sattelitka
30.08.11,08:28
ahojte, neviem či som správne zaradila moju otázku, no chcem sa vás popýtať kto má aké skúsenosti a čo odporúčate ako sporiaci produkt pre deti, chceli by sme vložiť jednorázovo vyššiu sumu pre malé dieťa aby mal ako 18- príp.20ročný. Čo je najvýhodnejšie? Je toho na trhu strašne veľa a nevyznám sa, chceme len aby sa tie peniažky nestratili po rokoch a aj narástli za ten čas. Diky.
bodliak
30.08.11,06:50
Neodporúčam nič z jednorázových sporení !
Keď bude mať 20, tie peniaze nebudú mať žiadnu hodnotu. Alebo veľmi malú.

Radšej zvolnite pracovné tempo, miesto ďalšieho zarábania túto sumu použite nato, aby ste sa detom mohli viac osobne venovať.

To bude pre ich (a vlastne aj vašu) budúcnosť tá najlepšia investícia.
bubkoch
30.08.11,07:11
nevidim dovod setrit dietatu do buducna ... aky ma zmysel teraz "odtrhat od ust" sebe aj dietatu, aby ked dieta vyrastie som mu mohol dat balik penazi alebo nehnutelnost ?
co mam to radsej na neho miniem teraz, aby mu teraz nic nechybalo, a co zvýši, miniem na seba ... ked vyrastie, nech sa o seba postara sam(a) a bud nech si zarobi alebo vezme hypoteku ...
Chobot
30.08.11,07:13
ahojte, neviem či som správne zaradila moju otázku, no chcem sa vás popýtať kto má aké skúsenosti a čo odporúčate ako sporiaci produkt pre deti, chceli by sme vložiť jednorázovo vyššiu sumu pre malé dieťa aby mal ako 18- príp.20ročný. Čo je najvýhodnejšie? Je toho na trhu strašne veľa a nevyznám sa, chceme len aby sa tie peniažky nestratili po rokoch a aj narástli za ten čas. Diky.

1. čo je to "vyššia" suma? 1000, 10. 000, 100.000 EUR alebo ešte viac?
2. Sú to peniaze, ktoré niekto dal dieťaťu a tie máte investovať - uložiť, alebo sú to vaše peniaze, ktoré chcete dieťaťu vyčleniť z vlastných úspor?
3. koľko rokov má teraz to malé dieťa? 1 rok? 10 rokov?

Ak upresníš tieto otázky, je možné poradiť bližšie.
Chobot
30.08.11,07:14
nevidim dovod setrit dietatu do buducna ... aky ma zmysel teraz "odtrhat od ust" sebe aj dietatu, aby ked dieta vyrastie som mu mohol dat balik penazi alebo nehnutelnost ?
co mam to radsej na neho miniem teraz, aby mu teraz nic nechybalo, a co zvýši, miniem na seba ... ked vyrastie, nech sa o seba postara sam(a) a bud nech si zarobi alebo vezme hypoteku ...

Ty asi nemáš deti, že? A tvojim synom by som nechcel byť - v 18. rokoch by si mi potriasol rukou a zaželal veľa šťastia v živote. :rolleyes::rolleyes: A vyprevadil by si ma k dverám s holým zadkom.

Sattelitka - je to názor bubkocha, ja sa s ním nestotožňujem. Nejaké riešenie verím, že nájdeme.
bubkoch
30.08.11,07:16
Ty asi nemáš deti, že?
prave naopak ... 3
bodliak
30.08.11,07:25
A tvojim synom by som nechcel byť - v 18. rokoch by si mi potriasol rukou a zaželal veľa šťastia v živote. :rolleyes::rolleyes: A vyprevadil by si ma k dverám s holým zadkom.


