liviag
30.08.11,12:28
Ja som tu istu temu dala aj na Domacnost, prepacte, asi patri sem, tak prosim este raz o radu:

Dobry den vsetkym, vzdy tu najdem uzitocne rady a prosim zase o radu :mee:
Uz som zufala, mam male babatko, nado mnou v bytovom dome, svb, byvaju dost hlucni susedia sami o sebe, maju k tomu psa, pudla, ktory veeelmi hlasno brese, je to take prenikave brechanie ze uz ho nemozem ani pocut.. brecha na balkone ked hocikto dole prejde po chodniku, ale co je najhorsie... casto sa vsetci cela rodina vyberu na pivko, a pes je doma sam.. po nejakych 15 minutach samoty zacne pekne zavijat (alebo zavyjat??? :confused:) Ked som ju poprosila, samozrejme este som aj zostala najhorsia, ze som pani velkomozna, tak dakujem pekne, a ze ona za psa plati dan tak si moze robit co chce? Moze toto robit? Uz som rozmyslala ze ju udam, len neviem ci fakt mozu takto nechavat toho psa sameho ci nie... krasne vam vopred vsetkym dakujem.
arizona
30.08.11,11:01
alaya1
30.08.11,14:05
Hm....neviem, ci teraz odpovedat, ako matka, co vychovala deti, ci ako clovek, ktory miluje psov.
Ze pes steka na vsetko, co sa pohne, je normalne, ak je zavrety, citi sa ohrozeny, tak chrani svoje uzemie a steka. da sa to korigovat, no u kazdeho psa je to individualne.Je to jeho reflex, neviem, ci steka aj v noci, ci len cez den. A to, ze zavija, ked je sam doma je chybou majitela, nakolkéo nenaucil psa byt sam. Psovi je za nim smutno.
Neviem, co si majitelke povedala, ale urcite by som volila diplomaciu v komunikacii, pozri sa, urcite aj inym vadi vselico, napr. moze im vadit, ked tvoje babatko place a to aj v noci.
Neviem komu ju chces udat a preco. Ak sa o psa stara, netyra ho, pes je v byte, nie je zavrety na balkone, tak nevidim dovod na to, aby si nieco hlasila a ani kde. Myslim trocha slusneho poprosenia, vysvetlenia, ze mas male babatko,mozno to pomoze. Mozno im vadi plac tvojho dietatka. zaverom, ak chces mat uplny klud bez susedov, tak ti ostava len kupa rodinneho domu a ani tam to uplne ticho mat nebudes.
verkaz
31.08.11,10:07
Táto téma je na porade preberaná už viacej krát. Vyhľadaj si ju ako je uvedené v príspevku č. 2, tam sa dozvieš veľa.
liviag
31.08.11,10:30
vsetkym vam dakujem, chcela som len vediet ci toho chudaka psika mozu nechavat sameho cele poobede doma alebo nemozu.. A mozno by udanie pomohlo.. nielen mne, ale aj tomu psovi..
Alaya1, nemam nic proti psikom, na dome sme mali 3 psov, zostal uz len 1 takze viem co je to byt milovnik psa.. Ti moji ked plakali, tak som bola pri nich hned, ale ten sused psik stale place a zavyja..
Chobot
31.08.11,10:57
vsetkym vam dakujem, chcela som len vediet ci toho chudaka psika mozu nechavat sameho cele poobede doma alebo nemozu.. A mozno by udanie pomohlo.. nielen mne, ale aj tomu psovi..
Alaya1, nemam nic proti psikom, na dome sme mali 3 psov, zostal uz len 1 takze viem co je to byt milovnik psa..


Môžu, prečo by nemohli? Snáď by mu podľa teba nemali platiť opatrovateľku.... :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ??? To nie je malé dieťa, ktoré potrebuje neustály dohľad.

Že zavýja - no smola. Najmä tvoja, že si vtedy doma a musíš to počúvať. Nie je to týranie zvieraťa, keď má jedlo a pitie. Veď sú tisíce psov, čo sú aj celé dni samé doma či na dvore rodinného domu, či v koterci, kým nepríde pán domov. Treba ho vycvičiť tak, aby nezavýjal.


