whiscool
29.08.11,11:02
Chcem sa spytat , kupil som pracku chcem ju dat do pivnice privod vody tam je ale vypustenie pracky chcem riesit priamo do odpadu 110 PVC rura , existuje nejaka redukcia ktoru by som ju napojil do odpadu priamo do kanalizacie ?

A druha vec ak to teda pojde nejakou redukciou ci nevadi ze odpadovarura je vo vyske 150 cm od zeme , ale myslim si ze pracka by to eventualne mala vytlacit ci ?
Whirlpool AWE 7519
220870
29.08.11,10:07
Práčka to pretlačí ,ale potrebujete mať aj pračkový sifón.Inak vám bude od kanalizácie páchnuť celá práčka aj s pivnicou.
whiscool
29.08.11,10:21
A ako ten sifon napojim priamo do PVC rury 110 cm ? to budem potrebovat nejaku redukciu alebo nieco take ? ak by dakto vedel co konkretne budem potrebovat , aky sifon a redukcie
220870
29.08.11,10:43
svacko85
21.04.12,13:08
zdravicko,
v kuchyni pod drezom mam takyto sifon (http://www.koupelny-sen.cz/drezovy-sifon-t-707-s-nerezovou-mrizkou-a-odbockou), ktory ma odbocku na vyvod z pracky. problem je, ze moja pracka whirlpool ma odpadovu hadicu s omnoho vacsim priemerom (~2,5-3mm), ktory je podstatne vacsi ako tato odbocka. bol som uz v troch zeleziarstvach, googlil som, ale vsade sa tvrdi, ze tieto odbocky su proste typizovane na tych 2,1mm a ziadne vacsie sa nevyrabaju. viete mi niekto povedat, ci teda mam zlu odpadovu hadicu a musim ju vymenit za hadicu s mensim priemerom alebo existuje nejaka redukcia alebo nieco, cim by som to mohol prepojit?

dakujem za akukolvek radu, po dvoch tyzdnoch sa nam uz celkom minaju ciste veci ;)
jahoszmsk
22.04.12,13:04
možno by stačilo na odbočku sifónu namotať pár závitov izolačnej pásky PVC (podľa potreby), zasunúť hadicu, a sťahovacou sponou na hadicu to utiahnuť.
lapejko
22.04.12,13:10
niektoré práčky nie sú ochotné vytlačiť odpad nad 90 cm...
svacko85
23.04.12,07:23
možno by stačilo na odbočku sifónu namotať pár závitov izolačnej pásky PVC (podľa potreby), zasunúť hadicu, a sťahovacou sponou na hadicu to utiahnuť.

diky za tip - to iste mi poradili aj v servise whirlpool. konieckoncov nic ine mi ani neostava - kedze odtokove hadice aj sifony su typizovane a ziadne redukcie vraj ani neexistuju :)