Ladislav Sun
27.08.11,06:39
Dobrý deň, chcel by som kúpiť rodinný dom. Pozemok na ktorom stojí je navysporiadaný-nemá list vlastníctva. Môže byť uzatvorená kupná zmluva resp. dá sa tento dom odkúpiť samostatne-dajú mi na katastri po kúpe tohto domu bez pozemku list vlastníctva?
Nandrolon
27.08.11,04:53
ak sa to "nedá" preniesť, ruky preč, bol som v podobnej situácii a zatiaľ nemám nič lebo som do toho nešiel...

PS: "šetko sa dá" - používa to veľa ľudí a je to v konečnom dôsledku pravda, ale ja dodávam vždy ešte k tomu: "ale za akú cenu".
- aby to nebola v konečnom dôsledku drahšia kúpa ako kúpa s už vysporiadaným pozemkom...
Ladislav Sun
27.08.11,05:55
Tak to mate pravdu "všetko sa dá" hlavne na slovensku, ja by som chcel ale vedieť čí sa to da podla zákona a právnych predpisov,ktoré platia na slovensku.
Nandrolon
27.08.11,06:25
dať sa to bude, ale už nikto nezaručí či to nebude trvať x-rokov a stáť "X xxx" alebo "XX xxx" /s prípadným odkupom časti pozemku/ eur. A tie nervy a čas ktoré nikto nezaplatí.
možno ťa ohúrila cena, ale ak nie je pozemok vysporiadaný, cena býva o polovicu menšia ako trhová, takže nech ťa to "nepletie".
buchač
27.08.11,06:28
Rýchlovka ...;)


Dobrý deň, chcel by som kúpiť rodinný dom.
Pozemok na ktorom stojí je navysporiadaný-nemá list vlastníctva. Môže byť uzatvorená kupná zmluva
Môže
resp. dá sa tento dom odkúpiť samostatne

-dajú mi na katastri po kúpe tohto domu bez pozemku list vlastníctva?
Dajú



Tak to mate pravdu "všetko sa dá" hlavne na slovensku
Skús ...uvidíš
, ja by som chcel ale vedieť čí sa to da podla zákona a právnych predpisov
Dá ...ale neopováž sa na ne pýtať.....:---:D:---:D:D:D:D
,ktoré platia na slovensku.
Ktoré ?????...........Slovensko


čiže


Dobrý deň, chcel by som kúpiť rodinný dom.
nekupuj ............respektíve by to musel byť objekt , ktorý by za tú námahu stál ...
Lebo keď už dom , tak komplet aj s pozemkom a nie so starosťami naviac......
arizona
27.08.11,06:43
Kupit dom mozes,ale co dalej? Aby si tu po case nepisal, ze sa k nemu nemas ako dostat...tedy,ak nevlastnis lietadlo .

Radsej dotlac majitelov domu, nech si to daju do poriadku,aby dom predali spolu aj s pozemkom.
Ver, ze im sa to bude jednoduchsie vybavovat,ako neskor tebe. Uz ked budu mat dom predany,uz nebudu taki snazivi.

Kupit dom "v lufte" je hlupost.
Ladislav Sun
27.08.11,08:53
Ďakujem všetkým za odpovede a rady. Samozrejme že by som sa nad takouto kúpom domu bez pozemku vôbec neuvažoval.Jednoducho by som bol buď milionár a blázon,alebo nejaký asociál, ktorý nemá kde bývať a za výhodnú cenu kúpi tento dom aby mal kde bývať.Stále som však nedostal jasnú a výstižnú odpoveď - keď kúpim dom bez pozemku na ktorom stoji povolí mi kataster nehnuteľnosti vklad resp. vydá mi list vlastnictva? Prosím len odpovede v rámci zákona nie odpovede typu, keď zamastíš tak vybavíš všetko. Vopred Vám ešte ráz všetkým ďakujem.
Nandrolon
27.08.11,09:13
odpoveď je ÁNO.
na listne vlastníctva bude zapísaný čisto dom - teda stavba "bez pozemku".
danushka
27.08.11,09:16
Skús ešte odbehnúť na obecný úrad za starostom a opýtaj sa ho, ako by sa dal pozemok vysporiadať.

