Yurdo
26.08.11,13:41
Dobrý deň,

som študent VŠ a o pár dní sa chystám na výlet do zahraničia. Pravdepodobne navštívim mestá ako Benátky, Nice, Barcelonu a Paríž.
Kedže mi na túto cestu treba nejaké tie peniaze a z bezpečnostných dôvodov nechcem mať pri sebe hotovosť (len časť), rád by som používal platobnú kartu.
Momentálne mám "študentskú" kartu VISA Electron. O nej som sa ale na internete dočítal, že vraj nie je všeobecne veľmi akceptovaná v zahraničí, teda ani v európskych krajinách.
Bol som sa teda informovať vo svojej banke (SLSP) a bolo mi povedané, že s kartou VISA Electron klienti pri platbe v zahraničí nemajú žiadne problémy. S výberom už je vraj spojený aj veľký poplatok, no ja potrebujem hlavne platiť.

Kedže išlo o pracovníčku banky, mám dôvod jej veriť, ale predsa len... Aké sú Vaše skúsenosti a názory? Nemám si dať radšej vyhotoviť kartu VISA Classic a mať istotu alebo je to zbytočné?

Ďakujem!
milagros208
26.08.11,11:47
Ja tiež používam VISA Electron a zatiaľ som problém žiaden nemala. Aj keď mi tiež bolo povedané, že býva s platením problém. Kartu som používala v Maďarsku, Srbsku, Macedónsku, Grécku, Rumunsku i Bulharsku. Všade v pohode. Poplatky pri platení žiadne. Za výber, ak išlo o rovnakú finančnú skupinu, tak 0,20 €.
myara
26.08.11,11:49
platenie touto kartou je bez problemov, my vsade kam chodime, len platime kartou a nikdy nebol problem
keby si si vsak predsa len chcel vybavit VISU classic, tak si radsej zaloz ucet v Zuno banke, tam tuto kartu vydavaju bez poplatku, lebo v SLSP stoji 20 EUR
ale aj tak si myslim, ze v ramci Europy je lepsia karta Mastercard, resp. Maestro, pretoze VISA je viazana na dolar
Chobot
26.08.11,12:28
Dobrý deň,

som študent VŠ a o pár dní sa chystám na výlet do zahraničia. Pravdepodobne navštívim mestá ako Benátky, Nice, Barcelonu a Paríž.
Kedže mi na túto cestu treba nejaké tie peniaze a z bezpečnostných dôvodov nechcem mať pri sebe hotovosť (len časť), rád by som používal platobnú kartu.
Momentálne mám "študentskú" kartu VISA Electron. O nej som sa ale na internete dočítal, že vraj nie je všeobecne veľmi akceptovaná v zahraničí, teda ani v európskych krajinách.
Bol som sa teda informovať vo svojej banke (SLSP) a bolo mi povedané, že s kartou VISA Electron klienti pri platbe v zahraničí nemajú žiadne problémy. S výberom už je vraj spojený aj veľký poplatok, no ja potrebujem hlavne platiť.

Kedže išlo o pracovníčku banky, mám dôvod jej veriť, ale predsa len... Aké sú Vaše skúsenosti a názory? Nemám si dať radšej vyhotoviť kartu VISA Classic a mať istotu alebo je to zbytočné?

Ďakujem!

Nemaj obavy, v zahraničí je bežne akceptovaná Visa electron. Tam, kde berú platobné karty, berú prakticky všetky plat. karty, a v obchode, kde nie je možné platiť plat. kartou ti nepomôže ani pozlátená platinová VISA.

Keďže si študent, je ti zbytočné vybavovať si a platiť za VISA Classic. Ja síce VISA Classic mám, ale používam ju na nákupy cez internet a mám ju viazanú na môj účet PayPAl.
arizona
26.08.11,13:28
Nemaj obavy, v zahraničí je bežne akceptovaná Visa electron. Tam, kde berú platobné karty, berú prakticky všetky plat. karty, a v obchode, kde nie je možné platiť plat. kartou ti nepomôže ani pozlátená platinová VISA.