Ti moji ked plakali, tak som bola pri nich hned, ale ten sused psik stale place a zavyja..

To si bola stále doma? Nikdy si nešla bez nich von?

A ako vieš, že tí tvoji nezavýjali a neštekali, keď boli sami doma?
alaya1
01.09.11,04:58
bobkoch, pridaj aj komentar, nie len udelujes negativne body!!
bubkoch
01.09.11,06:18
alaya1:
neber to osobne ale obhajovat berchot PSA v BYTOVKE, porovnavat ho s detskym placom a radit aby sa LUDIA ktorym vadi brechot psa v bytovke vystahovali na samotu je zrele na navstevu psychiatra ...
pes do bytovky nepatri a ked si majitel s nim nevie spravit poriadok aby neobtazoval LUDI, zasluzi si problemy s uradmi alebo utratenie psa, garantujem ti ze u nas by ten problem so psom netrval dlhsie ako 3 dni ... a bolo by po brechote v bytovke
buchač
01.09.11,06:49
Hm....neviem, ci teraz odpovedat, ako matka, co vychovala deti, ci ako clovek, ktory miluje psov.
Ze pes steka na vsetko, co sa pohne, je normalne, ak je zavrety, citi sa ohrozeny, tak chrani svoje uzemie a steka. da sa to korigovat, no u kazdeho psa je to individualne.Je to jeho reflex, neviem, ci steka aj v noci, ci len cez den. A to, ze zavija, ked je sam doma je chybou majitela, nakolkéo nenaucil psa byt sam. Psovi je za nim smutno.
Neviem, co si majitelke povedala, ale urcite by som volila diplomaciu v komunikacii, pozri sa, urcite aj inym vadi vselico, napr. moze im vadit, ked tvoje babatko place a to aj v noci.
Neviem komu ju chces udat a preco. Ak sa o psa stara, netyra ho, pes je v byte, nie je zavrety na balkone, tak nevidim dovod na to, aby si nieco hlasila a ani kde. Myslim trocha slusneho poprosenia, vysvetlenia, ze mas male babatko,mozno to pomoze. Mozno im vadi plac tvojho dietatka. zaverom, ak chces mat uplny klud bez susedov, tak ti ostava len kupa rodinneho domu a ani tam to uplne ticho mat nebudes.


alaya1:
neber to osobne ale obhajovat berchot PSA v BYTOVKE, porovnavat ho s detskym placom a radit aby sa LUDIA ktorym vadi brechot psa v bytovke vystahovali na samotu je zrele na navstevu psychiatra ...
pes do bytovky nepatri a ked si majitel s nim nevie spravit poriadok aby neobtazoval LUDI, zasluzi si problemy s uradmi alebo utratenie psa, garantujem ti ze u nas by ten problem so psom netrval dlhsie ako 3 dni ... a bolo by po brechote v bytovke
Ale veď v podstate pravdu vraví ...teda alaya...

Trochu tej diplomacie fakt niekedy nezaškodí .

Lenže sú ľudia a " ľudia " .....s jednými sa dá s tými druhými zasa nie ...
Konkrétne ???....v našom vchode máme 4 psov ...donedávna ich bolo 5 , jedna fenka už dokončila svoju púť . Jej majiteľ na ňu nedal dopustiť , ráno pri venčení som sa budieval na tie jeho povely ..." poď sem , k nohe , atď "...
Teraz mu ostatné vadia , furt má pindy a hlavne na toho psa , ktorý sa vyskytuje na jeho poschodí , ten stále naň spoza dverí breše ...
Mne skôr vadia z iných , hygienických , dôvodov v baráku ...neraz je výťah mokrý , lepkavý ...upratovačka len nadáva ...

Dnes , zajtra ...mesiac vadí psí štekot , skuvíňanie .......
Na druhej strane ????
Detský plač , nárek ....neskôr dupot , krik , vreskot malého decka ...následne puberta trieska s mládežou ....
Čo je lepšie ???
To občasné psie zvuky , s pribúdajúcimi rokmi vždy slabšie a slabšie ....alebo tie občasné zvuky dieťaťa , s pribúdajúcimi rokmi vždy silnejšie a silnejšie ...

