bikam
29.08.11,13:50
Zdravím, dobrý deň!
Dostala som ponuku od jednej poisťovne spolupracovať ako sprostredkovateľ poistenia. Som zamestnaná, čiže robila by som to popri zamestnaní. Bola som na pohovor, a teraz sa mám rozhodnúť, či budem spolupracovať, alebo nie. Veľa krát mi tam bolo zopakované, že všetko závisí hlavne odo mňa a mojich komunikačných schopností. Chcela by som však tu na Porade zistiť, aké sú klady a zápory takéhoto "privyrobenia si", resp. ak by mal niekto osobnú skúsenosť, aby sa s ňou podelil. Vďaka.
mzdarka renca
29.08.11,12:19
Zdravím, dobrý deň!
Dostala som ponuku od jednej poisťovne spolupracovať ako sprostredkovateľ poistenia. Som zamestnaná, čiže robila by som to popri zamestnaní. Bola som na pohovor, a teraz sa mám rozhodnúť, či budem spolupracovať, alebo nie. Veľa krát mi tam bolo zopakované, že všetko závisí hlavne odo mňa a mojich komunikačných schopností. Chcela by som však tu na Porade zistiť, aké sú klady a zápory takéhoto "privyrobenia si", resp. ak by mal niekto osobnú skúsenosť, aby sa s ňou podelil. Vďaka.

mám s týmto skúsenosti, poistila som svoju rodinu, známych a kolegov a tým to pre mňa zhaslo. nie som ten typ, ktorý by bol vlezlý a oslovoval neznámych ľudí. som dosť komunikatívna a ľudia, ktorí ma poznajú mi dôverujú a preto sa dali poistiť bez problémov.

ak si komunikatívna a máš všeobecnú dôveru ľudí naokolo, prečo do toho neísť? ľuďom pomôžeš a sebe tiež (finančne).

rozhodnutie je aj tak len na tebe, tu ti nikto nepovie, ani áno, ani nie.

jáj a chcela si aj klady a zápory:

klady - zarobíš si, spoznáš nových ľudí, ....
zápory - pre mňa to bolo to, že keď som uzatvorila cca 250 zmlúv, tak už nebolo koho poistiť z môjho okolia;)
Ice dive
29.08.11,12:31
ako bolo povedané... klady sú dá sa slušne zarobiť, spoznať ľudí, a rozhadzovať siete stále ďalej a ďalej....

podľa mňa je to jediná práca za ktorú dostaneš zaplatené viac ako raz... uzatváracie + následné provízie...
nevýhodou je, že ak sa zmluvy časom stornujú budeš musieť vrátiť už zinkasovanú províziu...
ideálne je keď sa to robí popri zamestnaní, nakoľko nie si odkázaná na tento príjem... lebo raz si hore, inokedy dole, záleží koľko zmlúv sa podarí uzavrieť...

no a nevýhodou je, že sa jedná o podnikanie podľa osobitných predpisov t.j. platia pre teba podmienky ako pre SZČO, t.j. ak zarobíš do 3948 € tak sa budeš musieť registrovať v sociálnej poisťovni a platiť odvody... tak zo zamestnania ako zo živnosti... ale neboj v prvom roku ti to nehrozí...
bikam
29.08.11,13:01
Ďakujem za reakcie. Budem rada, ak sa niekto ešte k téme vyjadrí.