Zuzana L
27.08.11,18:42
Dobrý deň. Máme takýto problém. Predali sme auto 20.8.2011, spísali sme kúpno-predajnú zmluvu, dali sme mu všetky doklady od auta s tým, že nám ich do týždňa pošle, aby sme ho mohli odhlásiť. Keďže nám nič neprišlo, ani nám nezdvíha telefón a neodpovedá na SMS, začíname mať mierne obavy. Chcem sa opýtať, ako by sme mali postupovať, ak nám to nepošle, ako dlho on môže jazdiť na aute, ktoré nieje prepísané naňho? Do akej doby po predaji musíme auto odhlásiť??? Poraďte, prosím. Ďakujeme.
katkaeli
27.08.11,17:20
Júj a prečo ste to neurobili hneď- odhlásenie....
Máte to aj v kúpno-predajnej zmluve, že originál doklady ste mu dali?
220870
27.08.11,17:28
Chodte na políciu a auto okamžite odhláste z premávky alebo nahláste jeho predaj.
lujza.j
27.08.11,17:49
a prečo ste i dali originál doklady, to bol predaj z okresu do okresu?
Ice dive
27.08.11,17:53
na polícií sa s ním bez dokladov nebudú baviť...

nech ide na políciu, požiada o vydanie duplikátu osvedčenia o evidencií, následne odhlás vozidlo na kupujúceho a techničák prefotiť, kopiu poslať do poisťovne na odhlásenie PZP, a originál poslať kupujúcemu doporučene poštou...
Zuzana L
27.08.11,17:53
áno, bolo to z iného okresu....
Zuzana L
27.08.11,17:57
áno, v zmluve je to zaznačené, že sme mu dali tie doklady...
Ice dive
27.08.11,18:01
áno, bolo to z iného okresu....
aj tak ste mali to auto vo vasom okrese odhlasit... bola to vasa povinnost...
lujza.j
27.08.11,18:04
ale ved o ho bez odhlásenia vo vašom okrese neprihlási
Ice dive
27.08.11,18:27
ale ved o ho bez odhlásenia vo vašom okrese neprihlási
a načo by ho odhlasoval... však nech PZP platí pôvodný majiteľ, nech pokuty chodia pôvodnému majiteľovi... po natankovaní sa tiež nemusí zaplatiť, ak začnú obháňať pôvodného majiteľa a kopec iných vecí..
lujza.j
27.08.11,18:31
a načo by ho odhlasoval... však nech PZP platí pôvodný majiteľ, nech pokuty chodia pôvodnému majiteľovi... po natankovaní sa tiež nemusí zaplatiť, ak začnú obháňať pôvodného majiteľa a kopec iných vecí..

to áno, má to pre neho tieto výhody......
ale ja som to inak myslela, seriózne;)
Ice dive
28.08.11,04:47
to áno, má to pre neho tieto výhody......
ale ja som to inak myslela, seriózne;)
to ja viem, že si to myslela seriózne... mňa len zaráža ako sa ľudia vedia pri vidine peňazí ľahko dostať do problémov...:(
Zuzana L
28.08.11,05:40
to ja viem, že si to myslela seriózne... mňa len zaráža ako sa ľudia vedia pri vidine peňazí ľahko dostať do problémov...:(
tu vôbec nešlo o vidinu peňazí...bola to stará favoritka, ktorej sme sa chceli zbaviť!