fitbella
26.08.11,11:00
Dobrý deň,
chcela by som sa informovať ohľadom zasielanie mesačných výkazov. Za mesiac jún bol výkaz zaslaný v papierovej forme a nie elektronicky. Je potrebné zaslať ho dodatočne elektronicky? Pani v poisťovni tvrdila, že nie, ale pre istotu sa pýtam.
Ďakujem.
gita
26.08.11,09:20
V papierovej forme sa môžu odovzdať výkazy do 2 zamestnancov. Mne sa vyskytol za júl problém - máme len 1 zamestnanca v Unione, ale sa mi nedá v Olympe vytlačiť výkaz, vraj ho mám podať elektronicky. Jednoduchšie mi je ho tam po ceste odniesť. Asi musím zavolať do Krosu.
kn-alka
26.08.11,09:21
už to neplatí, ak máš dokopy viac zamestnancov ako 2, je jedno v ktorej poisťovni, do každej musíš posielať výkazy elektronicky
mzdarka renca
26.08.11,09:30
Zásadné zmeny vo vykazovaní preddavkov od 31.05.2011

Úrad upravil počet poistencov – zamestnancov pre povinné predkladanie výkazov v elektronickej forme z 3 zamestnancov poistených v príslušnej zdravotnej poisťovni na 3 zamestnancov poistených vo všetkých zdravotných poisťovniach. Z uvedeného vyplýva, že zamestnávateľ, ktorý má napr. 2 zamestnancov poistených vo VšZP a jedného zamestnanca poisteného v inej zdravotnej poisťovni je povinný, s účinnosťou od 31.05.2011, výkazy predkladať výlučne v elektronickej forme.
V časti Údaje o preddavkoch bod 1. sa uvádza počet prihlásených zamestnancov v príslušnej zdravotnej poisťovni.
V časti Údaje o preddavkoch v bode 1A sa uvádza celkový počet zamestnancov prihlásených vo všetkých zdravotných poisťovniach.
V časti Zoznam zamestnancov, príjmy, vymeriavacie základy a preddavky bol názov položky „Celkový príjem“ zmenený na názov „Skutočná výška príjmu“, kde zamestnávateľ uvedie skutočnú výšku príjmu, ktorú zamestnanec dosiahol v príslušnom kalendárnom mesiaci. Správne vypĺňanie uvedenej položky je dôležité pre vykonanie ročného zúčtovania za rok 2011.
fitbella
26.08.11,09:36
podávam výkazy elektronicky(mám viac zamestnancov), ale po dovolenke som zistila, že kolega, ktorý ma zastupoval, výkaz neposlal elektronicky, ale poštou, preto sa chcem uistiť, či je potrebné poslať ho dodatočne.
nika224
26.08.11,09:37
Ja by som ho radšej poslala - nič tým nepokazíš, keď ho tam budú mať 2x.:)
kn-alka
26.08.11,09:44
podávam výkazy elektronicky(mám viac zamestnancov), ale po dovolenke som zistila, že kolega, ktorý ma zastupoval, výkaz neposlal elektronicky, ale poštou, preto sa chcem uistiť, či je potrebné poslať ho dodatočne.

prihlás sa elektronicky a pozri sa v prehľadoch, či tam ten výkaz je nahratý, ak ho už v poisťovni nahrali, tak nemusíš nič posielať.
L-M
01.03.12,18:57
Prosím Vás, ak chceme posielať výkazy elektronicky- treba tiež vybavovať osobný certifikát, alebo dačo podobné ako vo VšZP, alebo tu sa konateľ zaregistruje, vypíše a vytlačí zmluvu, podpíše, pošle- oni mu pošlú PIN... a potom je jedno, kto bude tie výkazy posielať?
Alebo tú registráciu treba urobiť tiež z toho PC z ktorého sa budú výkazy posielať ako vo VšZP?
Už mám v tom guláš
tictac7
01.03.12,19:00
Prosím Vás, ak chceme posielať výkazy elektronicky- treba tiež vybavovať osobný certifikát, alebo dačo podobné ako vo VšZP, alebo tu sa konateľ zaregistruje, vypíše a vytlačí zmluvu, podpíše, pošle- oni mu pošlú PIN... a potom je jedno, kto bude tie výkazy posielať?
Alebo tú registráciu treba urobiť tiež z toho PC z ktorého sa budú výkazy posielať ako vo VšZP?
Už mám v tom guláš

platí zvýraznené
L-M
01.03.12,19:19
Ďakujem