schreiterka
18.01.06,12:03
Ahojte,
chcela by som sa spytat na zahr.konatela. Dala som si vyhladat tento pojem,ale vsetky diskusie boli skor o pocasi ako o zahr.konatelovi.
Mame s.r.o., kde je jeden slov.konatel a spolocnik a ma spolocnika v zahranici, ktoreho by chcel urobit tiez konatelom. Tento zahr.konatel by do SR chodil iba z prac.dovodov. Viete mi niekto poradit, ake su podmienky na to, aby sa zahr.obcan stal v SR konatelom firmy, je potrebne vybavovat na nejakych uradoch nejake zalezitosti, alebo sa jednoducho len zapise ako konatel.
Este by som potrebovala zistit, ci tento zahr.konatel, ked pride na SR, ci je mu mozne vystavovat cestaky na pobyt v SR a ci by bolo danovym vydavkom, keby si platil v SR byt, ktory by obyval pocas navstev v SR (prip.iny typ ubyt.)
Za rychlu pomoc dakujeeem.
Zabudla som uviest, ze by tento zahr.konatel nepoberal ziadnu mzdu - nebol by zam-ec.
schreiterka
18.01.06,11:20
Ahojte,
chcela by som sa spytat na zahr.konatela. Dala som si vyhladat tento pojem,ale vsetky diskusie boli skor o pocasi ako o zahr.konatelovi.
Mame s.r.o., kde je jeden slov.konatel a spolocnik a ma spolocnika v zahranici, ktoreho by chcel urobit tiez konatelom. Tento zahr.konatel by do SR chodil iba z prac.dovodov. Viete mi niekto poradit, ake su podmienky na to, aby sa zahr.obcan stal v SR konatelom firmy, je potrebne vybavovat na nejakych uradoch nejake zalezitosti, alebo sa jednoducho len zapise ako konatel.
Este by som potrebovala zistit, ci tento zahr.konatel, ked pride na SR, ci je mu mozne vystavovat cestaky na pobyt v SR a ci by bolo danovym vydavkom, keby si platil v SR byt, ktory by obyval pocas navstev v SR (prip.iny typ ubyt.)
Za rychlu pomoc dakujeeem.
Zabudla som uviest, ze by tento zahr.konatel nepoberal ziadnu mzdu - nebol by zam-ec.


prosim o pomoc!!!
luebchenko
18.01.06,11:57
Konateľom môže byť aj cudzinec - citujem obch.zákonník:

(1) Spoločenská zmluva musí obsahovať:

a) obchodné meno a sídlo spoločnosti,
b) určenie spoločníkov uvedením názvu a sídla právnickej osoby alebo mena a bydliska fyzickej osoby,
c) predmet podnikania (činnosti),
d) výšku základného imania a výšku vkladu každého a výšku splatených vkladov pri založení spoločnosti včítane spôsobu a lehoty splácania vkladu, a pokiaľ ide o nepeňažné vklady, aj ich predmet a určenie peňažnej sumy, v akej sa nepeňažný vklad započítava na vklad spoločníka, ku ktorému sa zaviazal,
e) mená a bydliská a rodné čísla prvých konateľov spoločnosti a spôsob, akým konajú v mene spoločnosti; pri zahraničnej fyzickej osobe sa uvádza dátum narodenia, ak rodné číslo nebolo pridelené,
f) mená a bydliská a rodné čísla členov prvej dozornej rady, pokiaľ sa zriaďuje; pri zahraničnej fyzickej osobe sa uvádza dátum narodenia, ak rodné číslo nebolo pridelené,

Jednoducho sa zahlási zmena do OR - 2000,- Sk poplatok po novom :D Pri cestovných náhradách pre zahr.konateľa platí to isté ako pre slovenského konateľa pokiaľ viem.
schreiterka
18.01.06,15:11
co sa tyka tych cest.nahrad, to teda znamena, ze cesta z belgicka na slovensko sa mu asi nepreplati, iba cestovne vramci SR, alebo CR, alebo ?
A s tym ubytovanim mi neviete poradit...asi ked tento zahr.konatel si prenajme byt v meste, kde ma firma sidlo, tak asi to nebude dan.vydavok, vsak? Ale keby bol v hoteli v inom meste SR, kde by mal sluzobku, tak to potom asi ano.
schreiterka
20.01.06,15:56
prosim ozvite sa mi, kto ma vo firme zahranicneho konatela!!! pleaaaase

pozrela som aj knizky od Poradcu za posl.2 roky a nic som tam k zahr.konatelovi nenasla

budem vdacna za kazdu pomoc
Jozef Mihál
20.01.06,16:03
Dala som si vyhladat tento pojem,ale vsetky diskusie boli skor o pocasi ako o zahr.konatelovi.


mimotemy :D .

Mimochodom na zajtra hlásia chladno a veterno.
schreiterka
20.01.06,16:21
mimotemy :D .

Mimochodom na zajtra hlásia chladno a veterno.
dakujem za pomoc