Ja hovorim o znehodnoteni sumy, ktoru mienia zakonzervovat na minimalne desatrocie v nejakom produkte spolocnosti, ktora tu o 10 rokov ani nemusi byt.
A radsej odidem s holym zadkom, ako sprosty, nevzdelany, otupeny s peniazmi vo vacku.
Chobot
30.08.11,07:30
Ja hovorim o znehodnoteni sumy, ktoru mienia zakonzervovat na minimalne desatrocie v nejakom produkte spolocnosti, ktora tu o 10 rokov ani nemusi byt.
A radsej odidem s holym zadkom, ako sprosty, nevzdelany, otupeny s peniazmi vo vacku.

Prečo idete do extrémov? Z čoho vyvodzujete, že sattelitka chce všetky peniaze odkladať a teraz budú jej deti hladovať a po skončení povinnej šk. dochádzky ich nepodporí v žiadnom vzdelávaní.

Preto som sa jej pýtal, o akú sumu ide. Ak by to bolo cez 100.000 EUR, je hlúposť to teraz preflákať na užívanie si ( napr. cestovanie) alebo to minúť na seba (kúpiť si bomba auto alebo záhradný bazén 10x20 m) . To by bolo lepšie kúpiť nehnuteľnosť a prenajímať ju.

Ja mám tiež deti, investujeme do nich aj teraz, ale šetrím mu aj na budúcnosť. Nebol okrátený v detstve o nič, veľa precestoval s nami, vyskúšal rôzne aktivity a ešte zostalo aj na to, aby niečo dostal v dospelosti. Tak o akej nevzdelanosti to točíš? Syn pôjde do života so vzdelaním, zážitkami a s peniazmi vo vačku (a môžem povedať, že aj s bytom v zálohe).

Ale dobre, je to váš názor a nech si sattelitka sama vyberie. Ja jej poradím nejaké produkty, ktoré sa mladému človeku na prahu dospelosti zídu.
Ivenka
30.08.11,07:31
A čo keď ma zajtra trafí šľak ? Mám sa spoliehať na "krstných rodičov?" Tiež sa mi to zdá trocha nezodpovedné nechať dieťa napospas osudu. Nehovorím, že mi rodičia dali veno či nehnuteľnosť ale keď mohli pomohli.

Poraď aj mne, mám 11 r.dieťa a nejaké šporenia ale mi z toho švihá lebo čo "poisťovák" to iný názor a jeden mi tu už vyzváňa 3 týždne. Asi ho pošlem.....
Ice dive
30.08.11,07:42
Bodliak:
Ja hovorim o znehodnoteni sumy, ktoru mienia zakonzervovat na minimalne desatrocie v nejakom produkte spolocnosti, ktora tu o 10 rokov ani nemusi byt.
A radsej odidem s holym zadkom, ako sprosty, nevzdelany, otupeny s peniazmi vo vacku.


zas aj to vzdelanie niečo stojí a treba na neho dať niečo bokom...
možno nie je ideálne sporiť dieťaťu nejakou poistkou, ale trebars taký sporiaci účet nemusí byť na škodu...

ono často krát sa aj stane, že ratolesti v 18 -20tich keď dostanú "balík" peňazí inak sa k nemu zachovajú ako keď by si ho museli zarobiť... ale 20 € mesačne povedzme rodiča nezabije, ani si to bohvie ako neužije, ale ak by sporil od narodenia do 18 tak dostane 4320 € čo môže použiť aj na jazykový pobyt alebo iné ďalšie vzdelávanie alebo ako prvotný poplatok na VŠ...
Chobot
30.08.11,07:46
A čo keď ma zajtra trafí šľak ? Mám sa spoliehať na "krstných rodičov?" Tiež sa mi to zdá trocha nezodpovedné nechať dieťa napospas osudu. Nehovorím, že mi rodičia dali veno či nehnuteľnosť ale keď mohli pomohli.

Poraď aj mne, mám 11 r.dieťa a nejaké šporenia ale mi z toho švihá lebo čo "poisťovák" to iný názor a jeden mi tu už vyzváňa 3 týždne. Asi ho pošlem.....

