preverit cinnosti spravcu? kde sa mozem obratit? (spoluvlastnici tomu nerozumeju, vacsinou dochodcovia, robia to, co im povie dovernik)
GabiZ
26.08.11,04:43
Ak máte zmluvu o výkone správy a teda nie ste spoločenstvo, tak podľa § 8a ods. 1 zák. č. 182/1993 o vlastníctve bytov........:

(1) Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy, jej zmena alebo jej zánik sa schvaľuje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Schválená zmluva o výkone správy alebo jej zmena, alebo jej zánik je záväzný pre všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak je podpísaný nadpolovičnou väčšinou vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome a správcom. Správca je povinný schválenú zmluvu alebo jej zmenu doručiť každému vlastníkovi bytu a nebytového priestoru v dome. Na doručovanie sa vzťahuje osobitný predpis.

Takže zmluvu by mal mať každý vlastník bytu k dispozícii. Čo sa týka príloh ako napríklad cenník, mal by byť tiež k dispozícii vlastníkovi bytu a najvhodnejšie je mať ho vyvesený na dostupnom mieste v bytovke. Nie všetci správcovia ho však takýmto spôsobom sprístupňujú, ale ak ho chceš prefotený, má správca právo účtovať si za vyhotovenie kópie dokladu poplatok. Aký, to je otázne, niekde sú primerané ceny, niekde nadhodnotené, ale s tým zrejme nič nenarobíš. Ale zmluvu by ste každopádne mali mať všetci. Podľa môjho názoru aj všetky dodatky a prílohy k zmluve.
mona091
26.08.11,04:49
dakujem,

takze co mam robit, ak mi cennik nedovolia prefotit (aj za uhradu), aby som mala kopiu,

(cely cas sa snazia zabranit tomu, aby cennik bol vyneseny von, nedajboze, aby bol vyveseny v bvrane)
GabiZ
26.08.11,04:51
ja na tom trvaaaam, ale spravca s dovernikom si zo mna robia pink-ponk,

moja popularita u vedenia spravcu je v zmysle, ze robim vietor, preto sa pytam, ake ine oficialne moznosti mam, ale sposobom, aby som mala ich vyjadrenia na papieri, totiz, ak mi odpisu, ze mam prist osobne, som tam, kde teraz

a tiez s tym zateplenim, mam z toho mis-mas, kedze nerozumiemm spravcovskej pojmologii, tak isto nie som stavbar, zmluvy so spravcom aj s vyhotovitelom chcem mat u seba, aby som si ich mohla nastudovat, preverit, no spravca s dovernikom mi to znemoznuju roznymi sposobmi, a kedze zistili, ze robim cele dni, a nemam cas chodit ku spravcovi, maju elegantnu vyhovorku, ze ja si nejdem tieto zmluvy pozriet, ze oni mi ich daju k nahliadnutiu, no von ich nepustia,

...toto je už nad rámec povinností správcu a za vyhotovenie kópie si musíš zaplatiť. Ale určite právo na nahliadnutie, prípadne robenie výpiskov alebo kópie dokladov máš.

este otazka, kto moze preverit cinnosti spravcu? kde sa mozem obratit? (spoluvlastnici tomu nerozumeju, vacsinou dochodcovia, robia to, co im povie dovernik)


Čo sa týka kontroly, tak to je ťažké. Čo sa týka vyúčtovania energií, tam je možnosť obrátiť sa na energetickú inšpekciu, slovenská obchodná inšpekcia zase môže riešiť veci týkajúce sa reklamácie aj to len v prípade, ak nie je dodržané ustanovenie zákona o vybavení reklamácie, nemôže zasahovať do obsahu reklamácie, jedine má kompetenciu skontrolovať zálohové platby. Potom už zostáva len súd.
GabiZ
26.08.11,04:56
dakujem,

takze co mam robit, ak mi cennik nedovolia prefotit (aj za uhradu), aby som mala kopiu,