Za seba ???...psie zvuky sa dajú vydržať a pubertu , prípadné žúry riešim za pochodu , takpovediac okamžite......neondím sa ;)...slušne a jasne , no dôrazne !!!

add bubkoch :
...hm tri dni ???...pokiaľ by si kuťuša neotrávil , neodstrelil alebo inak neodpravil , tak šancu velikú nemáš ....a na úradoch sa nechytáš , pokiaľ dane za psa dotyčný platí ...


P.S.:
...ozaj , psa nemám ...:cool:

...ozaj , ten rodinný dom tiež nie je výhra , čo sa týka psov ...dosť ich mám naokolo :rolleyes:......no a čo ???? raňajší respektíve večerný koncert si každý vypočuje a inak pohoda ...;)
verkaz
01.09.11,07:07
Keby psi vedeli spievať, tak by neštekali a nezavýjali.
Som vlastníčka psíka a ešte mám aj jedného v dočasnej opatere z útulku. Snažila som sa ich odnaučiť štekať. Ale bohužiaľ niekedy sa to stane. Hlavne keď je veľký buchot na chodbe alebo na ceste pri dome ide záchranka a má zapnutú húkačku (a trvá to pár sekúnd).
Je nás vo vchode 5 majiteľov psíkov a všetci sa naučili po nich upratovať. Takže všetko záleží od ľudí.
Máme aj prípady takých obyvateľov, že sa stane aj niekoľkokrát do mesiaca, že robia taký cirkus, že sa nedá v noci spať. Utíši sa to na chvíľu, keď príde polícia a za chvíľu to pokračuje.
Puberťáci nám ničia vo vchode, čo sa dá.
Takže si vyberte.
Môj názor je taký, že sa dá dohovoriť aj s tým majiteľom psa.
misstka
01.09.11,07:48
vsetkym vam dakujem, chcela som len vediet ci toho chudaka psika mozu nechavat sameho cele poobede doma alebo nemozu.. A mozno by udanie pomohlo.. nielen mne, ale aj tomu psovi..
Alaya1, nemam nic proti psikom, na dome sme mali 3 psov, zostal uz len 1 takze viem co je to byt milovnik psa.. Ti moji ked plakali, tak som bola pri nich hned, ale ten sused psik stale place a zavyja..

