Erika686
26.08.11,18:54
Stala sa nam teraz taka velmi neprijemna vec. Sused ma psa (ani neviem aka rasa, take nieco ako vlciak a okolo plota sa "natahoval" s nasim psikom, krizenec jazvecika. Zrazu ten susedov pes pretiahol popod plot- pletivo nasho a prekusil ho napoly :mee:.

Chcem sa opytat, co mozme podniknut proti susedovi. Podotykam, ze vsetko mame natocene na videu a sused dost casto hucka psa proti nam aj detom.....

Dakujem za rady.
duves
26.08.11,17:05
Stala sa nam teraz taka velmi neprijemna vec. Sused ma psa (ani neviem aka rasa, take nieco ako vlciak a okolo plota sa "natahoval" s nasim psikom, krizenec jazvecika. Zrazu ten susedov pes pretiahol popod plot- pletivo nasho a prekusil ho napoly :mee:.

Chcem sa opytat, co mozme podniknut proti susedovi. Podotykam, ze vsetko mame natocene na videu a sused dost casto hucka psa proti nam aj detom.....

Dakujem za rady.
Ja by som mu niečo hodil dobre na zjedenie.

Tiež som nedavno počul taky fajn príbeh. Dievčatko asi 10 ročne išlo von s takym malym izbovym psíkom a vrátilo sa s voditkom a na voditku odhryznuta hlavička izboveho psíka. S malou museli na pohotovosť, lebo sa zrutila.
pepsikova
26.08.11,17:05
...a to ste sa pozerali, ako vám susedov pes hryzie vášho?..a natáčali na kameru?..fuha!...to je silná kafa!..
arizona
26.08.11,17:06
Vy ste pokojne natacali na video,pokym vam pretiahol susedov pes vaseho cez plot a zabil?:confused::confused::eek::rolleyes:

Jediny raz sa mi stalo, ze susedov pitbul zdrapol nasho kocura za krk, bola som dost daleko...ale trvalo mi asi sekundu :eek: pokym som dobehla a stihla mu ho z papule bez ujmy vytrhnut!:---
pepsikova
26.08.11,17:12
...prečo mám dojem, že sa niekto dobre baví?..už tu takáto téma bola...ale ak si naozaj točila smrť svojho psíka na video, tak s dobrým pocitom daj na jutub a bav sa...a pýtaj sa, čo máš robiť...a buď rada, že si dosť ďaleko odo mňa...
Erika686
26.08.11,17:17
...a to ste sa pozerali, ako vám susedov pes hryzie vášho?..a natáčali na kameru?..fuha!...to je silná kafa!..
Jezisi, neblaznite....tu kameru mame na dome. manzel bol sam na zahrade, az ked pocul strasny brechot, tak pribehol, ale to uz nasho psa odvlacal ten susedov pes...
Erika686
26.08.11,17:19
Normalne ste ma dostali tymi prispevkami....radsej uz nic nepiste! :mad::mee:
Gina Er
26.08.11,17:20
keď môjho psa,priviazaného na vodítku!!!! bezdôvodne napadol cudzí pes,3x tak veľký,jeho paničky,sprostane sprosté,sa nezmohli na nič lepšie,len nehybne čumieť.Išiel tomu môjmu po krku,cvakal zubami,ten môj chudák vždy v poslednej chvíli uhol nabok....keby nebol priviazaný,tak niekde ujdú obaja a možno ho ten druhý zakusne...pár krát som chmatla do prázdna,ale nakoniec som ho chytila JEDNOU rukou za krk,lebo v druhej som stále držala vodítko a odšmarila som ho od seba.Vo mne sa tak zdvihol adrenalín,že som jednou rukou zdvihla metajúceho sa psa,ktorý vážil hádam aj 15 kilo........tie imbecilky sa stále IBA prizerali,ani ho neprivolali,nepriviazali....
220870
26.08.11,17:31
Kúpte si väčšieho hava.ja si myslím ,že je to prirodzené a prírodné ,že silnejší a schopnejší v prírode vyhráva.Aj keď sa to tu absolútnej väčšine diskutujúcich nebude páčiť.Krpatý psi sú za plotom vždy TOP frajeri, len občas zabudnú ,že plot má diery.Sú to zvieratá a nie ľudia, nedokážu pochopiť ,že ľudia majú iné hodnoty ,ako byť silnejším a v situácii kde som silnejší zabíjam .Pár sto rokov dozadu to tak bolo aj medzi ľudmi.
Gina Er
26.08.11,17:34
bohužiaľ,u nás je pes braný ako vec,ako majetok.Môžeš ho žalovať za poškodenie cudzej veci...alebo také niečo,v paragrafoch sa nevyznám....
buchač
26.08.11,17:36
Normalne ste ma dostali tymi prispevkami....radsej uz nic nepiste! :mad::mee:
...predsa len skúsim...

