Monika Kisikova
30.08.11,08:50
Dobrý deň
Potrebovala by som poradiť čo všetko budem potrebovať na vklad do katastra v mojom prípade manžel kúpil rodinný dom ako slobodný. Keď sme sa vzali investovala som moje peniaze do prestavby domu ( komplet strecha, podlahy, výmena okien, kúrenie) dom je však stále zapísaný ako výlučne jeho vlastníctvo a predpokladám ,že v prípade rozvodu by mu všetko zostalo tak sme sa dohodli že polovicu domu a pozemku prepíše na mňa aby som bola chránená asi by bolo najlepšie darovacou zmluvou čo okrem zmluvy budem potrebovať na zápis môjho mena do katastra ako by mala vyzerať tá darovacia zmluva a návrh na vklad pretože by som bola nerada aby nám to neschválili tých 66 euro je pre mňa ako nezamestnanú dosť vysoká čiastka na to aby mi to neschválili a budem potrebovať aj znalecký posudok? Všetkým ďakujem za pomoc
GabiZ
30.08.11,06:59
Ak ti manžel chce darovať polovicu domu formou darovacej zmluvy, tak na kataster predkladáš návrh na vklad do katastra, darovaciu zmluvu a správny poplatok. Čo by mala zmluva obsahovať, som podrobnejšie písala v príspevku http://www.porada.sk/t174894-p2-prepis-bytu-z-rodicov-na-dceru.html príspevok č. 9.
arizona
30.08.11,07:17