(cely cas sa snazia zabranit tomu, aby cennik bol vyneseny von, nedajboze, aby bol vyveseny v bvrane)

Môžeš sa obrátiť na nich aj písomne, kde v zmysle uvedeného zákona požiadaš o predloženie zmluvy, jej dodatkov a príloh. Môžeš v liste doplniť na konci vetu, že v prípade, že tvojej žiadosti nebude vyhovené, obrátiš sa na súd z dôvodu neplnenia povinností správcu zo zákona. Uvidíš, či pošlú písomnú odpoveď. Každopádne nahliadnuť do dokladov máš právo tiež (§ 8b ods. f) správca je povinný umožniť vlastníkovi bytu alebo nebytového priestoru v dome na požiadanie nahliadnuť do dokladov týkajúcich sa správy domu alebo čerpania fondu prevádzky, údržby a opráv),, ak sa k nim dostaneš a vyhotovenie fotokópií by bolo pre teba nákladné, bude to síce prácne a zrejme na úkor dovolenky, ale môžeš si urobiť výpisky (§ 11 ods. 6 Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo nahliadať do dokladov týkajúcich sa správy domu alebo čerpania fondu prevádzky, údržby a opráv).
mona091
26.08.11,04:58
Čo sa týka kontroly, tak to je ťažké. Čo sa týka vyúčtovania energií, tam je možnosť obrátiť sa na energetickú inšpekciu, slovenská obchodná inšpekcia zase môže riešiť veci týkajúce sa reklamácie aj to len v prípade, ak nie je dodržané ustanovenie zákona o vybavení reklamácie, nemôže zasahovať do obsahu reklamácie, jedine má kompetenciu skontrolovať zálohové platby. Potom už zostáva len súd.

- mne nejde o kontrolu uctovania
- ide mi o kontrolu toho, ako bola realizovana zmluva o dielo na zateplenie, za akych podmienok
- zmluvne podmienky uverovej zmluvy spred 4-5 rokov s ucelom zateplenia
- preco uver nebol dostacujuci na kompletne zateplenie, ktore malo byt
- preco a kde sa pouzili uverove prostriedky z predmetneho uveru (vraj na stupacky) a na zaklade coho !!
- preco rozpocet na zateplenie nevysiel na dokoncenie diela
- preco ten isty zhotovitel teraz ma pokracovat dokoncit po rokoch dielo
- preco teraz musime brat dalsi uver
- dokonca uz to nemoze byt uver z hocikadial, lebo prvy uver ma zalozne pravo, a ine banky ho nemusia akceptovat
- velkoriso institucia prveho uveru - PSS umozni vzatie dalsieho uveru
- prvy uver bol na cca 5 milionov sk, teraz druhy uver je udajny rozpocet na 87000 €
- na zaklade coho spravca pre nas vyberal najvhodnejsie podmienky uveru a dodavatela
- atd
IvanPK
26.08.11,05:02
prepáč, stále hovoríš -prečo......ak ste spoločenstvo tak dajte výpoveď správcovi a spravujte sa sami, určite sa u Vás najde kto to chce robiť, treba si len uvedomiť koľko mesačne platíte správcovi mesačne a či to za takú sumu bude robiť niekto z bytovky...o všetkom budete rozhodovať sami...
mona091
26.08.11,05:09
prepáč, stále hovoríš -prečo......ak ste spoločenstvo tak dajte výpoveď správcovi a spravujte sa sami, určite sa u Vás najde kto to chce robiť, treba si len uvedomiť koľko mesačne platíte správcovi mesačne a či to za takú sumu bude robiť niekto z bytovky...o všetkom budete rozhodovať sami...

to je jedna z dalsich mojich myslienok

- ale som na to sama, boj proti kolosu
- u nas sa nenajde nikto taky, su to vacsinou dochodcovia, a ti co nie su, nerozumeju tomu, nechcu
- ani ja by som to nemohla robit, nemam cas


ale dakujem vsetkym

ps: takze moje pravo je take, ze mi ma stacit, ak si s ceruzkou v ruke poodpisujem cennik, ale narok na kopiu, aj ked platenu, nie?