V jednom dávam bubkochovi za pravu (písal o tom niekde v inej téme) - že životná poistka nie je veľmi výnosná. Napriek tomu, ak rodič chce zabezpečiť rodinu pre prípad svojej smrti (ak je živiteľom rodiny), nie je od veci si takú založiť ako jedno z viacerých produktov. Garantovaná techn. úroková miera na živ. poistkách je teraz dosť nízka.

Ak chceš niečo len pre dieťa, tak mu založ stavebné sporenie. Zatiaľ stále je to najvyššie zhodnotenie úspor. Ale treba šetriť pravidelne, nie jednorazovo vložiť vysokú sumu. Aby bolo SS efektívne, treba vložiť ročne max. nejakých 530 EUR, vtedy dostaneš max. štátnu prémiu. Ak bude SS trvať 7 rokov (od jeho 11. rokov do 18. roku), tak v 18-ke sa môže rozhodnúť, či si tie peniaze vyberie, alebo tam niečo doloží a dostane stavebný úver skôr, než keby si v 18. rokoch založil nové stav. sporenie. Zvyšné peniaze môžete držať v bankách na nejakých termiňákoch, ak nechcete riskovať a chcete mať garantovanú istinu aj úroky. AK je peňazí viac, môžeš nejakú časť (napr. 1/5 - 1/3) skúsiť investovať do nejakých fondov, je tam ale riziko, že prídeš aj o časť vložených peňazí. možnosť zhodnotenia je ale vyššia, no nie garantovaná, je to taký malý vabank.

Ak máš peňazí ešte viac, napr. aj na kúpu nehnuteľnosti, dá sa uvažovať aj nad kúpou bytu a do doby, kým bude dieťa dospelé, ho prenajímať. Nehnuteľnosť by nemala stratiť hodnotu a prenájmom mu môžeš našetriť aj na budúcu rekonštrukciu.
bodliak
30.08.11,07:58
Pôvodná otázka bola:
- sporiaci produkt
- malé dieťa
- vyššia suma
- jednorázovo

Tomu nezodpovedá ani nehnutelnosť, ani stavebné sporenie a ani argument "20 € mesačne povedzme rodiča nezabije". Taktiež sa nepýtala na poistku.

"Je toho na trhu strašne veľa" - a práve tomu, čoho je na trhu veľa, sa treba vyhnúť oblúkom.
lujza.j
30.08.11,08:22
keby som ja bola teraz v tejto situácii tiež by som nevedela ako najlepšie niečo nasporiť. moje decko bude mať v septembri 20r. pred x rokmi som jej založila stavebné sporenie v dobrej viere, že na nejaký bytík,alebo časť teraz sa môžem na tom iba ak:D ako prilepšenie na štúdium, alebo študijný pobyt áno.
v roku keby moje decko dovŕšilo 18r som si peniaze previedla ne seba pretože jej pubertálne prepínalo a mala som obavu, že keby ich použila tak ako by som si ja nepredstavovala. použili sme ich teraz a spokojné sme obe;)
ale teraz mám pocit že stav. sporenie funguje inak, ja som mala starú zmluvu a peniaze som mohla použiť na čokoľvek.
sattelitka
30.08.11,08:35
nevidim dovod setrit dietatu do buducna ... aky ma zmysel teraz "odtrhat od ust" sebe aj dietatu, aby ked dieta vyrastie som mu mohol dat balik penazi alebo nehnutelnost ?
co mam to radsej na neho miniem teraz, aby mu teraz nic nechybalo, a co zvýši, miniem na seba ... ked vyrastie, nech sa o seba postara sam(a) a bud nech si zarobi alebo vezme hypoteku ...
nikto tu netvrdí, že mu chcem teraz "odtŕhať od úst", len zdedil nejakú sumičku tak sme mu ich chceli šetriť do budúcna!
sattelitka
30.08.11,08:38
Ty asi nemáš deti, že? A tvojim synom by som nechcel byť - v 18. rokoch by si mi potriasol rukou a zaželal veľa šťastia v živote. :rolleyes::rolleyes: A vyprevadil by si ma k dverám s holým zadkom.