Stala sa nam teraz taka velmi neprijemna vec. Sused ma psa (ani neviem aka rasa, take nieco ako vlciak a okolo plota sa "natahoval" s nasim psikom, krizenec jazvecika. Zrazu ten susedov pes pretiahol popod plot- pletivo nasho a prekusil ho napoly :mee:.

Chcem sa opytat, co mozme podniknut proti susedovi. Podotykam, ze vsetko mame natocene na videu a sused dost casto hucka psa proti nam aj detom.....

Dakujem za rady.
Otázka/y ...

Čí plot ???
Čo je to to " naťahovanie " ???
Pes a pes ...nie je náhodou aj taká skutočnosť známa , že dosť často sa stáva , že menší pes je zvyčajne ten provokatér ?
Máte natočené na videu ...no nejak som nepostrehol poznámku , že ste boli osobne touto skutočnosťou ( huckaním ) poctení aj vy ......podotýkam slovo osobne ...

Lebo ak to bol Váš plot , tak smola je na vašej strane ...
Video v podstate nič nerieši , nakoľko predsa asi nebudete v zábere ,takže majiteľ psa vždy môže oponovať skutočnosťou ,že psa len vo výcviku mal ...má ...
Nevravím aj o tom , že sused môže oponovať aj tým ,že deti psa dráždili a on vlastne ho držal , aby k nešťastnej náhode radšej nedošlo ...
Ak by sa jednalo osobnú skúsenosť s tým huckaním a mali by ste svedka tohoto prečinu , tak to by bolo o niečom inom ....normálka podanie na podozrenie z trestného činu ...


Moje riešenia by boli asi dosť ostré ...no vždy je to o tých medziľudských vzťahoch ....a pohľad na danú skutočnosť sú len z jednej strany ....
Chobot
26.08.11,18:45
Stala sa nam teraz taka velmi neprijemna vec. Sused ma psa (ani neviem aka rasa, take nieco ako vlciak a okolo plota sa "natahoval" s nasim psikom, krizenec jazvecika. Zrazu ten susedov pes pretiahol popod plot- pletivo nasho a prekusil ho napoly :mee:.

Chcem sa opytat, co mozme podniknut proti susedovi. Podotykam, ze vsetko mame natocene na videu a sused dost casto hucka psa proti nam aj detom.....

Dakujem za rady.


Môžeš podať oznámenie na políciu, oni ti už poradia, k akým trestným činom mohlo dôjsť ( napr. poškodzovanie cudzej veci). Myslím, že určite dosiahnete aspoň náhradu škody (cenu psa).

Ak je plot tvoj, tak by som ho spravil z betónu a aspoň 2,5 metra vysoký. Ak je susedov, tak by som ho ešte zažaloval aj za ohrozenie tým, že nezabezpečil plot voči preniknutiu jeho psa na tvoj pozemok.

A asi viem, ako by to riešil buchač ...:rolleyes::rolleyes: len neviem, či by to bolo potichu, alebo s poriadnym rachotom :cool::cool:
arizona
26.08.11,18:51
... Ak je susedov, tak by som ho ešte zažaloval aj za ohrozenie tým, že nezabezpečil plot voči preniknutiu jeho psa na tvoj pozemok.
...

..

Ale sak susedov pes nevnikol na ich pozemok, on toho psa pretiahol popod plot ... ;):cool:
buchač
26.08.11,18:51
...
A asi viem, ako by to riešil buchač ...:rolleyes::rolleyes: len neviem, či by to bolo potichu, alebo s poriadnym rachotom :cool::cool:

...ešte dobre , že je tam to " asi "....


