recete
26.08.11,20:10
Ahojte, hladal som, ale nenasiel, preto sa pytam: Zamestnavam 3 "dohodarov" na 2 mesiace. Vyplatim im dohodnutu mzdu. Moja otazka: ak sa nemylim, zaplatim za nich len dan a socialku. Ale kam to mam zaplatit? Ako som sa dopocul, Variabilny symbol je moje DIC, ale ak mam zamestnanca napriklad v Stropkove, dalsi je v Piestanoch? prosim o radu, vopred dakujem! AK mozem poprosit aj o nejaky jednoduchy vypocet, na "dohodu o vykonani prace" som dal 2000€ za 2 mesiace (vyplacam to po ciastkach, kolko odrobi, tolko dostane).
Este raz dakujem!
KEJKA
26.08.11,18:30
pozor, píšeš v minulom čase. To zn. že si už registrovaný ako firma = zamestnávateľ v SP, dostal si IČZ,
prihlásil si dohodárov v SP a na účet príslušnej SP -kde si registrovaný, odvedieš odvody. Rovnako daň na DU.
Ja mám tiež zam-ca z východu, ale firmu mám v BA, platím v BA.
recete
26.08.11,18:41
pozor, píšeš v minulom čase. To zn. že si už registrovaný ako firma = zamestnávateľ v SP, dostal si IČZ,
prihlásil si dohodárov v SP a na účet príslušnej SP -kde si registrovaný, odvedieš odvody. Rovnako daň na DU.
Ja mám tiež zam-ca z východu, ale firmu mám v BA, platím v BA.



ano, asi pred tyzdnom som im poslal prvu mzdu (dohoda je platna od 1.8.2011), teraz by som mal poslat dan zo mzdy a nieco socialke. Firmu mam v PK. Kde prosim viem zistit cislo uctu kam mam poslat € + nejaky konst.symbol? dik moc!
Viem ze uctovnik ma registroval, ze budem mat 3 dohodarov. (teraz ho mam na dovce a nedviha tel :)
KEJKA
26.08.11,18:47
ešte musíš mať prihlásených aj dohodárov.
tak ak ti účtovník nerobí mzdy, tak chod na PK-SP, a tam si zisti to IČZ, zaroven zaregistruj dohodárov.
Ak je to august, tak máš čas odvody odviesť aj v septembri.
daň sa platí do 5 dní.
č.účtov www.drsr.sk /pozor, na DU musíš byť tiež registrovaný na daň zo závislej činnosti/
a SP na www.socpoist.sk
alebo osobne ti to tiež povedia.