Sattelitka - je to názor bubkocha, ja sa s ním nestotožňujem. Nejaké riešenie verím, že nájdeme.
ďakujem za pochopenie. Ano dostal (zdedil) sumu (cca 3000,-€) a je ešte malý (6.rokov)
marjankaj
30.08.11,08:44
nevidim dovod setrit dietatu do buducna ... aky ma zmysel teraz "odtrhat od ust" sebe aj dietatu, aby ked dieta vyrastie som mu mohol dat balik penazi alebo nehnutelnost ?
co mam to radsej na neho miniem teraz, aby mu teraz nic nechybalo, a co zvýši, miniem na seba ... ked vyrastie, nech sa o seba postara sam(a) a bud nech si zarobi alebo vezme hypoteku ...
Súhlasim.
Netreba mu darovať "ryby", ale "sieť" a naučiť ho, ako tie "ryby" chytať.
bubkoch
30.08.11,09:02
nikto tu netvrdí, že mu chcem teraz "odtŕhať od úst", len zdedil nejakú sumičku tak sme mu ich chceli šetriť do budúcna!
neprekrucaj moje slova ...
ak zdedil nejaku sumu tak je jeho ... daj mu ju na terminak, kludne aj viacrocny a mozes mu tam tie peniaze nechat do kedy chces ... s takou sumou sa neoplati nic ine robit
Chobot
30.08.11,09:14
ďakujem za pochopenie. Ano dostal (zdedil) sumu (cca 3000,-€) a je ešte malý (6.rokov)

Tak tých 3000 EUR nie je taká suma, pri ktorej by trebalo tvoriť nejaký komplikovaný investničný plán či rozkladať riziko investovania. Najprv by to úplne stačilo uložiť na nejakú dlhšiu dobu na čo najvýhodnejší úrok - napr. ZUNO bank má na 3 roky úrok až 4% p.a. A o tie 3 roky uvidíš, čo bude zase výhodné, zatiaľ sa mu to zhodnotí o cca 300 EUR.

Tým, že má len 6 rokov, je ešte skoro zakladať SS. Po tých 3 rokoch sa už dá uvažovať - ak to stále bude výhodný produkt, môžete ho založiť, treba však rátať s tým, že tých 3300 EUR bude stačiť ako vklady na 6-7 rokov. Potom je možné mu vložiť z vašich peňazí na SS. Ale to sa uvidí o pár rokov.
sattelitka
30.08.11,10:13
Tak tých 3000 EUR nie je taká suma, pri ktorej by trebalo tvoriť nejaký komplikovaný investničný plán či rozkladať riziko investovania. Najprv by to úplne stačilo uložiť na nejakú dlhšiu dobu na čo najvýhodnejší úrok - napr. ZUNO bank má na 3 roky úrok až 4% p.a. A o tie 3 roky uvidíš, čo bude zase výhodné, zatiaľ sa mu to zhodnotí o cca 300 EUR.

Tým, že má len 6 rokov, je ešte skoro zakladať SS. Po tých 3 rokoch sa už dá uvažovať - ak to stále bude výhodný produkt, môžete ho založiť, treba však rátať s tým, že tých 3300 EUR bude stačiť ako vklady na 6-7 rokov. Potom je možné mu vložiť z vašich peňazí na SS. Ale to sa uvidí o pár rokov.
Chobot a máš s tou ZUNO bank aj osobné skúsenosti? Lebo ak áno , tak by sme do toh aj šli, pozrela som si ich stránku a páči sa mi,len či je to naozaj tak ako píšu.
rudopp
30.08.11,10:20
keby som ja bola teraz v tejto situácii tiež by som nevedela ako najlepšie niečo nasporiť. moje decko bude mať v septembri 20r. pred x rokmi som jej založila stavebné sporenie v dobrej viere, že na nejaký bytík,alebo časť teraz sa môžem na tom iba ak:D ako prilepšenie na štúdium, alebo študijný pobyt áno.
v roku keby moje decko dovŕšilo 18r som si peniaze previedla ne seba pretože jej pubertálne prepínalo a mala som obavu, že keby ich použila tak ako by som si ja nepredstavovala. použili sme ich teraz a spokojné sme obe;)
ale teraz mám pocit že stav. sporenie funguje inak, ja som mala starú zmluvu a peniaze som mohla použiť na čokoľvek.