Ak RD má súpisné číslo a jeho existencia je riadne označená na katasrálnom úrade, predpokladám, že existuje aj spôsob, ako pozemok pod domom a doposiaľ užívaný pozemok pri dome sa dá vyvlastniť legálnou cestou.
Toto by som však pomohla riešiť budúcemu predávajúcemu.
Ladislav Sun
27.08.11,09:18
Ďakujem za odpoveď.
danushka
27.08.11,09:21
A ešte sa opýtaj na OÚ, či majiteľ RD platil dane za pozemok ktorý užíval, keďže vlastníctvo pozemku je nevysporiadané.
Nandrolon
27.08.11,09:30
danushka: "vyvlastnenie" už nie je možné, iba pokiaľ by to bolo vo verejnom záujme, čo nie je...
petermikuláš
27.08.11,09:42
Poznám viaceré takéto prípady "predaj domu bez pozemku" a môžem jednoznačne povedať, že by som do toho nešiel, čaká Vás more starostí a istota pokojného bývania v nedohľadne.
buchač
27.08.11,10:16
Rýchlovka ...;)



Pozemok na ktorom stojí je navysporiadaný-nemá list vlastníctva. Môže byť uzatvorená kupná zmluva
Môže
resp. dá sa tento dom odkúpiť samostatne

-dajú mi na katastri po kúpe tohto domu bez pozemku list vlastníctva?
Dajú


čiže


nekupuj ............respektíve by to musel byť objekt , ktorý by za tú námahu stál ...
Lebo keď už dom , tak komplet aj s pozemkom a nie so starosťami naviac......
Rýchlovka č. 2.

Ďakujem všetkým za odpovede a rady. Samozrejme že by som sa nad takouto kúpom domu bez pozemku vôbec neuvažoval.Jednoducho by som bol buď milionár a blázon
...alebo aj čítať pozabudol ......;):confused::---:D
,alebo nejaký asociál, ktorý nemá kde bývať a za výhodnú cenu kúpi tento dom aby mal kde bývať.Stále som však nedostal jasnú a výstižnú odpoveď - keď kúpim dom bez pozemku na ktorom stoji povolí mi kataster nehnuteľnosti vklad resp. vydá mi list vlastnictva?
DOSTAL !!!
Prosím len odpovede v rámci zákona

https://www.katasterportal.sk/kapor/

nie odpovede typu, keď zamastíš tak vybavíš všetko. Vopred Vám ešte ráz všetkým ďakujem.
danushka
27.08.11,10:18
danushka: "vyvlastnenie" už nie je možné, iba pokiaľ by to bolo vo verejnom záujme, čo nie je...

Ďakujem Nadrolon :), netušila som.

A existuje vôbec spôsob, ako v takom prípade podniknúť kroky k získaniu takéhoto pozemku? Čisto teoreticky ma to zaujíma.

Určite zadávateľ nie je sám na SK, čo má takýto problém. Na nete ľudia žiadajú rady ako aj napr. tu http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBgQFjAA&url=http%3A%2F%2Fmoje.hnonline.sk%2Fnode%2F3631&ei=ltBYTvSWLoOHhQeJlZEi&usg=AFQjCNG2iqth95hD3ucoTWmtqS41oQfVBQ

Mňa by zaujímalo, kto sa s týmto stretol v praxi a dotiahol to do úspešného konca pri momentálnej legislatíve.
Nandrolon
27.08.11,11:05
nemám tušenie, možno obrátiť sa na súd, teda pokiaľ to nie je nikoho napr. že všetci pomreli a prípadne ani neprebehli dedičské konania, ale to sa môže vliecť aj roky.