Prepáč, ale ak toto nevieš pochopiť, tak mi ako veľká milovníčka psov neprídeš. Ja žijem v dome a môj pes po odchode nezavíja, hoci sa ho snažím nechávať čo najmenej samého, ale je fakt, že som sa stretla s pár psíkmi, ktorí či boli alebo neboli naučený byť bez pánov a či boli alebo neboli často, tak po odchode zavíjali celú dobu. Proste je to pre nich prirodzené, aj ich predkovia-vlci zavýjajú...
Podľa toho čo píšeš, nebýva často sám doma, takže susedia sa isto snažia aby sa také situácie často neopakovali, ale kvôli psíkovi nemôže byť stále väzni vo svojom byte.
Určite aj tvoje dieťatko často plače a nie vždy sa dá rýchlo utíšiť a hlavne ak ho niečo bolí, tak plače možno aj hodiny a tvoji susedia s tým tiež nič nenarobia. Ale čo si všímam, veľa mladým maminkám kvôli tomu, že staroslivosť o dieťa je fakt náročná začne prekážať úplne všetko a len zbytočne vyvolávajú konflikty. Ale tým nikomu nepomôžu a hlavne nie svojmu dieťatku, lebo malé dieťa je dosť citlivé na náladu matky a ak sa bude vkuse hádať a všetko jej prekážať bude aj to dieťatko vkuse nervozne a bude veľa plakať.
liviag
01.09.11,08:44
mrzi ma ze som tu vyvolala take diskusie... pes ano alebo pes nie... pes v bytovom dome urcite nie.. pre Chobota.. viem ze moji psy nezavyjali, pretoze som byvala v dvojdome, kde vedla byval stary par na dochodku, takze o psikov bolo vzdy riadne postarane.. a ked vynimocne zavyjali, tak v noci, a 9 z 10 krat pretoze im dosla voda na pitie v miske. :)
liviag
01.09.11,08:49
Prepáč, ale ak toto nevieš pochopiť, tak mi ako veľká milovníčka psov neprídeš. Ja žijem v dome a môj pes po odchode nezavíja, hoci sa ho snažím nechávať čo najmenej samého, ale je fakt, že som sa stretla s pár psíkmi, ktorí či boli alebo neboli naučený byť bez pánov a či boli alebo neboli často, tak po odchode zavíjali celú dobu. Proste je to pre nich prirodzené, aj ich predkovia-vlci zavýjajú...
Podľa toho čo píšeš, nebýva často sám doma, takže susedia sa isto snažia aby sa také situácie často neopakovali, ale kvôli psíkovi nemôže byť stále väzni vo svojom byte.
Určite aj tvoje dieťatko často plače a nie vždy sa dá rýchlo utíšiť a hlavne ak ho niečo bolí, tak plače možno aj hodiny a tvoji susedia s tým tiež nič nenarobia. Ale čo si všímam, veľa mladým maminkám kvôli tomu, že staroslivosť o dieťa je fakt náročná začne prekážať úplne všetko a len zbytočne vyvolávajú konflikty. Ale tým nikomu nepomôžu a hlavne nie svojmu dieťatku, lebo malé dieťa je dosť citlivé na náladu matky a ak sa bude vkuse hádať a všetko jej prekážať bude aj to dieťatko vkuse nervozne a bude veľa plakať.


moje dieta vacsinou prespi celu noc - to v pripade, ze sa vyspi dobre cez den... a cez den sa vyspi, ked pes nad nami nezavyja.. ked zavyja, dieta sa mi cez den nevyspi, a tym padom zaspava nervozne aj vecer a zle spi aj v noci.. som sama s babatkom, nema mi ho kto zobrat.. som z toho urcite na nervy, ale ked viem co je pricina nervozity tak som sa snazila diplomaticky ju riesit.. zial, ako tu uz spominal niekto, su ludia a ludia..
alaya1
01.09.11,08:50
alaya1:
neber to osobne ale obhajovat berchot PSA v BYTOVKE, porovnavat ho s detskym placom a radit aby sa LUDIA ktorym vadi brechot psa v bytovke vystahovali na samotu je zrele na navstevu psychiatra ...
pes do bytovky nepatri a ked si majitel s nim nevie spravit poriadok aby neobtazoval LUDI, zasluzi si problemy s uradmi alebo utratenie psa, garantujem ti ze u nas by ten problem so psom netrval dlhsie ako 3 dni ... a bolo by po brechote v bytovke
Ja to osobne nebetriem, pravdu povediac, mne je tvoje neuzitocne totalne volne.
Prepac, ale z kynologie si uplne mimo. Ze pes nepatri do bytu? Praveze, niektore plermena patria len a len do bytu. Patri k nim aj pudlik. Pudlik je velmi lahko cvicitelne plemeno, ked sa mu clovek venuje, vie sa vela veci velmi hravo naucit.Patri do bytu, lebo jeho srst-vlas nie je prisposobeny pobytu vonku.
mam rada odporcov psov, ktori o tom nemaju ani paru, ale mudrovat vedia.Pisala som o fiplomacii v komunikacii s majitelom psika, , takto sa to da vyriesit skor. pes nevie hovorit, plakat, tak, ak je smzutny za svojou smorkou- zavija.
A ze som to porovnala s placom decka? No a co? ved ten plac tak isto rusi inych ludi, nie? Mna napriklad kazdy den rano o 6.OO hodine, aj v nedelu budia kostolne zvony, ktore vyzvanaju aj dobrych 10 minut. Nechapem vystavbe kostolov na sidlisku a vyzvananiu tirz. Ale zijem medzi ludmi a musim to znasat. Vadia mi hadky nasich susedov o 2 poschodia vyssie,kazdy vecer sa stary ozerie a vystraja. To ich tiez do 3 dni mam vystahovat, aj tie kostolne zvony mam zvesit? Zivot medzi ludmi je o kompromisoch.
Zaverom este ako majitelka dvoch psov- cloveka poznas podla toho,ako sa sprava k zvieratam.
liviag
01.09.11,08:59
Ja to osobne nebetriem, pravdu povediac, mne je tvoje neuzitocne totalne volne.
Prepac, ale z kynologie si uplne mimo. Ze pes nepatri do bytu? Praveze, niektore plermena patria len a len do bytu. Patri k nim aj pudlik. Pudlik je velmi lahko cvicitelne plemeno, ked sa mu clovek venuje, vie sa vela veci velmi hravo naucit.Patri do bytu, lebo jeho srst-vlas nie je prisposobeny pobytu vonku.
mam rada odporcov psov, ktori o tom nemaju ani paru, ale mudrovat vedia.Pisala som o fiplomacii v komunikacii s majitelom psika, , takto sa to da vyriesit skor. pes nevie hovorit, plakat, tak, ak je smzutny za svojou smorkou- zavija.
A ze som to porovnala s placom decka? No a co? ved ten plac tak isto rusi inych ludi, nie? Mna napriklad kazdy den rano o 6.OO hodine, aj v nedelu budia kostolne zvony, ktore vyzvanaju aj dobrych 10 minut. Nechapem vystavbe kostolov na sidlisku a vyzvananiu tirz. Ale zijem medzi ludmi a musim to znasat. Vadia mi hadky nasich susedov o 2 poschodia vyssie,kazdy vecer sa stary ozerie a vystraja. To ich tiez do 3 dni mam vystahovat, aj tie kostolne zvony mam zvesit? Zivot medzi ludmi je o kompromisoch.
Zaverom este ako majitelka dvoch psov- cloveka poznas podla toho,ako sa sprava k zvieratam.


