milos 1044
28.08.11,13:28
Mám na účte viac exekúcii. Chcel by som ale z toho účtu aj splácať exekúcie, aj posielať výživné stanovené súdom, platiť odvody-som živnostník, a nechať si mesačne nejaké minimum na živobytie. Je možné, aby exekútor nechal na účte tieto mesačné výdavky k dispozícii a ostatné si sťahoval?
pepsikova
28.08.11,12:25
...exekútor oznámi banke výšku exekučného titulu, teda dlžnú čiastku a banka zastaví vyplácanie všetkého ostatného,pôjdu len peniaze exekútorovi...zostane tam nejakých cca90€ na žitie,lebo banka v prvom rade musí stiahnuť exekučnú pohľadávku...doporučujem ostatné platby riešiť priamo, nie cez banku,lebo banka obstaví akýkolvek účet na tvoje meno a aj prísun peňazí na účty tak, aby sa najskôr splatila exekúcia...

...exekútor nedisponuje tvojím účtom, on len zadá požiadavku na splatenie dlhu banke...
milos 1044
28.08.11,15:34
ale nie je vyzivne pred exekutorom.čo ak sa mi to neda riesit mimo banku
milos 1044
28.08.11,15:49
ako sa to riesi potom s tym vyzivnym ked by exekucia trvala niekolko rokov.myslim si ze exekutor nemoze brat vsetky financie a nenechat na vyzivne a odvody.vyzivne je potvrdene od sudu.čo potom keby sa to neplatilo.
anka_p
28.08.11,16:10
ja si myslím, že banka len zadrží čiastku na účte a vždy je potrebné to riešiť cez exekútora!
Najlepšie je zavolať exekútorovi a dohodnúť sa na splátkach, potom banka uvoľní zadržané peniaze na účte a možeš fungovať ďalej.
pepsikova
28.08.11,16:36
ako sa to riesi potom s tym vyzivnym ked by exekucia trvala niekolko rokov.myslim si ze exekutor nemoze brat vsetky ( môže,nezaujíma ho, čo ty platíš, máš dlh a o ten ide)financie a nenechat na vyzivne a odvody.vyzivne je potvrdene od sudu.čo potom keby sa to neplatilo-narastie ďalší dlh...

...exekútor vždy žiada čo najskôr vyplatiť dlžoby..môžeš si dohodnúť splátkový kalendár, ale pokiaľ máš tých dlžôb veľa a viac exekúcií u viacerých exekútorov, pochybujem, že ti uvolnia účet...ak zarábaš, daj si peniaze posielať na iný účet (manželkin, rodičov).a splácaj sumy tak, že na ten zablokovaný účet dáš len sumu, ktorá sa vzťahuje na dlžobu a aby si mohol platiť aj výživné aj iné platby, peniaze ti zostanú v ruke...lebo pri viacero exekúciách dohoda zväčša -no, nie je možná, z dôvodu nespoľahlivosti..

http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/vsetko-je-v-rukach-exekutora/
(niektoré detaily sú už neplatné, ale v zásade platí postup exekútora
milos 1044
28.08.11,16:48
ale ja som zivnostnik a nemozu mi posielat peniaze na iny ucet kvoli dani.ja chcem platit len potrebujem aby islo z uctu vyzivne a odvody.ved ked neplatis vyzivne prides o vodicky a potom ako do prace.je to neuveritelne ze je to tak riesene ze nakoniec nemozes ist do prace a dlh len rastie
pepsikova
28.08.11,17:06
ale ja som zivnostnik a nemozu mi posielat peniaze na iny ucet kvoli dani.ja chcem platit len potrebujem aby islo z uctu vyzivne a odvody.ved ked neplatis vyzivne prides o vodicky a potom ako do prace.je to neuveritelne ze je to tak riesene ze nakoniec nemozes ist do prace a dlh len rastie..

..skús sa dohodnúť s platcom, aby ti výživné strhával a posielal on,alebo aspoň časť peňazí na iný účet...alebo dohoda s exekútorom,i keď som skeptik v tomto smere...lebo nikto nepozerá, ako to ty budeš riešiť s platbami, pre exekútorov je vymoženie dlhu prvoradé...ak by si bol zamestnaný a uviedol zamestnávateľa, tak ten by to riešil iným spôsobom,ale pokiaľ ti už šiel exekútor po účte, nič nenarobíš...možno pôžička od rodiny na splatenie dlhu,alebo aspoň jeho väčšej časti by bol spôsob...a uviedol si exekútorovi, že máš dieťa a si zaviazaný súdne platiť výživné?..
iriska
28.08.11,19:31
úhrady faktúr môžeš brať aj v hotovosti... ak si vytvoríš nový účet, exekútor ho skôr, či neskôr nájde
áno, výživné má prednosť, ale len v prípade, ak by bola exekúcia na výživné a na iné, tak výživné sa uhrádza prvé a čo zvýši, sa rozdelí na iné
ak je pohľadávka vymáhaná exekútorom vysoká, nebude mať ochotu sa dohodnúť a prísť tak aj o to málo, čo z účtu vytlčie, ale tiež odporúčam skúsiť sa predsa dohodnúť
anka_p
29.08.11,09:56
ale ja som zivnostnik a nemozu mi posielat peniaze na iny ucet kvoli dani.ja chcem platit len potrebujem aby islo z uctu vyzivne a odvody.ved ked neplatis vyzivne prides o vodicky a potom ako do prace.je to neuveritelne ze je to tak riesene ze nakoniec nemozes ist do prace a dlh len rastie

dohodni sa s exekútorom na splátkach! Po dohode ti banka zruší exekúciu na účte - na základe príkazu exekútora.