kovacova044
28.08.11,10:36
Je možné rozdeliť zakúpenú parcelu povedzme na 2 alebo 3 menšie parcely, na jednej postaviť rodinný dom, potom ho predať a postaviť dom na druhej parcele a znova predať bez toho aby som mala založenú živnosť alebo firmu?
Ako je to s platením dane v takomto prípade? Vopred ďakujem za odpovede.
Ice dive
28.08.11,08:42
živnosť na toto nepotrebuješ, keďže tie domy asi nebudeš predávať ako na bežiacom páse...

keďže dané domy nebudeš vlastniť 5 rokov od kolaudácie budeš musieť platiť daň zo zisku, t.j. z predajnej ceny odrátaš náklady, čo ťa stálo daný dom postaviť a rozdiel zdaníš 19 % daňou z príjmu...
pri pozemku je tiež otázne to vlastníctvo 5 rokov... t.j. ak pozemok budeš vlastniť 5 rokov ale dom nie tak daň budeš platiť len zo zisku za predaj domu nie pozemku...
jar88
28.08.11,08:50
živnosť na toto nepotrebuješ, keďže tie domy asi nebudeš predávať ako na bežiacom páse...

keďže dané domy nebudeš vlastniť 5 rokov od kolaudácie budeš musieť platiť daň zo zisku, t.j. z predajnej ceny odrátaš náklady, čo ťa stálo daný dom postaviť a rozdiel zdaníš 19 % daňou z príjmu...
pri pozemku je tiež otázne to vlastníctvo 5 rokov... t.j. ak pozemok budeš vlastniť 5 rokov ale dom nie tak daň budeš platiť len zo zisku za predaj domu nie pozemku...
Pekne si to popísal.
Je to vlastne na Slovensku najmenej zdaňovaný zisk, lebo daň zo zisku je rovnaká, ako daň z pridanej hodnoty. Naviac neplatíš žiadne odvody.:D
-----------------------------------------------------------------------
No a ak to kovacova44 otočí 3 krát, poraďáci puknú závisťou.:---
Ice dive
28.08.11,09:00
Pekne si to popísal.
Je to vlastne na Slovensku najmenej zdaňovaný zisk, lebo daň zo zisku je rovnaká, ako daň z pridanej hodnoty. Naviac neplatíš žiadne odvody.:D
-----------------------------------------------------------------------
No a ak to kovacova44 otočí 3 krát, poraďáci puknú závisťou.:---
no daň zo zisku/príjmu je 19 % a DPH je 20 %....

osobne si však myslím, že kým to otočí raz 2x ju porazí a ostarne o 10 rokov... zohnať kupcu na dom majú teraz problém väčší developery...a to nehovorím o starostiach pri stavaní.... ak by to bolo také easy robil by to každý a nikde by sa nesiala pšenica lebo všetci by stavali....
jar88
28.08.11,09:09
no daň zo zisku/príjmu je 19 % a DPH je 20 %....

osobne si však myslím, že kým to otočí raz 2x ju porazí a ostarne o 10 rokov... zohnať kupcu na dom majú teraz problém väčší developery...a to nehovorím o starostiach pri stavaní.... ak by to bolo také easy robil by to každý a nikde by sa nesiala pšenica lebo všetci by stavali....
No neviem,
ja to robím a nesťažujem sa,
stačí byť tvrdý k remeselníkom a tlačiť všetko cez papier.:D
35.000 € za 8 mesiacov (nie za 10 rokov) za to stojí. Či nie? (lepšie je makať na odvody a nadávať na systém a superhrubú mzdu?)
Indeed
28.08.11,09:14
No neviem,
ja to robím a nesťažujem sa,
stačí byť tvrdý k remeselníkom a tlačiť všetko cez papier.:D
35.000 € za 8 mesiacov (nie za 10 rokov) za to stojí. Či nie? (lepšie je makať na odvody a nadávať na systém a superhrubú mzdu?)

Keby každý druhý mal potrebný kapitál, tak to tiež tak robí.

Ľudia nie su blbí, ako si to Ty myslíš, :(

skutočne blbých ľudí je len okolo 30 %

ľuďom chýbajú finančné prostriedky. :mee:
jar88
28.08.11,09:19
Keby každý druhý mal potrebný kapitál, tak to tiež tak robí.

Ľudia nie su blbí, ako si to Ty myslíš, :(

skutočne blbých ľudí je len okolo 30 %

ľuďom chýbajú finančné prostriedky. :mee:
Tak v tom ti tiež dám za pravdu.
Ľudia nie sú blbí, ale im chýbajú finančné prostriedky, ktoré hlúpo pustili hore komínom.
Ak by to tak nebolo, bolo by mi trochu ťažšie :D
Indeed
28.08.11,09:23
ľuďom chýbajú finančné prostriedky hlavne preto, že odmena za ich prácu, je PODHODNOTENÁ

Ked človek dostane výplatu 500 eur a 450 preje tak mu na investovanie veľa asi neostane

no ten čo zarobí 2500 eur , ked preje 450 eur tak mu ešte 2000 ostane.
Ice dive
28.08.11,09:24
No neviem,
ja to robím a nesťažujem sa,
stačí byť tvrdý k remeselníkom a tlačiť všetko cez papier.:D
35.000 € za 8 mesiacov (nie za 10 rokov) za to stojí. Či nie? (lepšie je makať na odvody a nadávať na systém a superhrubú mzdu?)
no Jar88 já ti nevím Karle, ale ak by si to robil ako hovoríš, asi by si vedel že medzi daňou z príjmu a DPH je rozdiel / že nie je totožná...
a ako som povedal, jedna vec je postaviť, keď je za čo, a druhá vec je zohnať kupcu a predať.... čo
pochybujem, že za 8 mesiacov stihneš postaviť a hneď predať...