amigo55
29.08.11,20:19
Zdravím Vás,
prosím vie niekto poradiť? Dali sme svojho psíka do psieho hotela Dareos v Trenčíne, ked sme išli na dovolenku. Počas pobytu im náš pes utiekol z koterca i z holeta, na druhý deň vošiel na dialnicu, kde spôsobil dopravnú nehodu a pritom zomrel:mee:. Viem že nám psíka už nič nevráti, no vie mi niekto poradiť ako postupovať pri náhrade škody? Pani Zuzana Pristachova - majiteľka je totiž dosť nepríjemná, hovorý že všetko mala dobre zabezpečené, no keby mali tak by neutiekol. Ďakujem za odpovede
rudopp
29.08.11,18:30
Zdravím Vás,
prosím vie niekto poradiť? Dali sme svojho psíka do psieho hotela Dareos v Trenčíne, ked sme išli na dovolenku. Počas pobytu im náš pes utiekol z koterca i z holeta, na druhý deň vošiel na dialnicu, kde spôsobil dopravnú nehodu a pritom zomrel:mee:. Viem že nám psíka už nič nevráti, no vie mi niekto poradiť ako postupovať pri náhrade škody? Pani Zuzana Pristachova - majiteľka je totiž dosť nepríjemná, hovorý že všetko mala dobre zabezpečené, no keby mali tak by neutiekol. Ďakujem za odpovede

Nerozumiem, čo sa pýtaš.
Ice dive
29.08.11,18:30
no za psa má zodpovednosť jeho majiteľ, resp. osoba ktorej je pes zverený v tomto prípade hotel... nakoľko mal zabezpečiť, ay pes neušiel...
pepsikova
29.08.11,18:47
...pani môže byť nepríjemná koľko chce,raz jej psík bol zverený do opatery, tak je za neho zodpovedná...ak jej ušiel,musí ti škodu nahradiť...i keď neviem, koľko môže stáť odložený psík,i keď do hotela...
(prečo mám pocit, že ti ide o niečo iné,než o radu?)
Ice dive
29.08.11,18:53
jedna vec je odložený psík... druhá vec je rozflákaný mercedes na diaľnici...
rudopp
29.08.11,19:05
jedna vec je odložený psík... druhá vec je rozflákaný mercedes na diaľnici...

Veď to nebol bizón :D.
lujza.j
29.08.11,19:24
náš miláčik bol vela krát takto v hoteli, ale toto ma teda nikdy nenapadlo, že by zdrhol a ešte aj......
je pravda, že nikdy som nič nevypisovala a ni podobne,peniaze keš na ruku po prevzatí. nechávali sme tam iba očkovací preukaz.
danushka
29.08.11,19:43
Psík utiekol, lebo bol smutný a možno aj vystrašený.
Treba si uvedomiť, že živé stvorenie, ktoré premýšľa a cíti, zároveň trpí, ak je odložené k cudziemu, neznámemu.

To čo sa stalo je smutné a psíka Vám to už nevráti.
Mne osobne by ani úhrada spôsobenej škody nebola na nič. Žiadať ju, by bolo pre mňa žiadať peniaze za majetok, za vec.
A takto sa na živé stvorenie nemá dívať.
lujza.j
29.08.11,19:54
Ice dive
30.08.11,05:30
Veď to nebol bizón :D.
no bizón to nebol... ale keď si vezmeš taký 10 kg pes do nárazníka + stres vodiča + 130 km /h minimálne..., zvodidlá... tak škoda za 1000 - 2000 € spôsobená mohla byť ľavou zadnou....

zober si len fakt, čo narobí taký bažant keď vôjde do dráhy... autu na diaľnici...
rudopp
30.08.11,05:59
no bizón to nebol... ale keď si vezmeš taký 10 kg pes do nárazníka + stres vodiča + 130 km /h minimálne..., zvodidlá... tak škoda za 1000 - 2000 € spôsobená mohla byť ľavou zadnou....

zober si len fakt, čo narobí taký bažant keď vôjde do dráhy... autu na diaľnici...