a sud, asi na to spoliehaju, kto do toho ojde, zase mam zacat zhanat pravnika, dat z mojich penazi na zacatie toho vsetkoho, a mozem dat aj vypoved?, fosa
tictac7
26.08.11,05:10
- mne nejde o kontrolu uctovania
- ide mi o kontrolu toho, ako bola realizovana zmluva o dielo na zateplenie, za akych podmienok
- zmluvne podmienky uverovej zmluvy spred 4-5 rokov s ucelom zateplenia
- preco uver nebol dostacujuci na kompletne zateplenie, ktore malo byt
- preco a kde sa pouzili uverove prostriedky z predmetneho uveru (vraj na stupacky) a na zaklade coho !!
- preco rozpocet na zateplenie nevysiel na dokoncenie diela
- preco ten isty zhotovitel teraz ma pokracovat dokoncit po rokoch dielo
- preco teraz musime brat dalsi uver
- dokonca uz to nemoze byt uver z hocikadial, lebo prvy uver ma zalozne pravo, a ine banky ho nemusia akceptovat
- velkoriso institucia prveho uveru - PSS umozni vzatie dalsieho uveru
- prvy uver bol na cca 5 milionov sk, teraz druhy uver je udajny rozpocet na 87000 €
- na zaklade coho spravca pre nas vyberal najvhodnejsie podmienky uveru a dodavatela
- atd

..či už dodávateľa, výšku úveru a teda jeho podmienky a všetko ostatné ste predsa museli schváliť na schôdzi, tak sa opýtaj susedov. Žiadna banka nedá úver bez riadnej zápisnice s hlasovaním....dokonca si presne píšu body, o čom sa má hlasovať
IvanPK
26.08.11,05:16
Ak správca k tebe (ty si predseda SVB alebo zástupca alebo vlastník bytu) takto správa, tak to bude asi pokračovať stále a domôcť sa svojho práva na informácie bude problematické, a čo tak podať žiadosť podľa zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciam....?
avalik
26.08.11,05:22
to je jedna z dalsich mojich myslienok

- ale som na to sama, boj proti kolosu
- u nas sa nenajde nikto taky, su to vacsinou dochodcovia, a ti co nie su, nerozumeju tomu, nechcu
- ani ja by som to nemohla robit, nemam cas


ale dakujem vsetkym

ps: takze moje pravo je take, ze mi ma stacit, ak si s ceruzkou v ruke poodpisujem cennik, ale narok na kopiu, aj ked platenu, nie?

a sud, asi na to spoliehaju, kto do toho ojde, zase mam zacat zhanat pravnika, dat z mojich penazi na zacatie toho vsetkoho, a mozem dat aj vypoved?, fosa


v prispevku c. 7 mas citovane zo zakona, ze narok na zmluvu a jej dodatky mas, ak sa zmluva odvolava na cennik, mas narok aj na ten
GabiZ
26.08.11,05:23
Ak správca k tebe (ty si predseda SVB alebo zástupca alebo vlastník bytu) takto správa, tak to bude asi pokračovať stále a domôcť sa svojho práva na informácie bude problematické, a čo tak podať žiadosť podľa zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciam....?


Myslím, ak som správne pochopila, že oni spoločenstvo nie sú. Majú správcu na základe zmluvy o výkone správy. Áno, súhlasím, že ak nie sú spokojní, najideálnejšie riešenie je dať výpoveď pri dodržaní výpovednej lehoty a legislatívy s tým súvisiacej. Ale ak je ona sama na to všetko a ostatní sú pasívni, tak asi nemá veľkú šancu. Čo sa týka dokladov týkajúcich sa realizácie zateplenia, tiež máš nárok na nahliadnutie do dokladov, alebo aj využiť zákon o slobodnom prístupe k informáciam, ako podotkol Ivan. Lenže v zmysle zákona sú tiež stanovené poplatky, ktoré by si musela potom uhradiť. Preto je asi najlepším riešením ísť nahliadnuť do dokladov, urobiť si výpisky toho, čo ma zaujíma a potom na najbližšej schôdzi položiť konkrétne otázky správcovi, nech to vysvetlí. On musí o svojej činnosti informovať a možno aj na schôdzach informoval, preto treba pozrieť aj zápisnice. Niektorí na schôdze nechodia a potom sa čudujú, čo sa vlastne okolo nich deje a nakoniec sú nespokojní.

