Timer3
27.08.11,10:19
Zalozil som jednu podobnu temu, ktoru som uz aj uzavrel, avsak zaujimali by ma nazory podnikatelov, manazerov a ludi, ktory chcu zacat podnikat. Aka je Vasa filozofia, ake su Vase vztahy so zamestnancami, co vam vadi na vasich zamestnancoch, akym sposobom sa snazite napredovat a vyvijat svoju firmu ? Ako postupujete pri ohodnoteni svojich zamestnancov ? Ake su vase sny a vizie ?
Dantess
27.08.11,18:46
Ja mám s priateľkou masážny salón a máme 2 zamestnancov. 1 je na trvalý a druhá je na dohodu. Rozdelil som tvoje otázky do bodov.

"Aká je Vasa filozofia" - poskytovať kvalitné služby za normálne ceny. Našťastie toto sa nám darí na 99%. Viem to z ďakovných mailov, ktoré prichádzajú a z toho, že máme dostatok klientov, bez toho, aby sme museli investovať do marketingu.

"ake su Vase vztahy so zamestnancami" - skôr kamarátske a to je dosť veľký problém. ak je človek dobrý tak sa to využíva, ak je zlý, tak je označený za sviňu a karieristu, bezciťáka, atď...

"co vam vadi na vasich zamestnancoch" - normálne majú byť od 12:00 do 18:00. Týždenne minimálne 2x končia o 17:00 a keď ich potrebujeme dlhšie, tak je fňukanie. Teda nevážia si to, že môžu ísť inokedy skôr domov. Potom sú tam choroby, čo treba preplácať a odvody. Celkovo mám pocit, že si nevážia čo majú ikeď pracujú väčšinou len 4 hodiny denne a za plat aký majú je to nič... Celkovo mať zamestnancov je veľmi ťažké.

"akym sposobom sa snazite napredovat a vyvijat svoju firmu ?" učíme sa nové techniky a vzdelávame sa v obore. Snažíme sa komunikáciu s klientmi vylepšiť, aby sme kratšie odpovedali a pod.

"Ako postupujete pri ohodnoteni svojich zamestnancov ?" - fixný plat či je viac, alebo menej práce. to je asi najvúčší problém, lebo si necenia, keď majú menej práce a rovnaký plat, ale keď je veľa práce, tak sa im plat zdá malý...