marty37
29.08.11,16:07
dobry den prajem

Robim si podnikatelsky plan na upsvar na pomocneho murara..a neviem si rady..mam si tam cisla len tak vymysliet? viem si predpokladat trzby a vydaje ale nie je tu niekto kto by mi to vyplnil? mam to v exceli urobene, chybaju mi len niektore polozky..

prosim :confused:

dakujeeeeeeeeem
veronikasad
29.08.11,14:48
Prečo si chceš niečo vymýšľať. Ak neide o "vytiahnutie" peňazí z Úradu práce, aj pomocný murár musí mať predstavu, čo z toho príspevku chce kúpiť, resp. na čo ho chce použiť. Ak absolvoval školenie, návod určite dostal. Neviem, či UP už v čerpaní uvažuje s pripravovanými zmenami v zdr. a sociálnych zákonoch a dani z príjmov, keď napr. odvody by nemali byť daňovým výdavkom.

Čo sa týka príjmov, tak tiež musí mať predstavu kolko asi mesačne na živnosť zarobí a podla počtu mesiacov podnikania - ľahko zistíš ročný zdanitelný príjem.

Ktoré položky ti chýbajú ?
marty37
29.08.11,15:09
uz mi nechybaju ziadne..a mrzi ma ze to vyznelo ze chcem vytiahnut peniaze ale nie je to tak :-D

ja tu zivnost robim uz roky, dokonca nie pomocneho ale majstra...mam 20rocnu prax, avsak kvoli tomu ze nemam vyucny mi nedaju inu zivnost ako pomocneho murara..
a podnikam uz 6 rokov, ale potrebujem nove stroje a naradie a kvoli zlej situacii v stavebnictve som nemal dostatocne financie na obnovenie opotrebenych strojov a preto som si musel zivnost pozastavit..

ja si viem vsetko vypocitat, ale skolenie nebolo este ziadne..len ma prist na zaciatku septembra uz s planom..mal som len kratke asi dvojhodinove skolenie..to je vsetko??

no proste mam to vypocitane, len neviem ci dobre..jedine co by som potreboval je skontrolovat to :-D
veronikasad
29.08.11,15:19
Tak to prilož na Poradu - skontrolujeme ...
marty37
29.08.11,15:26
dakujeeeeeeeeeeem :-D

tie trzby pravdepodobne budu o dost vyssie..ale myslite ze je vyssie uviest nizsie alebo vyssie? ono musite pochopit ze u murara to zavisi od poctu zakaziek a ten sa nikdy neda predvidat..da zhruba..

no ale tak ci tak dakujem velmi :-D

a naklady na reklamu myslite ze su dobre odhadnute?? mojim nakladom budu len letaky co si zaplatim na inzertnych stlpoch a zvyraznovanie inzeratov na internete..mozem si to tam zahrnut??
veronikasad
29.08.11,15:34
Ak si chceš pozrieť, či počas prihlásenia nie je v téme nový príspevok, stlač na lište obsluha - dnešné príspevky
marty37
29.08.11,15:59
bohuzial sa mi neda..neviem preco :-D ale mozme cez email ak by vam to nevadilo..
marty37@azet.sk

ta dan, to som nevedel ani ja, ale potom som nasiel na nete podobny vykaz a tam to bolo vypocitane ako z prijmu...a ako to mam teda upravit?,
marty37
29.08.11,16:00
A ESTE RAZ DAKUJEM
veronikasad
29.08.11,21:09
Skôr než podpíšeš zmluvu s UP pozri tu

http://www.porada.sk/1837003-post75.html