suhlasim
2009
01.09.11,09:05
mrzi ma ze som tu vyvolala take diskusie... pes ano alebo pes nie... pes v bytovom dome urcite nie.. pre Chobota.. viem ze moji psy nezavyjali, pretoze som byvala v dvojdome, kde vedla byval stary par na dochodku, takze o psikov bolo vzdy riadne postarane.. a ked vynimocne zavyjali, tak v noci, a 9 z 10 krat pretoze im dosla voda na pitie v miske. :)

Tvoji psíci zavýjajú v noci lebo nemajú vodu? Je to problém im to zabezpečiť?
liviag
01.09.11,10:07
Tvoji psíci zavýjajú v noci lebo nemajú vodu? Je to problém im to zabezpečiť?


napisala som ze ked zavyjali, tak preto, lebo im DOSLA VODA na pitie, nie ze nemaju vodu..
rudopp
01.09.11,10:21
Ja to osobne nebetriem, pravdu povediac, mne je tvoje neuzitocne totalne volne.
Prepac, ale z kynologie si uplne mimo. Ze pes nepatri do bytu? Praveze, niektore plermena patria len a len do bytu. Patri k nim aj pudlik. Pudlik je velmi lahko cvicitelne plemeno, ked sa mu clovek venuje, vie sa vela veci velmi hravo naucit.Patri do bytu, lebo jeho srst-vlas nie je prisposobeny pobytu vonku.
mam rada odporcov psov, ktori o tom nemaju ani paru, ale mudrovat vedia.Pisala som o fiplomacii v komunikacii s majitelom psika, , takto sa to da vyriesit skor. pes nevie hovorit, plakat, tak, ak je smzutny za svojou smorkou- zavija.
A ze som to porovnala s placom decka? No a co? ved ten plac tak isto rusi inych ludi, nie? Mna napriklad kazdy den rano o 6.OO hodine, aj v nedelu budia kostolne zvony, ktore vyzvanaju aj dobrych 10 minut. Nechapem vystavbe kostolov na sidlisku a vyzvananiu tirz. Ale zijem medzi ludmi a musim to znasat. Vadia mi hadky nasich susedov o 2 poschodia vyssie,kazdy vecer sa stary ozerie a vystraja. To ich tiez do 3 dni mam vystahovat, aj tie kostolne zvony mam zvesit? Zivot medzi ludmi je o kompromisoch.
Zaverom este ako majitelka dvoch psov- cloveka poznas podla toho,ako sa sprava k zvieratam.