Zabudnite na stavebné sporenie (je to prežitok :D:D:D ) :

- výnos 60 €/ rok je smiešna položka
- už aj iné banky dávajú výhodnejšie pôžičky ako stavebný úver cez sporenie
sattelitka
30.08.11,10:34
Zabudnite na stavebné sporenie (je to prežitok :D:D:D ) :

- výnos 60 €/ rok je smiešna položka
- už aj iné banky dávajú výhodnejšie pôžičky ako stavebný úver cez sporenie
rudopp, napríklad ?
rudopp
30.08.11,10:36
rudopp, napríklad ?

Občianska banka
sattelitka
30.08.11,10:53
Občianska banka
takú nepoznám, pozná takú niekto?
Chobot
30.08.11,11:32
Chobot a máš s tou ZUNO bank aj osobné skúsenosti? Lebo ak áno , tak by sme do toh aj šli, pozrela som si ich stránku a páči sa mi,len či je to naozaj tak ako píšu.

Mám s ňou skúsenosti. Mám tam na moje meno účet, ale plne ho používa syn (majiteľ účtu musí mať 18 rokov). Využíva všetky produkty - bežný účet (tam mu chodí výplata z brigád), má sporiace účty a niečo má uložené aj na úložkách (3 roky za 4% p.a.). Všetko si menežuje cez internet.
Chobot
30.08.11,11:35
takú nepoznám, pozná takú niekto?

Nepoznám. Ale aj stav. sporenie má svoje opodstatnenie a výhody. Jasné, že to nie je produkt pre toho, kto má na účte 300.000 EUR a viac ani pre toho, kto zarába 5000 mesačne a viac. Ale na sporenie v malom, prípadne keď sa spojí celá rodina na jednom účte, tak sa dá cez to prefinancovať kúpa nejakého menšieho bytu. Úrokové sadzby na úver sú stále výhodné.
sattelitka
30.08.11,11:45
Mám s ňou skúsenosti. Mám tam na moje meno účet, ale plne ho používa syn (majiteľ účtu musí mať 18 rokov). Využíva všetky produkty - bežný účet (tam mu chodí výplata z brigád), má sporiace účty a niečo má uložené aj na úložkách (3 roky za 4% p.a.). Všetko si menežuje cez internet.
diky chobot, asi aj ja porozmýšľam ! ahojte!
lujza.j
30.08.11,11:52
Zabudnite na stavebné sporenie (je to prežitok :D:D:D ) :

- výnos 60 €/ rok je smiešna položka
- už aj iné banky dávajú výhodnejšie pôžičky ako stavebný úver cez sporenie

pred cca. 13r to nebol prežitok;) teraz by som do toho nešla. a mali produkty ktoré vtedy nemal nik. štátna prémia bola fakt prémia, štyri zmluvy sa po roku zlúčili a úsmev na tvári bol hneď :---
Chobot
30.08.11,11:59
pred cca. 13r to nebol prežitok;) teraz by som do toho nešla. a mali produkty ktoré vtedy nemal nik. štátna prémia bola fakt prémia, štyri zmluvy sa po roku zlúčili a úsmev na tvári bol hneď :---