Lebo to neviem ani ja sám ..........;)

Ale najprv určite potichu ...hlavne v diskusii s dotyčným ,nezvyknem zvyšovať hlas ...a ak aj áno , potom zvykne už neskoro byť...:cool:
rudopp
26.08.11,20:55
Ale sak susedov pes nevnikol na ich pozemok, on toho psa pretiahol popod plot ... ;):cool:

Zadavateľka nepíše, že to bola sučka.
rudopp
26.08.11,20:58
Stala sa nam teraz taka velmi neprijemna vec. Sused ma psa (ani neviem aka rasa, take nieco ako vlciak a okolo plota sa "natahoval" s nasim psikom, krizenec jazvecika. Zrazu ten susedov pes pretiahol popod plot- pletivo nasho a prekusil ho napoly :mee:.

Chcem sa opytat, co mozme podniknut proti susedovi. Podotykam, ze vsetko mame natocene na videu a sused dost casto hucka psa proti nam aj detom.....

Dakujem za rady.

Jedine ak krížený vlčiak (ale minimálne s krokodílom)
Erika686
27.08.11,04:17
No, bavte sa dalej....:-(
pepsikova
27.08.11,04:23
No, bavte sa dalej....:-(..

..no my sa tu nebavíme...z tých pár indícií, čo si sem hodila a zabila to tým, že to máš celé zachytené na videu mi vychádza len to, že sa dobre bavíš ty!...
Erika686
27.08.11,04:24
tak si skus este raz prejst moje prispevky, kde sa dozvies, ze tu kameru mame na dome, nie sme blazni, aby sme si tocili smrt nasho psa, ktoreho mame min. 10 rokov a bol nam milacik!!!
pepsikova
27.08.11,04:31
tak si skus este raz prejst moje prispevky, kde sa dozvies, ze tu kameru mame na dome, nie sme blazni, aby sme si tocili smrt nasho psa, ktoreho mame min. 10 rokov a bol nam milacik!!!..

..no vieš, moja, s tebou je to o ničom, lebo ak niekto nechá roztrhať svojho psa a nepomôže mu,tak sorry....čo sa týka psov, nič ma nemôže prekvapiť, som psíčkar, ale toto je pre mňa moc...prehryznúť len tak psíka- moja, to obnáša štekot a plač trápeného psa a ten je počuť,a ver mi, strašne ďaleko, neverím, že by to nikto nepočul...a nezakročil by...takže nemotaj...

...a ty ani nevieš presne, kolko máš svojho psa...taký dátum človek nezabudne...min...
Nandrolon
27.08.11,04:57
...a to ste sa pozerali, ako vám susedov pes hryzie vášho?..a natáčali na kameru?..fuha!...to je silná kafa!..

no tak ty aj spolu s arizonou ste s prepáčením asi z inej planéty.
To, že arizona dokázala dobehnúť je len dôkaz toho, že pitbul sa iba trochu hral a nemal v úmysle to "dokončiť".
Tiež ma iritujú videá kde namiesto pomoci sa "natáča" ale takýmto ľuďom by som doporučil navštíviť nejaký "ostrý výcvik" buď PES-PES, alebo PES-človek, aby ste pochopili ako rýchlo vie konať pes keď chce...
nebolo by ani čas zapnúť foťák...
Nandrolon
27.08.11,05:10
Buď tomu človeku majetnícky povedať niečo v zmysle že zaplať "napr." 1000 eur /cena psa, ktorého by si mohla chcieť ako náhradu za svojho/, ak chceš aby sa tvoj pes ešte nejaký ten deň dožil, alebo podľahnúť rovno citom a inteligentne ho zniesť zo sveta, nakoľko má zrejme nevychovaného psa /pred pár rokmi som cvičil všelijakých psoch vrátane svojho či už PES-PES, alebo osobne som robil rukávnika psom, ku ktorým by sa normálny smrteľník ani nepriblížil /rotobull, nemecký ovčiak a pikoška-Čierny ruský teriér, a ďalší IQ-áK v podobe stredoázijského ovčiaka/...
Tiež nám pred 3 týždňami umrel náš bojovník za psie práva :-)) /Československý vlčiak s PP 10.4.1998/, a môžem len povedať že inteligentný pes NIKDY nenapadne maličkého psa, prípadne ani mláďa. Za svoj život párkrát už z papuľou odhodil menšieho psa ktorý dobiedzal, jedného dokonca spoza plota ošťal, keď si malý pes nedal povedať a bol navoľno, tak sa vliekol zakusnutý v chvoste nášmu, ktorý si normálne išiel pri nohe ako keby sa nič nedialo dokiaľ toho malého to neprestalo baviť.
najväčšia sranda bola keď išiel otec s ním na bycikli a on stihol malému dievčatku "za jazdy" na vodítku ešte z ruky vytrhnúť zmrzlinu a zožrať, alebo keď išiel brat na bycikli na vodítku a ujko s fúrikom čo išiel oproti bol zahryznutý do zadku "zajazdy" :-))))))))) no čo, nechal som sa uniesť a trochu precvičil strojopis :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))
Ice dive
27.08.11,05:11
no tak ty aj spolu s arizonou ste s prepáčením asi z inej planéty.
To, že arizona dokázala dobehnúť je len dôkaz toho, že pitbul sa iba trochu hral a nemal v úmysle to "dokončiť".
Tiež ma iritujú videá kde namiesto pomoci sa "natáča" ale takýmto ľuďom by som doporučil navštíviť nejaký "ostrý výcvik" buď PES-PES, alebo PES-človek, aby ste pochopili ako rýchlo vie konať pes keď chce...
nebolo by ani čas zapnúť foťák...
zas až taký rýchli pes nie... povedzme si na rovinu, určite ten susedov pes nešiel k tomu plotu po špičkách pazúrikov, neprikradol sa k ich psovi odzadu a vo vhodnej chvíli cvakol...