A ešte jedna dôležitá odpoveď, ty sama výpoveď dať nemôžeš, môžete dať výpoveď len vlastníci bytov, ak si to odsúhlasíte v zmysle zákona (§ 14).
rudopp
26.08.11,05:26
Ak správca k tebe (ty si predseda SVB alebo zástupca alebo vlastník bytu) takto správa, tak to bude asi pokračovať stále a domôcť sa svojho práva na informácie bude problematické, a čo tak podať žiadosť podľa zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciam....?
Stačí pozrieť 182 = máš právo nahliadnuť do všetkého.

PS
Mne robia kópie hocičoho (síce ich všetkých poznám /robil sm nejaké 3 roky predsedu samosprávy/ teraz od júna to robím susedom)

PS2
Ako si ich "vychováš", takých máš:D:D:D.
mona091
26.08.11,06:09
......

A ešte jedna dôležitá odpoveď, ty sama výpoveď dať nemôžeš, môžete dať výpoveď len vlastníci bytov, ak si to odsúhlasíte v zmysle zákona (§ 14).


- mala som na mysli vypoved z prace, aby som mohla zacat boj
- viem, ze pravo mam, ale ako ho vymoct, mam im dat po hube?
- schvalovanie rozhodnuti prebiehalo a prebieha vzdy zvlastnym sposobom, a odkedy su listky, dokonca ani netusim, o com sa zase rozhodlo, napriklad, udajne o dva tyzdne sa zacinaju prace na zatepleni, a to vobec netusim za akych podmienok, kedze som ani netusila o hlasovani (neviem, ci naozaj bolo)
- schodze nemavame uz dost dlho, nikto nechodil (iba ja, dovernik a este tak 4)
- mam ist vsetkych tahat za usi, aby dosli na schodzu?
- im je to jedno, lebo, lebo, ale co ja???

- a nahliadat do dokumentacie mi bude na dve veci, ja potrebujem dokumerntaciu nastudovat, ale nie som ochotna travit u nasho spravcu hodiny studioum, alebo rucnym prepisovanim

- ale aj tak dakuje, viem, ake mam prava, len neviem, ako ich vymoct, punktum
GabiZ
26.08.11,06:29
- mala som na mysli vypoved z prace, aby som mohla zacat boj
- viem, ze pravo mam, ale ako ho vymoct, mam im dat po hube?
- schvalovanie rozhodnuti prebiehalo a prebieha vzdy zvlastnym sposobom, a odkedy su listky, dokonca ani netusim, o com sa zase rozhodlo, napriklad, udajne o dva tyzdne sa zacinaju prace na zatepleni, a to vobec netusim za akych podmienok, kedze som ani netusila o hlasovani (neviem, ci naozaj bolo)
- schodze nemavame uz dost dlho, nikto nechodil (iba ja, dovernik a este tak 4)
- mam ist vsetkych tahat za usi, aby dosli na schodzu?
- im je to jedno, lebo, lebo, ale co ja???