Lenže pred 13 rokmi boli aj úroky na účtoch niekde inde - myslím, že to boli ešte dvojciferné čísla, preto aj štátna prémia bola zo začiatku 40% z nasporenej sumy, max 4000 SKK. Teraz keď sú úroky 1-3 %, tak štátna prémia je 10%, max. 66 EUR.
lujza.j
30.08.11,12:07
Lenže pred 13 rokmi boli aj úroky na účtoch niekde inde - myslím, že to boli ešte dvojciferné čísla, preto aj štátna prémia bola zo začiatku 40% z nasporenej sumy, max 4000 SKK. Teraz keď sú úroky 1-3 %, tak štátna prémia je 10%, max. 66 EUR.

ved ja viem, že teraz sme niekde inde;) ja som reagovala na rudopp vtedy to bolo zaujímavé teraz nie:( ja som tento rok aj požiadala o vyplatenie peňazí, lebo som tam už bola dlho ako "tichý sporiteľ" a viem že sa chystali zmeny a verím že aj budú
Halli
30.08.11,12:22
Žiadne sporenie a tobôž nie dlhodobé na Slovensku, nie je výhodné!:o
Chobot
30.08.11,13:07
Žiadne sporenie a tobôž nie dlhodobé na Slovensku, nie je výhodné!:o

Čo si predstavuješ pod pojmom "výhodné sporenie"? Je to veľmi relatívny pojem.
Halli
30.08.11,13:16
Čo si predstavuješ pod pojmom "výhodné sporenie"? Je to veľmi relatívny pojem.

Zle som sa vyjadrila...akékoľvek sporenie ! Reagovala som len na zadavateľovu otázku viď názov témy. Takže moje dlhoročné poznatky sú také, že všetky sporenia v posledných 10tich rokoch sa z hľadiska dlhodobej viazanosti míňajú účinkom ako v materialnej tak i v duševne hodnotovej forme.
Ak sa nad tým dopodrobna zamyslíš, prídeš na to.;)
Halli
30.08.11,13:24
Čo je najvýhodnejšie? Je toho na trhu strašne veľa a nevyznám sa, chceme len aby sa tie peniažky nestratili po rokoch a aj narástli za ten čas. Diky.

Ver, že nenarastú a stratia sa v províziach manažerov poisťovní , finančných poradcov a iných okrádačov. Naspor si len toľko, aby si ich mohol kedykoľvek vybrať, kúp 1-izb. byt a dávaj ho roky do prenájmu a po 18tich rokoch bude mať dieťa isté peniaze, alebo aj strechu nad hlavou. Alebo kúp garáž, ak nemáš toľko, aút bude ochvíľu viac než ľudí, autá sa kupujú rýchlejšie ako sa rodia deti :)
rudopp
30.08.11,13:39
Ver, že nenarastú a stratia sa v províziach manažerov poisťovní , finančných poradcov a iných okrádačov. Naspor si len toľko, aby si ich mohol kedykoľvek vybrať, kúp 1-izb. byt a dávaj ho roky do prenájmu a po 18tich rokoch bude mať dieťa isté peniaze, alebo aj strechu nad hlavou. Alebo kúp garáž, ak nemáš toľko, aút bude ochvíľu viac než ľudí, autá sa kupujú rýchlejšie ako sa rodia deti :)

No lebo zrušili poradovníky na autá (a na deti ešte stále treba čakať = min "dodacia lehota" 9 mesiacov :D )
rudopp
30.08.11,13:42
pred cca. 13r to nebol prežitok;) teraz by som do toho nešla. a mali produkty ktoré vtedy nemal nik. štátna prémia bola fakt prémia, štyri zmluvy sa po roku zlúčili a úsmev na tvári bol hneď :---

Veď bola aj vkladná knižka s 2 ročnou výpovednou lehotou :) .
rudopp
30.08.11,13:45
Žiadne sporenie a tobôž nie dlhodobé na Slovensku, nie je výhodné!:o

Ešte ako tak v pančuche :) (tam je to IBA mínus inflácia).