každý pes, keď ide zaútočiť tak to začína postojom, naježením, brechotom a bez rámusu sa to nezaobíde...
a taktiež pochybujem, že keď ich psa preťahoval popod plot, tak to určite v tichosti nebolo... ich pes sa tiež asi bránil, takže až také rýchle to určite nebolo...

na druhej strane majiteľ psa by si toho svojho mal poznať a vedieť čo sa deje na jeho dvore... napr. ja rozoznam, kedy môj doberman šteka len tak na vtákov ktoré mu oxidujú v jeho miske, a kedy šteká na niekoho pri bráne, poprípade, kedy objavil ježka/mačku...
Erika686
27.08.11,05:20
pepsikova, prepac, ale ja som si vzdy vazila tvoje rady, ktore davas tu na porade, ale co je vela, to je vela.
Ked ty si supermanka, ktora dokaze preskakovat- prelietavat 2,5 m vysoky pletivovy plot, tak klobuk dole.
Mas malo informacii, ktore som dala? Tak nehnevaj sa, ze nie som schopna prilozit nejaku mapu, ako su usporiadane nase pozemky, ja som dala zakladne info a cakala som nejaku normalnu odpoved a nie ze ma tu odsudia, ze sme "chori" lebo si nahravame smrt nasho psa, aj ked som potom dodala, ze kamera je na dome...
Mame 30 a zahradu a asi si vies predstavit (vlastne nevies, pokial byvat v meste), kym z jedneho konca dobehneme na druhy...
Bezne sa stavalo, ze psy na seba vrcali ked sa stretli za plotom....

Ja nie som taka psickarka, ako mnohi mestski psickari, my mame psa a "chovame ho" bezne ako ludia maju psov na dedine...a netahaj ma , prosim ta za slovicka, ze ani neviem ako dlho mame psa...

Snad sa bude dat tato tema uzamknut, uz som pisala adminovi, lebo toto nikam nevedie....
Erika686
27.08.11,05:22
.......na druhej strane majiteľ psa by si toho svojho mal poznať a vedieť čo sa deje na jeho dvore... napr. ja rozoznam, kedy môj doberman šteka len tak na vtákov ktoré mu oxidujú v jeho miske, a kedy šteká na niekoho pri bráne, poprípade, kedy objavil ježka/mačku...
ten sused hucka toho psa proti nasim a hucka ho aj proti nam....moje deti sa boja ist po chodniku okolo jeho plotu....
a v case incidentu bol sused pri tom a ani svojho psa nezavolal....
Toto vsetko mame z kameroveho zaznamu, preto vieme, ze bol pri tom....
arizona
27.08.11,05:50
Temu uzatvaram