kamoska1
28.08.11,16:40
Prenajímam byt,kde mi nájomníci nezaplatili nájomné za dva a pol mesiaca,hoci v zmluve sme mali nezaplatenie za mesiac,výpoveď.Tolerovala som im to,lebo mi slubovali že peniaze už dostanú a všetko zaplatia.Stale len rozpravali hluposti a lži,tak som im dala posledny termín,až som vymenila zámok na dverach.Zostalo im všetko v byte.Osobné veci,nabytok taký,že kto im čo dal a asi aj niečo zo smetiska.Prosím o radu,kolko mam ich veci držat,lebo určite mi nezaplatia a už sú aj s mesta odídení,trvalý pobyt nemali,na občianskom už neplatný.Odišli bohvie kam,kde ich asi niekto uchýli,za vecami čo zostali na byte,im asi nebude luto,aj veci na nosenie mali podostávané,čo im kto dal.Veci by som potrebovala čo najskôr vyhodiť,lebo zavadzajú.
buchač
28.08.11,18:02
Prenajímam byt,kde mi nájomníci nezaplatili nájomné za dva a pol mesiaca,hoci v zmluve sme mali nezaplatenie za mesiac,výpoveď.Tolerovala som im to,lebo mi slubovali že peniaze už dostanú a všetko zaplatia.Stale len rozpravali hluposti a lži,tak som im dala posledny termín,až som vymenila zámok na dverach.Zostalo im všetko v byte.Osobné veci,nabytok taký,že kto im čo dal a asi aj niečo zo smetiska.Prosím o radu,kolko mam ich veci držat,lebo určite mi nezaplatia a už sú aj s mesta odídení,trvalý pobyt nemali,na občianskom už neplatný.Odišli bohvie kam,kde ich asi niekto uchýli,za vecami čo zostali na byte,im asi nebude luto,aj veci na nosenie mali podostávané,čo im kto dal.Veci by som potrebovala čo najskôr vyhodiť,lebo zavadzajú.

...a Ty ich ešte stále v byte držíš ???? :confused:

....nepochopiteľné ...;):rolleyes::cool:
danushka
28.08.11,18:21
Nájomnú zmluvu keď si s nimi uzatvárala, predpokldám že sa preukázali OP, kde bol ich trvalý pobyt.
Písomne by som ich vyzvala k vyprataniu osobných vecí, zaslala to doporučene, hoci už teraz asi vieš, že sa pošta vráti.
Ak by si ju prevzali a nevypratali veci v termíne aký navrhujem, zlikvidovala by som to sama.
Ak sa Ti pošta vráti, máš doklad o tom, že si sa pokúšala upozorniť ich.

Navyše súdnou cestou môžeš vymáhať dlžné nájomné. Zváž, či výška dlhu stojí za to, aby si si robila ďalšie náklady a či vôbec dlh ešte niekedy uvidíš, ak by ho aj exekútor v budúcnosti vymáhal.

Inak, buď rada, že sa Ti podarilo vypratať byt výmenou zámku. Mohli tam sedieť dlhšie, až do vypratania súdom ;).
kamoska1
28.08.11,18:54
...a Ty ich ešte stále v byte držíš ???? :confused:

....nepochopiteľné ...;):rolleyes::cool:
Čítaj pozornejšie,že už sú z mesta odídení,bohvie kam....
kamoska1
28.08.11,19:00
Nájomnú zmluvu keď si s nimi uzatvárala, predpokldám že sa preukázali OP, kde bol ich trvalý pobyt.
Písomne by som ich vyzvala k vyprataniu osobných vecí, zaslala to doporučene, hoci už teraz asi vieš, že sa pošta vráti.
Ak by si ju prevzali a nevypratali veci v termíne aký navrhujem, zlikvidovala by som to sama.
Ak sa Ti pošta vráti, máš doklad o tom, že si sa pokúšala upozorniť ich.

Navyše súdnou cestou môžeš vymáhať dlžné nájomné. Zváž, či výška dlhu stojí za to, aby si si robila ďalšie náklady a či vôbec dlh ešte niekedy uvidíš, ak by ho aj exekútor v budúcnosti vymáhal.

Inak, buď rada, že sa Ti podarilo vypratať byt výmenou zámku. Mohli tam sedieť dlhšie, až do vypratania súdom ;).
Preukázali sa OP kde bol ich trvaly pobyt,ale na úrade zistili že je neplatný,tak patria automaticky pod obec,v ktorej im bol zrušený trvaly pobyt.Tam sa určite nevratili.Ked som s nimi telefonovala o vymenenej zámke,tak som im povedala,že otvorím byt až uhradia dlh.Ale nič sa nedeje,tie veci im nestoja za to čo tam maju,na oblečenie znova im niekto niečo dá.Tak asi chvilu počkam a vypraceme to do kontajnera.Horšie to bude s tym otrasným nábytkom.
buchač
28.08.11,19:18
Čítaj pozornejšie,že už sú z mesta odídení,bohvie kam....

DETTO .....príspevok numero 2.....


Prosím o radu,kolko mam ich veci držat,lebo určite mi nezaplatia

...ešte ich stále máš doma ????? ...:---:---:---:---:D:D:D:D:D:D:D:D:D
kamoska1
29.08.11,16:33
DETTO .....príspevok numero 2.....



...ešte ich stále máš doma ????? ...:---:---:---:---:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Tie veci ešte mam,musím ich vyzvat,hoci viem že zbytočne,ale musím to urobiť,aby som bola krytá.
Ja viem Buchač,Ty by si s nimi zatočil.....Z uší by im lietali papieroví čerti:)