PS
Ale som počul, že keď investuješ v Bošáci, dostaneš až 50 % :D .
(a ani to nemáš ďaleko)
ausante
13.10.11,16:49
Ahoj sattelitka, možno prichádzam s názorom až po funuse, ale zaujala ma tvoja otázka ohľadom sporenia pre dieťa a následné odpovede na tvoju otázku, čo ma vyprovokovalo k tomu, že som sa okamžite registrovala na porade, aby som ti mohla odpovedať. Gratulujem, si svetlou výnimkou medzi mladými, ktorá veľmi rozumne uvažuje a už teraz myslí na budúcnosť svojho dieťaťa a verím, že takisto budeš myslieť aj na budúcnosť svoju napr. po odchode do dôchodku, aby zas to tvoje dieťa nemalo s tebou problémy. Len veľmi málo ľudí sa zaoberá svojou budúcnosťou a myslia si, že všetko za nich vyrieši štát. Ale to ako veľmi sa mýlia zistia až ked už bude veľmi neskoro. Takže k veci, viem o dvoch veľmi dobrých produktoch a je veľkou výhodou, že to chceš sporiť dlhodobo, ale to by som musela vedieť aspoň to , koľko má tvoje dieťa rokov. Potom ti to všetko bližšie vysvetlím. Teším sa na odpoved
Chobot
14.10.11,10:16
ďakujem za pochopenie. Ano dostal (zdedil) sumu (cca 3000,-€) a je ešte malý (6.rokov)


Ahoj sattelitka, možno prichádzam s názorom až po funuse, ale zaujala ma tvoja otázka ohľadom sporenia pre dieťa a následné odpovede na tvoju otázku, čo ma vyprovokovalo k tomu, že som sa okamžite registrovala na porade, aby som ti mohla odpovedať. Gratulujem, si svetlou výnimkou medzi mladými, ktorá veľmi rozumne uvažuje a už teraz myslí na budúcnosť svojho dieťaťa a verím, že takisto budeš myslieť aj na budúcnosť svoju napr. po odchode do dôchodku, aby zas to tvoje dieťa nemalo s tebou problémy. Len veľmi málo ľudí sa zaoberá svojou budúcnosťou a myslia si, že všetko za nich vyrieši štát. Ale to ako veľmi sa mýlia zistia až ked už bude veľmi neskoro. Takže k veci, viem o dvoch veľmi dobrých produktoch a je veľkou výhodou, že to chceš sporiť dlhodobo, ale to by som musela vedieť aspoň to , koľko má tvoje dieťa rokov. Potom ti to všetko bližšie vysvetlím. Teším sa na odpoved

Keby si si prečítala ostatné príspevky, tak by si zistila, že to dieťa má 6 rokov. Ale tebe ide asi len o to, aby si jej ponúkla nejaký produkt, ktorého si sprostredkovateľom (preto si sa asi aj registrovala). Ale porada nefunguje takýmto spôsobom. Na Porade si radíme verejne a bezpatne, bez toho, aby sme si naháňali vlastný biznis.

Takže ak si poisťovacia agentka, tak radiť môžeš, ale nie tak, že na koniec príspevku dáš "zavolajte mi, poviem vám viac". Tu sa radí verejne, takže ak máš nejaké rady, tak ich sem uveď. A neuvádzaj svoje kontaktky, to bude považované za reklamu a príspevok bude vymazaný. Ak si sattelitke chcela ponúknuť investičné životné poistenie, tak na to rovno zabudni. Môžeš popísať, v čom je tvoj produkt výhodný alebo dobrý, ale musí ísť o všeobecný popis produktu.

Tak teraz môžeš popísať, aké produkty si to chcela doporučiť (len nepíš, že poistenie detí od poisťovne XYZ).

Dúfam, že som to napísal pochopiteľne, aby nedošlo k nedorozumeniam....