Takisto voľajako "nechápeš" gramatike :D:D.

PS
Žeby ich postavili pre ľudí ?????????????????????????????????
2009
01.09.11,10:30
napisala som ze ked zavyjali, tak preto, lebo im DOSLA VODA na pitie, nie ze nemaju vodu..
?? nechápem. Vážne tomu nerozumiem.
alaya1
01.09.11,10:58
mimotemyKostol patri do centra mesta a nie medzi blokmi na sidliskach.Prekaza mi kazdodenne trieskanie zvonov o siestej rano, ci je piatok, ci sviatok, nemozem mat otvorene okno, lebo mi to zvoni rovno pri uchu. A co? Neurobim s trym nic, len to mozem tolerovat, pripadne si ponadavat.

P.S. Gramatika je gramatika, preklep, je preklep..
rudopp
01.09.11,13:06
mimotemyKostol patri do centra mesta a nie medzi blokmi na sidliskach.Prekaza mi kazdodenne trieskanie zvonov o siestej rano, ci je piatok, ci sviatok, nemozem mat otvorene okno, lebo mi to zvoni rovno pri uchu. A co? Neurobim s trym nic, len to mozem tolerovat, pripadne si ponadavat.

P.S. Gramatika je gramatika, preklep, je preklep..


Ja to osobne nebetriem, pravdu povediac, mne je tvoje neuzitocne totalne volne.
Prepac, ale z kynologie si uplne mimo. Ze pes nepatri do bytu? Praveze, niektore plermena patria len a len do bytu. Patri k nim aj pudlik. Pudlik je velmi lahko cvicitelne plemeno, ked sa mu clovek venuje, vie sa vela veci velmi hravo naucit.Patri do bytu, lebo jeho srst-vlas nie je prisposobeny pobytu vonku.
mam rada odporcov psov, ktori o tom nemaju ani paru, ale mudrovat vedia.Pisala som o fiplomacii v komunikacii s majitelom psika, , takto sa to da vyriesit skor. pes nevie hovorit, plakat, tak, ak je smzutny za svojou smorkou- zavija.
A ze som to porovnala s placom decka? No a co? ved ten plac tak isto rusi inych ludi, nie? Mna napriklad kazdy den rano o 6.OO hodine, aj v nedelu budia kostolne zvony, ktore vyzvanaju aj dobrych 10 minut. Nechapem vystavbe kostolov na sidlisku a vyzvananiu tirz. Ale zijem medzi ludmi a musim to znasat. Vadia mi hadky nasich susedov o 2 poschodia vyssie,kazdy vecer sa stary ozerie a vystraja. To ich tiez do 3 dni mam vystahovat, aj tie kostolne zvony mam zvesit? Zivot medzi ludmi je o kompromisoch.
Zaverom este ako majitelka dvoch psov- cloveka poznas podla toho,ako sa sprava k zvieratam.

Takže aký vzťah máš ku kurencom ?????? (môžu ich ďalej chovať natlačené v tých klietkach ?? )
rudopp
01.09.11,13:08
mimotemyKostol patri do centra mesta a nie medzi blokmi na sidliskach.Prekaza mi kazdodenne trieskanie zvonov o siestej rano, ci je piatok, ci sviatok, nemozem mat otvorene okno, lebo mi to zvoni rovno pri uchu. A co? Neurobim s trym nic, len to mozem tolerovat, pripadne si ponadavat.

P.S. Gramatika je gramatika, preklep, je preklep..

Tak ako pre teba zvony trieskajú - iným vyzváňajú.

Tak ako tebe havko milo breše - iným štekoce ako sprostý.