Emwa
30.08.11,13:15
Pekný deň,
neviem, ako ďalej v nasledujúcom probléme :
Cca v roku 1993-1994 firma, ktorá zabezpečovala rozširovanie štátnej cesty,
vzala z nášho pozemku pomernú časť. Papierová záležitosť bola Ok, od
LV na uvedený pozemok, cez potvrdenie MÚ o skutočnom vlastníkovi pozemku, a ešte iné doklady. V roku 1994 uvedená firma vyplatila vlastníkovi za zabratú časť parcely. Pracovníkom MÚ, ktorý potvrdzoval skutočnosti za
miestny úrad, bol človek, ktorý asi v roku 1998 podal návrh na súd, by rozhodol, že predmetný pozemok je vlastníctvom jeho babky. Zo všelijakými
naťahovačkami sa súd skončil v roku 2011 s tým, že sudca rozhodol, že uvedený pozemok je vlastníctvom navrhovateľa. Nerozumiem tomu, ako môže
byť pozemok raz vlastníctvom jedného a raz vlastníctvom druhého človeka,
bez toho aby bol niekedy predaný. Pôvodný vlastník mal tento pozemok od
roku 1941, kedy ho zakúpili rodičia pôv. vlastníka.
Keďže sa jedná o starého človeka, ktorý na súd už určite nepôjde,
/90 rokov/, a na právnika nemá, poradte mi, či a čo sa dá v tejto veci ešte
robiť.
Hlavne chcem vedieť či a aká je premlčacia doba ohľadom vyplatenia peňazí
od firmy, ktorá zabezpečovala rozširovanie cesty. Len tak na záver, uvedená štátna firma už zanikla.

Ak si niekto nájde čas a bude mi vedieť poradiť, budem veľmi rada.
Chobot
30.08.11,11:52
Pekný deň,
neviem, ako ďalej v nasledujúcom probléme :
Cca v roku 1993-1994 firma, ktorá zabezpečovala rozširovanie štátnej cesty,
vzala z nášho pozemku pomernú časť. Papierová záležitosť bola Ok, od
LV na uvedený pozemok, cez potvrdenie MÚ o skutočnom vlastníkovi pozemku, a ešte iné doklady. V roku 1994 uvedená firma vyplatila vlastníkovi za zabratú časť parcely. Pracovníkom MÚ, ktorý potvrdzoval skutočnosti za
miestny úrad, bol človek, ktorý asi v roku 1998 podal návrh na súd, by rozhodol, že predmetný pozemok je vlastníctvom jeho babky. Zo všelijakými
naťahovačkami sa súd skončil v roku 2011 s tým, že sudca rozhodol, že uvedený pozemok je vlastníctvom navrhovateľa. Nerozumiem tomu, ako môže
byť pozemok raz vlastníctvom jedného a raz vlastníctvom druhého človeka,
bez toho aby bol niekedy predaný. Pôvodný vlastník mal tento pozemok od
roku 1941, kedy ho zakúpili rodičia pôv. vlastníka.
Keďže sa jedná o starého človeka, ktorý na súd už určite nepôjde,
/90 rokov/, a na právnika nemá, poradte mi, či a čo sa dá v tejto veci ešte
robiť.
Hlavne chcem vedieť či a aká je premlčacia doba ohľadom vyplatenia peňazí
od firmy, ktorá zabezpečovala rozširovanie cesty. Len tak na záver, uvedená štátna firma už zanikla.

Ak si niekto nájde čas a bude mi vedieť poradiť, budem veľmi rada.

Tak asi na súde predložil nejaké dôveryhodné a relevantné dôkazy, ktoré preukázali jeho vlastníctvo. My nevieme, aké listiny boli na súde posudzované, ale ty si tam hádam bola a vieš, na základe čoho požadoval navrhovateľ vlastníctvo. Ak nie, nech ti dedko dá plnú moc v zastupovaní v prípade a môžeš ísť na súd nahliadnuť do spisu. Ak tam nájdeš niečo v prospech dedka, môžete sa odvolať, kým nenadobudol rozsudok právoplatnosť. A kto zastupoval dedka na súde? Chodil vôbec na pojednávania?



Hlavne chcem vedieť či a aká je premlčacia doba ohľadom vyplatenia peňazí
od firmy, ktorá zabezpečovala rozširovanie cesty. Len tak na záver, uvedená štátna firma už zanikla.


Tomuto nerozumiem. Pýta od vás niekto peniaze?
Emwa
30.08.11,12:09
Zatiaľ nie, ale celý pôvodný pozemok je na základe súdneho rozhodnutia ako vlastník už vedený navrhovateľ. Totiž pri zabratí časti paarcely nebol urobený vklad do katastra na firmu, ktorá pripravovala stavbu cesty. Bolo to zdôvodnené tým, že až keď budú všetky pozemky vysporiadané, urobí sa vklad naraz.
Emwa
30.08.11,15:53
Bol platený advokát, ktorý zastupoval, avšak od vyhlásenia rozsudku sa nehlási, nedá sa s ním kontaktovať. Len náhodou som na internete zistila, že
predmetná parcela zmenila majiteľa. Priebežne kontrolujem kataster a tam som zistila túto skutočnosť.
Nechápem, aké nové listiny mohol predložiť navrhovateľ, keď tento pozemok
bol kúpený pred 70 rokmi a určite nie od príbuzných navrhovateľa.
Keďže je stanovený advokát na zastupovanie, na súde mi nedovolia nahliadnuť do spisu.
Emwa
06.09.11,02:12
Pekné ráno, vďaka aspoň tým, ktorí si prečítali.