tweety11
26.08.11,09:27
Dobrý deň,

poprosím Vás o radu - chcem si založiť bufet so zdravou výživou pri športovej hrádzi - miešanie zdravých nápojov, príp. predaj nejakých hotových výživových doplnkov.

Ešte si nie som istá, či uprednostním len menší stánok alebo vačší priestor s kuchynkou, wc, posedením apod.

Ak má niekto skúsenosť s otvorením bufetu, prosím poraďte mi postup >
napr. - aká je vhodná forma podnikania (živnostník?)
- musím mať registračnú pokladnicu (príp. tip akú a kde ju kúpiť)
- vybavuje sa aj povolenie pre sídlenie bufetu?
- aké ďalšie náležitosti sú potrebné? (napr. hygiena...?)

Ak vás ešte niečo napadne, rada si prečítam vaše postrehy.

Prosím, píšte len seriózne, ĎAKUJEM!
mattto
26.08.11,08:06
stánky/občerstvenie sa tu rozoberajú pravidelne, stačí pohľadať témy, určite nájdeš odpovede na všetky otázky.

- dávam prednosť obchodnej spoločnosti pred živnosťou - (ne)výhody sú tu tiež rozoberané pravidelne
- áno, musíš mať registračnú pokladnicu (najlepšie v autorizovanom servise, ktorý ti bude rovno vykonávať servis a ktorý ti vypíše aj pokladničnú knihu, zoznam servisov s povolením DÚ nájdeš na stránke daňového riaditeľstva)
- nemôžeš si postaviť stánok, kde budeš chcieť, musíš sa dohodnúť jednak s majiteľom pozemku a jednak s obcou, ktorá vydáva všeobecné záväzné nariadenie upravujúce predaj na trhových miestách. Neviem, o akú hrádzu ide, ale asi budeš musieť skočiť aj k vodohospodárom, prípadne elektrárňam...
- musíš mať rozhodnutie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva k tomu budeš potrebovať o.i. HAACP

začínajúcim podnikateľom v tomto businesse vždy radím, aby si radšej kúpili/prenajali stánok s už vybavenými papiermi, lebo laik, ktorý nemá známosti, sa skôr zblázni, ako vybaví všetky doklady...
tweety11
29.08.11,12:11
Ďakujem za odpoveď, pomohla mi.

Btw: Vždy si najskôr čítam už založené témy a keďže tie čo som našla s touto problematikou je len halda odkazov na stránky o haacp, hygienu, dú a podobne > kde sú články písané nezrozumiteľne > dovolila som si zhrešiť a znova založiť tému s touto otázkou.

Ešte raz ďakujem a zdravím všetkých mudrlantov, ktorí si vždy neodpustia ,,stačí prehľadať témy" miesto toho, aby napísali aspoň jednu rozumnú vetu k veci alebo odkaz na tému s aktuálnymi a kvalitnými odpoveďami.
Danielle369
29.08.11,16:16
Ty si nič nečítala a preto si založila znova starú a otrepanú tému o otvorení prevádzky. Mudrlant si hlavne ty a nie my!!!!