- a nahliadat do dokumentacie mi bude na dve veci, ja potrebujem dokumerntaciu nastudovat, ale nie som ochotna travit u nasho spravcu hodiny studioum, alebo rucnym prepisovanim

- ale aj tak dakuje, viem, ake mam prava, len neviem, ako ich vymoct, punktum


Bohužiaľ viem, o čom hovoríš, pred rokmi som všetok svoj čas investovala do toho, aby som ja sama zorganizovala ľudí, ktorí ani nevedeli za čo platia a vytvorili sme si spoločenstvo (a to všetko popri zamestnaní). Využila som všetky možné spôsoby (poslancov mesta, prokuratúru a neviem ani koho všetkého, študovala zákony, žiadala v písomnej forme odpovede a zbierala dokumenty na argumentáciu pre ľudí atď. ), ako od správcu vymôcť svoje práva, bojovala som 2 roky až kým sa mi podarilo získať dôkazy o tom, že nie je všetko v poriadku a tak som presvedčila ľudí a založili sme si spoločenstvo. Nikde som nepochodila len preto, že som na to bola sama, kontrolór mesta mi vtedy povedal......získajte ľudí a choďte na to spoločne. A vtedy sa to podarilo. Ale ako získať ľudí? Najskôr musíš prejsť kopec vecí sama, získať dôkazy a potom s nimi pracovať. Ale možno prídeš na to, že je všetko v poriadku, preto netreba robiť poplach dopredu, ale všetko si overiť. A ako získať doklady? Na čo máš v zmysle zákona právo, to vyžadovať zo zákona, do ostatného investovať. Ak píšeš o písomnom hlasovaní, tiež treba pozrieť zákon, kedy písomné hlasovanie áno,kedy nie. Hlavne hneď na začiatku treba preštudovať zákon 182/1993, celý až do konca!!!!!:) Veľa vecí sa ti tým ozrejmí, ak nie, dotaz tu môžeš hodiť kedykoľvek. Potom zvážiť, ako ďalej. Ale len ak si pevne rozhodnutá, že to chceš zmeniť, choď do toho, lebo budeš narážať všade na prekážky a ak nebudeš pripravená, nebudeš poznať zákon, tak sa nebudeš vedieť brániť a nič nevyriešiš. Tak držím palce.;)
peton
26.08.11,11:21
Myslím, ak som správne pochopila, že oni spoločenstvo nie sú. Majú správcu na základe zmluvy o výkone správy. Áno, súhlasím, že ak nie sú spokojní, najideálnejšie riešenie je dať výpoveď pri dodržaní výpovednej lehoty a legislatívy s tým súvisiacej. Ale ak je ona sama na to všetko a ostatní sú pasívni, tak asi nemá veľkú šancu. Čo sa týka dokladov týkajúcich sa realizácie zateplenia, tiež máš nárok na nahliadnutie do dokladov, alebo aj využiť zákon o slobodnom prístupe k informáciam, ako podotkol Ivan. Lenže v zmysle zákona sú tiež stanovené poplatky, ktoré by si musela potom uhradiť. Preto je asi najlepším riešením ísť nahliadnuť do dokladov, urobiť si výpisky toho, čo ma zaujíma a potom na najbližšej schôdzi položiť konkrétne otázky správcovi, nech to vysvetlí. On musí o svojej činnosti informovať a možno aj na schôdzach informoval, preto treba pozrieť aj zápisnice. Niektorí na schôdze nechodia a potom sa čudujú, čo sa vlastne okolo nich deje a nakoniec sú nespokojní.

A ešte jedna dôležitá odpoveď, ty sama výpoveď dať nemôžeš, môžete dať výpoveď len vlastníci bytov, ak si to odsúhlasíte v zmysle zákona (§ 14).

Tento príspevok som nevedomky označil za nevhodný. Neviem ako sa to stalo, pretože nezvyknem rozdávať takéto prívlastky. Kto ma pozná a číta moje príspevky vie, že by som tento príspevok určite úmyselne neoznačil za nevhodný. GabiZ touto cestou sa Ti ospravedlňujem, s Tvojim príspevkom sa nedá nič iné len samozrejme súhlasiť. Peťo.
GabiZ
26.08.11,11:28
Tento príspevok som nevedomky označil za nevhodný. Neviem ako sa to stalo, pretože nezvyknem rozdávať takéto prívlastky. Kto ma pozná a číta moje príspevky vie, že by som tento príspevok určite úmyselne neoznačil za nevhodný. GabiZ touto cestou sa Ti ospravedlňujem, s Tvojim príspevkom sa nedá nič iné len samozrejme súhlasiť. Peťo.