Keďže si študent, je ti zbytočné vybavovať si a platiť za VISA Classic. Ja síce VISA Classic mám, ale používam ju na nákupy cez internet a mám ju viazanú na môj účet PayPAl.
Zahranicie a zahranicie je rozdiel :rolleyes:
V Rakusku VISA kartu neberu takmer nikde :mad:
Chobot
26.08.11,13:55
Zahranicie a zahranicie je rozdiel :rolleyes:
V Rakusku VISA kartu neberu takmer nikde :mad:

Sorry, tak som pozrel do peňaženky a mám Mastercard .

Tak rada pre Yurda - nech si k účtu nechá vybaviť Maestro, keď mu uplynie platnosť Visa Electron karty.
myara
26.08.11,14:44
Zahranicie a zahranicie je rozdiel :rolleyes:
V Rakusku VISA kartu neberu takmer nikde :mad:
nie je pravda
arizona
26.08.11,16:41
nie je pravda
Mozno mas protekciu ;)

Skusala som vo vela obchodoch,ale odpoved vzdy rovnaka : VISA nie ! Ani raz sa mi nepodarilo s nou zaplatit :mad:
lujza.j
26.08.11,16:44
Mozno mas protekciu ;)

Skusala som vo vela obchodoch,ale odpoved vzdy rovnaka : VISA nie ! Ani raz sa mi nepodarilo s nou zaplatit :mad:

dokonca v drog. BIPA, /Hainburg/ je nad kasou info že ich neberú, teda aspoň to tam bolo;)
sanny237
26.08.11,16:59
dokonca v drog. BIPA, /Hainburg/ je nad kasou info že ich neberú, teda aspoň to tam bolo;)

Ja som mala problém vo Viedni zaplatiť kartou Mastercard zo SLSP, napr. v Lidl, alebo MediaMarkte, nie všade akceptujú kredit-karty, s Maestrom by nebol problém.
truch
26.08.11,17:01
Ja som mala problémy s Visa Electron v Taliansku, ale to pred 4 rokmi. Tiež mi vtedy pracovníčky SLSP povedali, že mi bude určite fungovať. Nemohla som s ňou zaplatiť vôbec nič, ani v obchodoch, ani v reštauráciách, hoteloch, na pumpách. Skúšala som ozaj všade:( Po príchode domov som napísala sťažnosť. V odpovedi mi napísali, že vraj ak chcem použiť kartu, musím zadať PIN:( no dementi:( Nakoniec sa ospravedlnili.
Tento rok som kartou platila v Rakúsku, Slovinsku aj v Chorvátsku, úplne bez problémov / mala som však pre istotu so sebou aj patričnú hotovosť :D/.
myara
26.08.11,18:17
Mozno mas protekciu ;)

Skusala som vo vela obchodoch,ale odpoved vzdy rovnaka : VISA nie ! Ani raz sa mi nepodarilo s nou zaplatit :mad:
do Rakuska chodime kazdy tyzden, a nikdy nam tam nezamietli ziadnu kartu, oni sa vzdy pytaju, ci je to kreditna alebo bankomatova, a vtedy treba povedat, ze kreditna, a to aj ked ide o debetnu, maju to nejak inak ako my, moj priatel vzdy trva na tom, ze to nie je kreditna, a potom to nejde (tvrdohlavy chlap), ale akonahle ho presvedcim, ze musi povedat kreditnu, hned to bez problemov ide
arizona
26.08.11,18:47
do Rakuska chodime kazdy tyzden, a nikdy nam tam nezamietli ziadnu kartu, oni sa vzdy pytaju, ci je to kreditna alebo bankomatova, a vtedy treba povedat, ze kreditna, a to aj ked ide o debetnu, maju to nejak inak ako my, moj priatel vzdy trva na tom, ze to nie je kreditna, a potom to nejde (tvrdohlavy chlap), ale akonahle ho presvedcim, ze musi povedat kreditnu, hned to bez problemov ide
Tak daleko sme nikdy nedosli,aby sa ma spytali ci je kreditna, ci bankomatova :D
...vzdy hned haltuju,ked zbadaju nazov VISA. Prv som sa s nimi obcas vadievala, ze preco ju neberu, ze vsade vo svete sa da s nou platit,ale nepomohlo. Teraz uz iba tak obcas zo zvedavosti skusim,ale nedavam velku nadej :rolleyes: Minuly tyzden som chcela v Hofferi pouzit anglicku HSBC,ale aj ta bola Visa, tak neuznali.

