majamka
30.08.11,09:31
Ahojte

Prosím poradte. Robím účtovníctvo viacerým firmám jedného majiteľa. Je zároveň živnostník aj konateľ spoločnosti(nie je ale zamestnancom s.r.očky). Rozhodol sa že sa prihlási na štúdium MBA. Otázka na mňa ako učtovničku znela či si môže toto štúdium (jednorázový poplatok za štúdium) dať do nákladov. Ja teraz neviem ale či daňový úrad to uzná viac ako živnostníkovi alebo ako konateľovi s.r.o. Nechcem aby som mala pri daňovéj kontrole do budúcna problém. Prosím poradte. ďakujem
Tweety
30.08.11,07:50
Ahojte

Prosím poradte. Robím účtovníctvo viacerým firmám jedného majiteľa. Je zároveň živnostník aj konateľ spoločnosti(nie je ale zamestnancom s.r.očky). Rozhodol sa že sa prihlási na štúdium MBA. Otázka na mňa ako učtovničku znela či si môže toto štúdium (jednorázový poplatok za štúdium) dať do nákladov. Ja teraz neviem ale či daňový úrad to uzná viac ako živnostníkovi alebo ako konateľovi s.r.o. Nechcem aby som mala pri daňovéj kontrole do budúcna problém. Prosím poradte. ďakujem
A súvisí to štúdium s jeho podnikaním ako živnostníka?
majamka
30.08.11,08:01
No, v živnosti má štandartne :Kúpa tovaru za účelom jeho predaja v rozsahu voľných živností . Na zalohovej faktúre je uvedené:
Účtujeme Vám zálohu - prvú platbu za odborné manažérske vzdelávanie
Chobot
30.08.11,08:25
No, v živnosti má štandartne :Kúpa tovaru za účelom jeho predaja v rozsahu voľných živností . Na zalohovej faktúre je uvedené:
Účtujeme Vám zálohu - prvú platbu za odborné manažérske vzdelávanie



Však nech to skúsi dať do nákladov. Ak mu to prípadná kontrola vyhodí, tak to doplatí, ak nie, tak mu to prešlo. My nevieme, aký názor nato bude mať kontrolór z DU.
JankaO
30.08.11,08:40
DR SR ohľadom vzdelávania vydalo MP
majamka
30.08.11,09:10
ďakujem za usmernenie. Čitala som ho myslím že je to tam dosť jasné. Do nákladov to dáme aj s prílohou usmernenie DU. Aby sme potom vedeli argumentovať.