Peťo, veď sa nič nestalo. :) V každom prípade aj nesúhlas je predsa prejavom iného názoru, ktorý dokážem akceptovať a aspoň ma prinúti zamyslieť sa. ;)

mimotemy....ale niekedy klik sem, klik tam tiež dokáže urobiť svoje:D O nič predsa nejde. :---
Halli
26.08.11,11:28
Suhlasím s Petonom, že súhlasí s Gabi ...Peti to z toho tepla :D
peton
26.08.11,11:31
Babenky, díky za pochopenie. :-)
GabiZ
26.08.11,11:35
.......;)v pohode
mona091
26.08.11,12:18
Bohužiaľ viem, o čom hovoríš, pred rokmi som všetok svoj čas investovala do toho, aby som ja sama zorganizovala ľudí, ktorí ani nevedeli za čo platia a vytvorili sme si spoločenstvo (a to všetko popri zamestnaní)........;)

dakujem,
mona091
03.09.11,07:07
pokracovanie pribehu:

- takze, dala som pisomnu ziadost o poslanie kopie cennika
- vsetky dodatky ku zmluve o vykone spravy
- povodnu zmluvu o dielo na zateplenie, na zaklade ktorej sme brali prvy uver
- projekt
- navrh druhej zmluvy, na zaklade ktorej sa ma konat druha cast zateplenie
- podmienky na cerpanie druheho uveru an zateplenie druhej casti

som zvedava ekde mi poslu odpoved, co mi poslu a za kolko


ustne som mala od dovernika tlmocene, ze:

- cennik je internou zalezitostou spravcu, preto ho nikomu nedaju von, ale spristupnia ho k nahliadnutiu a k opisaniu priamo u nich
- v ceniikou su vsetky sluzby voci nam (napriklad cca 13 € za vydanie tlaciva potrebneho na kataster k prevodu bytu o tom, ze nie su nedoplatky, vlastne, je tam vsetko, no nikto nema prehlad co a za kolko
- potom som mala otazku od dovernika, ze naco mi budu vsetky zmluvy, aj tie povodne, argumentoval tym, ze ved mi vravi, kolko to bude stat, kto to bude robit a td.
- tiez krutil dovernik hlavou, naco mi bude FA so zmluvou o vyhotoveni vymeny stupaciek nasho domu pre 42 bytov, vsak vravi, ze to stalo cca 500.000 sk, a peniaze boli cerpane z prveho uveru, preto musime brat dalsi uver
- prva zmluva o zatepleni vraj bola len na polovicu bytoveho domu, ebo bolo malo penazi
- ucel uveru bol na celkovu obnovu doomu, preto boli z toho robene aj stupacky
- druha zmluva o zatepleni bude od tej istej firmy, co robila prvu cast, a ze garantuju povodne ceny (ake?, ked prva zmluvva bola vraj len na jednu polovicu bloku?)
- dodavatel diela bol raz zivnostnik, raz sro, ale hlavne, ze ta ista FO, takze netusim


uvidim pokracovanie
mona091
07.09.11,18:05
cast 2:

zatial nemam pisomnu odpoved,
ale dovernik mi doniesol kopie: zmluvu o zatepleni jednej casti bytoveho domu, a navrh zmluvy o zatepleni druhej casti domu.

- zmluva o zatepleni jednej casti domu mala nazov dodatocne zateplenie s predmetom zateplenia jednej casti, niektore strany chybali, a bola bez priloh
- druha zmluca, tiez s nazvom dodatocne zateplenie druhej casti domu bola v rovine navrhu, bez priloh

- z prvej zmluvy jasne vypliva, ze zarucna doba je 8 rokov, vcera ma dovernik ale presviedcal, ze zaruka padne, ak sa nezatepli aj druha cast, lebo technicky je to prepojene, no netusim, preco bola zmluva jednoznacne na odovzdanie diela iba jednej casti

takze cakam na pisomne vyjadrenie

ozaj, cennik nadalej nepustia mimo priestor spravcu

je to uz uplne domotane, musim si to vsetko rozkladat na drobne:

1. najprv odsuhlasenie, ze chceme zateplovat = suhlas na zateplenie
2. potreba uveru, lebo nie su peniaze, na odsuhlasene zateplenie = schvalenie uveru s ucelom obnovy bytoveho domu (nie zateplenia)
3. schvalenie predlozenej ziadosti o uver s ucelom obnovy domu v pps na predpokladanu vysku zateplenia = cerpanie uveru
4. shcvalenie dodavatela, ktory udajne dal najlepsiu ponuku bez projektu = zhotovitel schvaleny podla ponuky spravcu
5. vypracovanie projektu, neviem, kto ho dodal ani za kolko
6. realizacia zateplovania jednej casti podla zmluvy
7. medzitym vyskocil havarijny stav stupacie = zobratie z uverovych penazi 1/5
8. dokoncenie zateplenia jednej casti domu a prevzatie diela, faktury su zatial nezname
9. teraz sa potrebuje schvalit druhy uver na druhu cast zateplenia
10. sme tlaceny s tym, ze ak sa nezacne hned s pracami, dodavatel neprevezme zaruku za prvu cast, lebo tretia zima moze vsetko poskodit
11. vyskocila potreba rekonstrukcie vytahu
12. dovernik netusi, odkial nan peniaze (cca 50 tisic €)

som zvedava, co vsetko sa z tohto motanca vygula
rudopp
07.09.11,18:43
cast 2:

zatial nemam pisomnu odpoved,
ale dovernik mi doniesol kopie: zmluvu o zatepleni jednej casti bytoveho domu, a navrh zmluvy o zatepleni druhej casti domu.

- zmluva o zatepleni jednej casti domu mala nazov dodatocne zateplenie s predmetom zateplenia jednej casti, niektore strany chybali, a bola bez priloh
- druha zmluca, tiez s nazvom dodatocne zateplenie druhej casti domu bola v rovine navrhu, bez priloh

- z prvej zmluvy jasne vypliva, ze zarucna doba je 8 rokov, vcera ma dovernik ale presviedcal, ze zaruka padne, ak sa nezatepli aj druha cast, lebo technicky je to prepojene, no netusim, preco bola zmluva jednoznacne na odovzdanie diela iba jednej casti

takze cakam na pisomne vyjadrenie

ozaj, cennik nadalej nepustia mimo priestor spravcu

je to uz uplne domotane, musim si to vsetko rozkladat na drobne:

1. najprv odsuhlasenie, ze chceme zateplovat = suhlas na zateplenie
2. potreba uveru, lebo nie su peniaze, na odsuhlasene zateplenie = schvalenie uveru s ucelom obnovy bytoveho domu (nie zateplenia)
3. schvalenie predlozenej ziadosti o uver s ucelom obnovy domu v pps na predpokladanu vysku zateplenia = cerpanie uveru
4. shcvalenie dodavatela, ktory udajne dal najlepsiu ponuku bez projektu = zhotovitel schvaleny podla ponuky spravcu
5. vypracovanie projektu, neviem, kto ho dodal ani za kolko
6. realizacia zateplovania jednej casti podla zmluvy
7. medzitym vyskocil havarijny stav stupacie = zobratie z uverovych penazi 1/5
8. dokoncenie zateplenia jednej casti domu a prevzatie diela, faktury su zatial nezname
9. teraz sa potrebuje schvalit druhy uver na druhu cast zateplenia
10. sme tlaceny s tym, ze ak sa nezacne hned s pracami, dodavatel neprevezme zaruku za prvu cast, lebo tretia zima moze vsetko poskodit
11. vyskocila potreba rekonstrukcie vytahu
12. dovernik netusi, odkial nan peniaze (cca 50 tisic €)

som zvedava, co vsetko sa z tohto motanca vygula


Najkrajší je ten bod 4 :---