Vraj šofér má predvídať a prispôsobiť rýchlosť tak, aby sa vzdialenosť na ktorú vidí , zhruba rovnala brzdnej dráhe.
verkaz
30.08.11,06:18
Je mi strašne ľúto, čo sa stalo tvojmu psíkovi.
Ak je ten hotel riadne zriadený, mal by majiteľ mať tlačivá o prebratí - zverení psíka (majetku) do dočasnej opatery. A keď sa už niečo takého stane, tak preberá plnú zodpovednosť.
Ja som dala psíka skúšobne na 1 deň do hotela ale strašne plakal a smútil a určite keby sa mu naskytla príležitosť na útek, tak by to urobil.
misoft
30.08.11,14:03
Vraj šofér má predvídať a prispôsobiť rýchlosť tak, aby sa vzdialenosť na ktorú vidí , zhruba rovnala brzdnej dráhe.
Čiastočne máš pravdu, lenže na diaľnici (myslíl, že teraz sa to prepočítava na sekundy - 2 sekundy rozdiel od prejazdu jedneho miesta dvoma vozidlami) nepredpokladá (a ani nepredvída) vodič, že mu do cesty vbehne pes. Predvída akurát situáciu pred sebou a pokiaľ mu vbehne pes vo vzdialenosti 20-30 m pred vozidlo = žiadna šanca reagovať pri rýchlosti 110-130 km/h na takúto vzdialenosť.
Čo sa týka psieho útulku (psotela :D - pes+hotel = psotel), pokiaľ je tam zviera dané, majiteľ (prevádzkovateľ) je zodpovedný za toto zariadenie a za zvieratá v ňom, ktoré mu boli zverené.
amigo55
01.09.11,08:20
Najskôr chcem všetkým poďakovať za reakcie i ked niektore sú ......
Už je to vyriešene, ja som chcel iba radu o zodpovednosti, ja viem že psíka nám to nevráti, škodu na aute platí majiteľka psieho hotela + sankciu dopravnej polícii a nám nejaku kompenzáciu. Ja som len chcel vedieť, či ja nebudem musiet hradiť aj škodu na vozidle, ale to už viem. Majiteľka už robí opatrenia aby sa to vraj už nestalo a lepšie zabezpečuje koterce, no škoda škoda že to nespravila skôr:(.
Ešte raz dikes a vidieť na odpovediach kto má psa alebo kto aj má ako ho má rád a že určite ho neberie ako člena rodiny
buchač
01.09.11,08:47
Zdravím Vás,
prosím vie niekto poradiť? Dali sme svojho psíka do psieho hotela Dareos v Trenčíne, ked sme išli na dovolenku. Počas pobytu im náš pes utiekol z koterca i z holeta, na druhý deň vošiel na dialnicu, kde spôsobil dopravnú nehodu a pritom zomrel:mee:. Viem že nám psíka už nič nevráti, no vie mi niekto poradiť ako postupovať pri náhrade škody? Pani Zuzana Pristachova - majiteľka je totiž dosť nepríjemná, hovorý že všetko mala dobre zabezpečené, no keby mali tak by neutiekol. Ďakujem za odpovede
add 1.
...aj negatívna reklama je reklama .....pre druhý krát by som porozmýšľal ,či budem alebo nebudem menovať ...
Nehovoriac už aj o možnej žalobe ...dôvodov by sa našlo viacero ...;)

Najskôr chcem všetkým poďakovať za reakcie i ked niektore sú ......
Už je to vyriešene, ja som chcel iba radu o zodpovednosti, ja viem že psíka nám to nevráti, škodu na aute platí majiteľka psieho hotela + sankciu dopravnej polícii a nám nejaku kompenzáciu. Ja som len chcel vedieť, či ja nebudem musiet hradiť aj škodu na vozidle, ale to už viem. Majiteľka už robí opatrenia aby sa to vraj už nestalo a lepšie zabezpečuje koterce, no škoda škoda že to nespravila skôr:(.
Ešte raz dikes a vidieť na odpovediach kto má psa alebo kto aj má ako ho má rád a že určite ho neberie ako člena rodiny
...to nie je o tom , že kto má alebo nemá psa ...
...alebo ako kto ho má rád alebo nemá rád ...

Proste si dostala odpovede , nič viac ...či od psíčkarov alebo aj nie ...celá vec je postavená len a len na tej zodpovednosti za škodu a punktum .
alaya1
01.09.11,08:57
mimotemyAk si zadovazim psa, tak si uvedomim, co to obnasa. ze budem mat urcite veci, ktore budem musiet podriadit psovi. Preto ja by som nikdy psa do nejakeho HOTELA, su to obycajne koterce, kde sa pes zavrie, da sa mu zrat a vycisti sa od vykalov, nikdy by som nasich nedala. Aj na dovolenku som ich vlacila so sebou. Pes odlucenim prezije taky stres, ako by mu jeho pan zomrel!!