Minule som si surne potrebovala nieco objednat cez rakusky eshop. Tovar som nasla vo viacerych eshopoch,ale nemohla som ho objednat,lebo mi nikde nezobralo moju Visa kartu :eek::mad::mad:
myara
26.08.11,19:09
Tak daleko sme nikdy nedosli,aby sa ma spytali ci je kreditna, ci bankomatova :D
...vzdy hned haltuju,ked zbadaju nazov VISA. Prv som sa s nimi obcas vadievala, ze preco ju neberu, ze vsade vo svete sa da s nou platit,ale nepomohlo. Teraz uz iba tak obcas zo zvedavosti skusim,ale nedavam velku nadej :rolleyes: Minuly tyzden som chcela v Hofferi pouzit anglicku HSBC,ale aj ta bola Visa, tak neuznali.

Minule som si surne potrebovala nieco objednat cez rakusky eshop. Tovar som nasla vo viacerych eshopoch,ale nemohla som ho objednat,lebo mi nikde nezobralo moju Visa kartu :eek::mad::mad:
tak si vybav mastercard, a mas po starosti :)
arizona
26.08.11,19:16
tak si vybav mastercard, a mas po starosti :)
Ja nemam s tym ziadnu starost,mam kusok od domu,smerom k nakupnym centram bankomat :---:D
Katy a R
26.08.11,19:20
No ja som zatiaľ nemala problémy, ale až tak často nevyužívam.. nejaké Maďarsko, Chovátsko, Česko .. väčšinou benzínky a markety.
ale práve minulý týždeň sme riešili problém s kartou v Holandsku .. konkrétne nákup v Lidli, vôbec nechcú zobrať VISA kartu (viacerým) - sú tam aj Poliaci:confused::confused:
tak neviem, či je tam veľa "cezpoľných" so zlou povesťou:confused:, alebo obchod má problémy so spojením s bankou?
lujza.j
26.08.11,19:25
No ja som zatiaľ nemala problémy, ale až tak často nevyužívam.. nejaké Maďarsko, Chovátsko, Česko .. väčšinou benzínky a markety.
ale práve minulý týždeň sme riešili problém s kartou v Holandsku .. konkrétne nákup v Lidli, vôbec nechcú zobrať VISA kartu (viacerým) - sú tam aj Poliaci:confused::confused:
tak neviem, či je tam veľa "cezpoľných" so zlou povesťou:confused:, alebo obchod má problémy so spojením s bankou?

neviem či je to problém s bankou, viem že som sa už na túto tému s niekym bavila údajne je "pes zakopaný" v poplatkoch čo sa účtujú obchodu za platenie touto kartou.
sanny237
26.08.11,20:14
do Rakuska chodime kazdy tyzden, a nikdy nam tam nezamietli ziadnu kartu, oni sa vzdy pytaju, ci je to kreditna alebo bankomatova, a vtedy treba povedat, ze kreditna, a to aj ked ide o debetnu, maju to nejak inak ako my, moj priatel vzdy trva na tom, ze to nie je kreditna, a potom to nejde (tvrdohlavy chlap), ale akonahle ho presvedcim, ze musi povedat kreditnu, hned to bez problemov ide

