mclareniak
26.08.11,07:37
Dobry den.
Mam taky maly problem. Som zivnostnik a teda fyzicka osoba. Objednal som tovar z USA do mojho obchodu. Teraz tovar prisiel do BA na postu na colne oddelenie a odtial mi prislo vyrozumenie, ze zasielka bola pozastavena na colne konanie a mam na vyber 2 moznosti. A tu je ten problem. Je tam totiz napisane, ze bud som pravnicka osoba a treba priniest to a tamto, alebo som fyzicka osoba, ale v zatvorke je napisane (tovar neobchodneho charakteru) treba poslat mailom to a tamto.

Tak teraz neviem som fyzicka osoba, ale tovar nieje neobchodneho charakteru tak co sa na mna vztahuje?

Poradte prosim co najskor nech to tam nieje dlho.

Dakujem
KEJKA
26.08.11,06:30
podľa mňa je to len neúplné. Ty si podnikateľ FO, dones to, čo má doniesť PO. Pravdepodobne ŽL, aj ked od PO budú chcieť výpis z OR.
Skrátka chod tam a potvrd, že ide o obchodný tovar. Vyrúbia ti clo+DPH, zaplatíš a tovar si odnesieš. Možno nie na počkanie, ale bez osobnej návštevy to nepôjde. resp. pôjde, ale bude to zdlhavé, ked si budete dopisovať.
mclareniak
26.08.11,10:06
Kedze neviem vypisat JCD som nuteny poziadat niekoho kto ma zastupi v colnom konani a teda nemusim tam ani ist len sa to predrazi.