beatatk
29.08.11,18:46
Dobrý večer,
chcem touto cestou poprosiť o radu.Najala som si murára,aby by mi v chodbe položil dlažbu,ale nespísala som s ním Zmluvu o dielo.Za robotu som mu zaplatila,ale nemám žiaden doklad o zaplatení.Asi po 2 dňoch som zistila,že je dlažba položená zle,tzn.treba vymeniť niekoľko dlaždíc.Kontaktovala som telefonicky murára.Dva týždne ma vodil za nos,že príde,ale neprišiel.Dnes mi napísal SMS-ku,že ho nemám viac otravovať,lebo už toho má dosť.Ako mám voči nemu postupovať?Ďakujem.
marjankaj
29.08.11,16:50
Asi by si ho naozaj nemala otravovať. Iba že by si mu dokázala vylepšiť "ciferník".
pepsikova
29.08.11,16:55
...a ak je to niekto, koho ti odporučili známi,tak by som mu "urobila renomé"..teda pekne porozprávala, akú prácu u mňa odviedol...ale ja by som mu to najprv napísala do esemesky,že som papuľnatá a každému na okolí poviem, akú má prácu...ťažko potom nájde fušku s peniažkami do vačku...a už by som nechcela, aby mi to pokazené prišiel opraviť...
..pokiaľ nemáš s ním zmluvu, nič neporiešiš,akurát môžeš poškodiť seba, že si ho "zamestnala"" na čierno..i keď len na dlažbu...
JankaO
29.08.11,16:58
Neviem, či zrovna murár je odborník na kladenie dlažby...
lujza.j
29.08.11,17:00
...a ak je to niekto, koho ti odporučili známi,tak by som mu "urobila renomé"..teda pekne porozprávala, akú prácu u mňa odviedol...ale ja by som mu to najprv napísala do esemesky,že som papuľnatá a každému na okolí poviem, akú má prácu...ťažko potom nájde fušku s peniažkami do vačku...a už by som nechcela, aby mi to pokazené prišiel opraviť...
..pokiaľ nemáš s ním zmluvu, nič neporiešiš,akurát môžeš poškodiť seba, že si ho "zamestnala"" na čierno..i keď len na dlažbu...

mimotemy moja svokra raz potrebovala doma zamurovať dvere a vymaľovať, na ulici videla chlapov zaprskaných od farby tak usúdila, že to budú majstri:eek::eek::eek: čo k tomu dodať......:D:D
beatatk
29.08.11,17:01
Ďakujem za radu.Ešte mal u mňa opraviť špaletu v kúpelni.Aj to začal opravovať,ale dokončiť neprišiel.Ja som si chcela vypýtať potvrdenie,ale už sa viac neukázal.
pepsikova
29.08.11,17:03
...mimotémy..
..no šikovný murár dokáže všetko...a ako sa povie chlapovi, čo kladie dlažbu v byte?..ja teda len murár...ale zas nie každý murár to musí vedieť...tiež som si myslela, že dlažbu si dokážem položiť aj sama, však to sa len spodok vyčistí, capne trochu cimentu,kocka, poklepe sa takým smiešnym gumovým kladivkom -ale synko ma hneď vyriešil!...on to vie!...
beatatk
29.08.11,17:04
Povedal,že je vyučený murár-obkladač.Neostáva mi nič iné,len si na opravu nájsť niekoho iného.
pepsikova
29.08.11,17:04
Ďakujem za radu.Ešte mal u mňa opraviť špaletu v kúpelni.Aj to začal opravovať,ale dokončiť neprišiel.Ja som si chcela vypýtať potvrdenie,ale už sa viac neukázal...

..a už ho ani nevolaj, pokazil by aj to, čo je dobré...lajdák..

cit:Povedal,že je vyučený murár-obkladač

..no,asi si si nepýtala adresu niekoho, kde už robil, aby si videla jeho prácu...
beatatk
29.08.11,17:08
Nikdy som jeho prácu nevidela.Našla som ho cez inzerát a dosť mi to súrilo.Už ho ani viac volať nebudem.Mám ponaučenie do budúcnosti.Ďakujem všetkým za rady.
ciners
29.08.11,17:16
Aj ustna dohoda je dohoda, navyse vykonal pracu, vzal peniaze a nedal danovy doklad. Lenze to by ste uz museli do hry zatiahnut pravnika a to za vymenu styroch dlazdiciek nestoji.
220870
29.08.11,17:23
zlezaradilTo že ste si prácu neprevzali a chyby nereklamovali pri preberaní je čiste len vaša chyba.Je to to isté ,ako keby ste šli po dvoch dňoch reklamovať poškriabaný lak na aute.To že chcete od neho faktúru ste si zrejme tiež spomenuly po funuse.Nie každý musí byť živnostník prácu môže vykonať aj po zamestnaní.To čo je podľa vás krivé ,ešte neznamená ,že je zlé a nevyhovuje norme.zlezaradil