Mastercard je embosovaná, písmená a číslice sú vystúpené, niektoré posterminály ju neberú, tak preto...mne vyslovene povedia, že akceptujú len bankomatovú
myara
27.08.11,05:32
Mastercard je embosovaná, písmená a číslice sú vystúpené, niektoré posterminály ju neberú, tak preto...mne vyslovene povedia, že akceptujú len bankomatovú
aj Visa je embosovana, a normalne s nou platim, POS terminaly beru predovsetkym Visu a Mastercard, to je zaklad
220870
27.08.11,07:16
Ja mám master card dva ks a platobný terminál mi ich v Rakúsku odmietol bankomat bez problemov vydal peniaze.
arizona
16.09.11,19:04
Moja dnesna skusenost:
Moj najblizssi bankomat-banka Sparkasse je zruseny,lebo banku prerabaju :mad:
- tak som chcela pouzit bankomat v Raifaisen Bank.
Ani ma nevpustilo dovnutra, vraj "neplatna karta"-asi 10 pokusov marnych...
( v AT su bankomaty zvacsa dnu v bankach,ked su banky zatvorene, da sa ist dnu,ak vlozite pri vchode kartu)

- tak som sla do Sparkasse vo vedlajsom meste. Banka bola otvorena,sla som priamo k bankomatu. Bankomast ju v jednom kuse "vypluval"....vraaj neplatna! :mad:
Sla som k okienku,pytala som sa ci bankomat nefunguje, ze mi vyhadzuje kartu. Uradnik mi tvrdil, ze funguje, bol ochotny mi pomoct, ze to skusi on. Ked som mu podala svoju VISA kartu,hned povedal, ze vie, kde je problem. Vraj v tom, ze je to visa.
Nechapem, to,lebo v meste o 2 km dalej som v rovnakej banke vyberala odjakziva!:eek::confused:
Tak ma poslal ,nech to skusim v bankomate Volksbank.
Ten mi peniaze vydal na prvy krat.:)

Je toto vobec mozne?:confused::confused::confused:

...si tu pripadam,akoby som mala kartu nejaka uzbekistansej,vcera zalozenej banky :---
tictac7
16.09.11,19:24
moja skúsenosť - AT - čo obchod - to rozdiel!!! a teda veľký. Maestro - vo väčšine akceptovateľná, VISA - vyslovene závisí od obchodu - v niiektorých akceptujú len kreditné. Ale sú aj obchody, kde som ešte s našou bankou vydanou kartou nezaplatila (a to mám 6 kariet)... Inak dnes po rozhovore s bankou som prišla na jeden fakt, prečo asi v AT nechcú veľmi akceptovať VISA (bez ohľadu na to, že ich banky ich vydávajú len na žiadosť klienta). Včera sme boli v HU, platila som aj kartou, aj hotovosťou. Hotovosť som si menila aj tu aj tam. No a na moje veeeeľké prekvapenie som dnes zistila, že radšej som mala všetko platiť v hotovosti, lebo na výpise z BÚ som zistila, že mám jednu medzipoložku USD. Volala som do banky, kde mi povedali, že nakoľku VISA je US firma, všetky meny prepočítavajú američania mena/USD a potom oni USD/EUR - že aká prdel - výsledný kurz je horší, ako keby som si EUR menila za HUF rovno v HU alebo platila v EUR v obchode s ich kuzrom (na ktorom zarobia - ale len oni a nie 2 banky)... Ešte som zvedavá na nákup z pred dvoch týždňov, ktorý som platila MAESTROM z inej banky - ale to je účet mojej polovičky (stará štruktúra - papier je papier), takže výpis uvidím až po skončení mesiaca...
myara
16.09.11,19:33
moja skúsenosť - AT - čo obchod - to rozdiel!!! a teda veľký. Maestro - vo väčšine akceptovateľná, VISA - vyslovene závisí od obchodu - v niiektorých akceptujú len kreditné. Ale sú aj obchody, kde som ešte s našou bankou vydanou kartou nezaplatila (a to mám 6 kariet)... Inak dnes po rozhovore s bankou som prišla na jeden fakt, prečo asi v AT nechcú veľmi akceptovať VISA (bez ohľadu na to, že ich banky ich vydávajú len na žiadosť klienta). Včera sme boli v HU, platila som aj kartou, aj hotovosťou. Hotovosť som si menila aj tu aj tam. No a na moje veeeeľké prekvapenie som dnes zistila, že radšej som mala všetko platiť v hotovosti, lebo na výpise z BÚ som zistila, že mám jednu medzipoložku USD. Volala som do banky, kde mi povedali, že nakoľku VISA je US firma, všetky meny prepočítavajú američania mena/USD a potom oni USD/EUR - že aká prdel - výsledný kurz je horší, ako keby som si EUR menila za HUF rovno v HU alebo platila v EUR v obchode s ich kuzrom (na ktorom zarobia - ale len oni a nie 2 banky)... Ešte som zvedavá na nákup z pred dvoch týždňov, ktorý som platila MAESTROM z inej banky - ale to je účet mojej polovičky (stará štruktúra - papier je papier), takže výpis uvidím až po skončení mesiaca...
maestro je viazane na EUR, takze tam asi nebudu velke rozdiely
srska
16.09.11,19:49
veľakrát pomôže, najmä pred dovolenkou visa atm locator (http://visa.via.infonow.net/locator/global/)
arizona
16.09.11,20:10
veľakrát pomôže, najmä pred dovolenkou visa atm locator (http://visa.via.infonow.net/locator/global/)
Super vecicka,ale nefunguje na 100%

Skusila som pozriet vsetky zname bankomaty na okoli a porovnaat s tou mojou behacou skusenostou po bankomatoch v okoli ...

Zrovna v mojom prispevku hned na zaciatku spominanu Raifaisen bank mi ukazuje ako Visa,ale nefungovala...:mad:

Rovnako mi ukazuje aj bankomat Volksbank a ta mi peniaze vydala...

Zaroven mi zobrazuje aj bankomat o ktorom pisem, ze je zruseny/ takze asi neaktualne info/

UFFF, na slaktrafenie! :eek::mad::rolleyes::confused:
Yurdo
05.10.11,21:59
Ďakujem všetkým oneskorene za reakcie. S kartou VISA Electron v zahraničí nebol žiadny problém, jedine v niektorých obchodoch, kde sa karta mohla použiť len nad určitú minimálnu čiastku, napr. nad 5€. Takisto vo vlaku TGV vo Francúzsku túto kartu neakceptovali. Ale to už je len taký detail. :)
Letko
06.10.11,03:13
Tak sa ti to podarilo. Na budúce to rob tak, že v peňaženke noc nejaký obnos peňazí a snaž sa platiť kartou. A keby karta nefungovala, máš hotovosť :)
Yurdo
06.10.11,06:32
Letko: Jasné, veď tak som to aj robil. ;)
Indeed
20.10.11,13:01
V Nemecku v supermarketoch Lidl, ALDI a p. akceptujú len platobné karty s logom EC (eurocheque)

neviem , či sa takáto platobná karta dá vybaviť k nejakému účtu vedenému na Slovensku.
brodozz
20.10.11,17:29
Moja skusenost z embaskou Mastercart,je sice viazana aj na paypal,al dasa nou zaplatit na eshop.com priamo bez ucasti paypal.Staci zadat cis.carty,expir.a cci(al csi?),potvrdit pladbu a finito.Tato pladba neni na paypal v histori pladieb,na internet bank.su v polozke cakajuce pladby vo formate od 20.10-do 24.10-extreme.com-122€.
VitoCorleone
20.10.11,17:57
No mne v anglicku visa electron od SLSP nefungovala. Nemohol som s nou zaplatit ani hotel, ani v ziadnom obchode a pritom mi ta krava na infolinke povedala, ze nie je ziadny problem v zahranici. Ked som to reklamoval, tak povedala, ze v UK maju s tym problem. Zaujimave... Na tvojom mieste sa nespolieham na tuto predpotopnu electron, ale v mBank alebo zuno si sprav ucet a dostanes Visu Classic a s tou sa vobec nemusis obavat nikde v zahranici.